innych redakcji

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu innych redakcji. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące innych redakcji.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Czy samorząd dziennikarski to dobry pomysł? [OPINIA]

  Czy samorząd dziennikarski to dobry pomysł? [OPINIA]

  Jeśli zamknąć w jednym pokoju dziennikarzy z różnych redakcji – TVP i TVN, „Gazety Polskiej” i „Gazety Wyborczej”, wPolityce.pl i OKO.press itd. – by określili wspólne standardy zawodowe, to zapewne się zgodzą, że informacje powinny być rzetelne. Problem pojawi się jednak przy definiowaniu owej rzetelności. Bo wystarczy poczytać gazety, przejrzeć publikacje w internecie, obejrzeć „Wiadomości” i „Fakty”, by stwierdzić, jak odmiennie można rozumieć to samo pojęcie.

  czytaj więcej

 • Nie śpij, bo ci sprawę umorzą. Uwaga, nowelizacja KPC skraca terminy

  Nie śpij, bo ci sprawę umorzą. Uwaga, nowelizacja KPC skraca terminy

  Nowelizacja kodeksu skraca terminy, po których zawieszone postępowania są umarzane. Strony, które nie wiedzą o zmianie prawa, mogą mieć ogromne kłopoty

  czytaj więcej

 • Miliony w fake newsach. Oto jak kłamstwo pomaga wygrać w wyborach

  Miliony w fake newsach. Oto jak kłamstwo pomaga wygrać w wyborach

  Mogą pomóc w wygraniu wyborów, można na nich dobrze zarobić. Dlatego walka z nimi będzie coraz trudniejsza.

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • Zmarł aktor teatralny i filmowy Jan Kobuszewski

  Zmarł aktor teatralny i filmowy Jan Kobuszewski

  Agnieszka Osiecka nazywała Jana Kobuszewskiego "zmarnowanym Chaplinem polskiego kina", wielu określało go "największym aktorem komediowym w Polsce". Majster z kabaretu "Dudek" i Pan Janek z Kabaretu Olgi Lipińskiej; wybitny aktor, komik, reżyser, wykonawca skeczy i piosenek zmarł w sobotę. Miał 85 lat.

  czytaj więcej

 • Sędzia agituje za kandydatem PiS

  Sędzia agituje za kandydatem PiS

  Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa w krótkim filmie zamieszczonym m.in. na kanale YouTube udzielił poparcia osobie startującej do Sejmu.

  czytaj więcej

 • Jaki CIT i VAT przy sprzedaży bonów towarowych

  Jaki CIT i VAT przy sprzedaży bonów towarowych

  W lipcu 2019 r. księgarnia (sp. z o.o.) zleciła drukarni wydrukowanie dwóch rodzajów bonów. Pierwsze to bony jednego przeznaczenia (można nimi zapłacić za sprzedawane w księgarni multimedia objęte podstawową stawką VAT), a drugie to bony różnego przeznaczenia (można zapłacić za wszystkie sprzedawane w księgarni towary, m.in. multimedia, książki, gazety, artykuły papiernicze obłożone stawkami 23, 8 i 5 proc.). Wartość nominalna obu rodzajów bonów wynosi 50 zł i mogą być zrealizowane tylko w punktach handlowych księgarni, które znajdują się w Polsce. Drukarnia przekazała księgarni bony 29 lipca 2019 r. 1 września 2019 r. dwa bony, każdy innego przeznaczenia, nabyła firma X (podatnik VAT czynny), każdy za cenę brutto 45 zł. Zapłatę za nie księgarnia otrzymała w dniu ich sprzedaży. 1 września księgarnia na udokumentowanie sprzedaży bonu jednego przeznaczenia wystawiła fakturę, a na udokumentowanie sprzedaży bonu różnego przeznaczenia wystawiła notę. 30 września 2019 r. oba rodzaje bonów zostały zrealizowane – na ich podstawie zostały wydane dwie płyty z muzyką każda o wartości 50 zł. Także 30 września na udokumentowanie wydania płyty, za którą zapłacono bonem jednego przeznaczenia, został wydany jedynie dokument WZ, natomiast wydanie płyty na podstawie bonu różnego przeznaczenia potwierdzono tego samego dnia fakturą.

  czytaj więcej

 • Francja wdraża dyrektywę o prawach autorskich, Google ją obchodzi

  Francja wdraża dyrektywę o prawach autorskich, Google ją obchodzi

  Skuteczne wprowadzenie prawa autorskiego wymaga determinacji wydawców, instytucji unijnych i rządów państw europejskich.

  czytaj więcej

 • Nie żyje Kornel Morawiecki, legendarny lider Solidarności Walczącej

  Nie żyje Kornel Morawiecki, legendarny lider Solidarności Walczącej

  Nie żyje Kornel Morawiecki, legendarny lider Solidarności Walczącej, kandydat na prezydenta w 2010 roku, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec obecnego premiera. W piątek został przez prezydenta Andrzeja Dudę odznaczony Orderem Orła Białego.

  czytaj więcej

 • Słowacja wypowiada wojnę dziennikarzom? Kontrowersyjne prawo do odpowiedzi

  Słowacja wypowiada wojnę dziennikarzom? Kontrowersyjne prawo do odpowiedzi

  Od prezydent Zuzany Čaputovej zależy, czy politycy w jej kraju otrzymają nieskrępowany wstęp na łamy wszystkich gazet.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez współpracy biznesu i państwa

  Nie ma przyszłości bez współpracy biznesu i państwa

  Na ile władza powinna się angażować w różne projekty unowocześniające gospodarkę, jak powinna wyglądać współpraca urzędników i przedsiębiorców, jak ci ostatni mogą wpływać na ważne polityczne decyzje – o tych sprawach dyskutowano w redakcji Dziennika Gazety Prawnej w ramach projektu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”.

  czytaj więcej

 • 16 najważniejszych problemów z obowiązkowym split paymentem

  16 najważniejszych problemów z obowiązkowym split paymentem

  Już za niecały miesiąc split payment stanie się obowiązkiem dla sprzedawców i nabywców towarów wrażliwych, wymienionych w nowym załączniku nr 15 do ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2174 ze zm.; dalej: ustawa o VAT). Czasu na przygotowania pozostało niewiele, a wątpliwości i problemów związanych ze stosowaniem tego mechanizmu przybywa z dnia na dzień. Postanowiliśmy więc zebrać je wszystkie. Jedno jest bowiem pewne: po 1 listopada znacznie poszerzy się grono podatników, którzy będą mieli pieniądze na koncie VAT, do którego dostęp będzie ograniczony. Dobra informacja jest taka, że po 1 listopada środki te będzie można przeznaczyć na zapłatę nie tylko VAT do urzędu skarbowego lub kontrahentom (tak jest obecnie), lecz także innych danin, np. PIT, CIT i akcyzy.

  czytaj więcej

 • Afera Trump–Zełenski. Kurt Volker zeznawał przed komisją ds. wywiadu

  Afera Trump–Zełenski. Kurt Volker zeznawał przed komisją ds. wywiadu

  Kurt Volker, specjalny wysłannik amerykańskiego rządu ds. Ukrainy, zeznawał przed komisją ds. wywiadu Izby Reprezentantów.

  czytaj więcej

 • Przechodzisz na emeryturę? Pamiętaj o wniosku o przeliczenie kapitału początkowego

  Przechodzisz na emeryturę? Pamiętaj o wniosku o przeliczenie kapitału początkowego

  Nawet 400 zł miesięcznie mogą stracić osoby, które nie przypilnują jego przeliczenia przez ZUS przy przechodzeniu na emeryturę. Eksperci radzą, żeby złożyć wniosek w tej sprawie.

  czytaj więcej

 • Najpierw dowód zapłaty faktur, a dopiero potem szybki zwrot VAT

  Najpierw dowód zapłaty faktur, a dopiero potem szybki zwrot VAT

  Ci, którzy wpadli w rutynę przy składaniu wniosku do urzędu skarbowego, mogą dłużej czekać na pieniądze. Wszystko za sprawą drobnej zmiany w ustawie, którą łatwo było przeoczyć.

  czytaj więcej

 • Gala "Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości"

  Gala "Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości"

  Wydanie specjalne DGP i wieczorna gala „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” wieńczą trwającą od 9 września VII edycję akcji. W tym roku temat przewodni brzmiał: Przedsiębiorca – podatnik, pracodawca, partner. Redakcja postanowiła wsłuchać się w głos tych, którzy przyczyniają się do modernizacji polskiej gospodarki i pomagają w rozwoju naszego eksportu. Zagraniczni inwestorzy to nie tylko miejsca pracy, ale przede wszystkim ważna cześć internacjonalizacji polskiej gospodarki.

  czytaj więcej

 • Za podatki wciąż jeszcze rzadko trafia się do więzienia

  Za podatki wciąż jeszcze rzadko trafia się do więzienia

  W ubiegłym roku sądy powszechne skazały prawie 45,5 tys. osób za wykroczenia i przestępstwa skarbowe i celne. Z tego 99 proc. sprawców zostało ukaranych grzywną.

  czytaj więcej

 • Nie tylko listonosz i komornik. Pozew doręczy nawet osoba zajmująca się sprzątaniem

  Nie tylko listonosz i komornik. Pozew doręczy nawet osoba zajmująca się sprzątaniem

  Jeśli listonosz nie da rady, do akcji wkroczy komornik. Ten jednak może zlecić dostarczenie pisma z sądu pracownikowi kancelarii z odpowiednim stażem.

  czytaj więcej

 • Smog na dobre wyszedł z niszy. Co o tym problemie mówią komitety wyborcze?

  Smog na dobre wyszedł z niszy. Co o tym problemie mówią komitety wyborcze?

  Od 3 do 4 mln domów w Polsce wciąż ogrzewanych jest słabym jakościowo i zasiarczonym węglem, który wrzucamy do starych, wysokoemisyjnych kotłów. Do tego wiele ciepła tracimy przez fatalny stan budynków. To w pigułce jedna z głównych przyczyn stanu powietrza, który pozostawia wiele do życzenia. O tym jak walczyć ze smogiem dyskutowali uczestnicy debaty w redakcji DGP

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników