innowacyjnością produkcji

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu innowacyjnością produkcji. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące innowacyjnością produkcji.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Made in Poland: Kiedy zaczniemy poważnie zarabiać na nowych technologiach?

  Made in Poland: Kiedy zaczniemy poważnie zarabiać na nowych technologiach?

  Nie ma nas w forpoczcie żadnej rewolucji technologicznej. A bez tego nie będziemy się liczyć.

  czytaj więcej

 • Dombrovskis: Polska gospodarka odnotowuje dynamiczny wzrost

  Dombrovskis: Polska gospodarka odnotowuje dynamiczny wzrost

  Polska gospodarka odnotowuje dynamiczny wzrost, dlatego ważne jest, aby skutecznie zmniejszać deficyt - mówił w piątek w Sejmie wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis. Jego zdaniem nie warto opóźniać decyzji o przystąpieniu do strefy euro.

  czytaj więcej

 • Pochodzenie produktu ma znaczenie

  Pochodzenie produktu ma znaczenie

  Pravda S.A. dzięki swojemu strategicznemu położeniu u stóp Beskidu Śląskiego, zapewniającemu dostęp do krystalicznie czystej wody górskiej, szczyci się produkcją wyjątkowych wyrobów. W swojej ofercie posiada limitowane serie alkoholi klasy Premium i Super Premium, konkurujące z najbardziej znanymi światowymi markami.

  czytaj więcej

 • Prezes PGG: Spodziewamy się najwyższego od lat zysku na tonie węgla

  Prezes PGG: Spodziewamy się najwyższego od lat zysku na tonie węgla

  Polska Grupa Górnicza (PGG) spodziewa się w tym roku najwyższego od kilkunastu lat zysku na każdej tonie produkowanego węgla; wartość tegorocznych inwestycji sięgnie 2,5 mld zł - mówił podczas piątkowych obchodów barbórkowych w Katowicach prezes PGG Tomasz Rogala.

  czytaj więcej

 • Przewaga dzięki innowacyjności

  Przewaga dzięki innowacyjności

  WYBIERAM POLSKIE | O innowacyjności, perspektywach rozwoju, a także nowych projektach rozmawiamy z Piotrem Andrzejewskim, Prezesem Zarządu BKF Sp. z o.o.

  czytaj więcej

 • EJOT - jakość łączy

  EJOT - jakość łączy

  Europejski lider w zakresie techniki połączeń. Nawet najlepsze rozwiązania w takich gałęziach przemysłu, jak budownictwo czy automotive będą bezwartościowe bez odpowiedniej techniki mocowania. Nowoczesne, innowacyjne i praktyczne systemy połączeń sprawiają, że jako użytkownicy różnych technologii możemy czuć się pewnie i bezpiecznie.

  czytaj więcej

 • Niełatwo o specjalistów, więc należy ich kształcić

  Niełatwo o specjalistów, więc należy ich kształcić

  PKN ORLEN działa w branżach, w których jednym z wyzwań kadrowych jest znalezienie pracowników o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Jak skutecznie zapewnić zastępowalność i odpowiednie kompetencje na stanowiskach, na których fachowcy odchodzą na emeryturę? Na to oraz wiele pytań w dobie dzisiejszych wyzwań rynkowych odpowiadają sobie pracodawcy świadomie zarządzający kadrami i jednym z takich przykładów jest zadbanie o następców o wiele wcześniej.

  czytaj więcej

 • Repolonizacja szkodzi? Patriotyzm ekonomiczny służy raczej politykom, niż kluczowym sektorom

  Repolonizacja szkodzi? Patriotyzm ekonomiczny służy raczej politykom, niż kluczowym sektorom

  Patriotyczne uniesienie, które każe politykom wspierać w gospodarce sektory strategiczne, częściej niż ojczyźnie służy im samym i ich znajomym.

  czytaj więcej

 • BGK spłaci kredyt innowacyjnego przedsiębiorcy

  BGK spłaci kredyt innowacyjnego przedsiębiorcy

  Innowacyjność to słowo, które zrobiło w ostatnich latach zawrotną karierę. Dziś nie trzeba już nikogo przekonywać, że firmy, które szukają nowych rozwiązań i technologii zyskują na rynku przewagę konkurencyjną. Aby zbudować innowacyjną przewagę potrzeba dwóch rzeczy: dobrego pomysłu i pieniędzy na jego wdrożenie. Polskim przedsiębiorcom nigdy nie brakowało pomysłowości, a dostęp do środków na wykorzystanie tego potencjału umożliwiają Kredyt na innowacje technologiczne dofinansowany premią na spłatę kapitału i Gwarancje Biznesmax z dotacją na spłatę odsetek.

  czytaj więcej

 • Innowacje dla energetyki

  Innowacje dla energetyki

  Nowoczesne technologie stanowią dziś kluczowy element rozwoju wielu gałęzi przemysłu, zwłaszcza w tak wymagającej branży, jaką jest energetyka. Innowacyjne rozwiązania są nie tylko warunkiem koniecznym dla wzrostu konkurencyjności tego sektora, ale przede wszystkim gwarantują jego bezpieczeństwo. Przykładem polskiej firmy, prężnie wpisującej się rozwój nowatorskich rozwiązań w tej branży jest EthosEnergy Poland SA.

  czytaj więcej

 • Wzrost polskiego eksportu towarów i usług jeden z najwyższych w UE

  Wzrost polskiego eksportu towarów i usług jeden z najwyższych w UE

  Polska jest w ścisłym gronie liderów UE pod względem średniorocznego tempa wzrostu eksportu towarów i usług; lepiej wypadły tylko Irlandia i Rumunia - podało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w komentarzu o stanie gospodarki.

  czytaj więcej

 • Ramię koparki już samoczynnie nie opadnie i nie przygniecie człowieka [EUREKA! DGP]

  Ramię koparki już samoczynnie nie opadnie i nie przygniecie człowieka [EUREKA! DGP]

  Kiedy niedomaga stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w przemyśle, z pomocą przychodzi technologia.

  czytaj więcej

 • Polska profesjonalna chemia budowlana

  Polska profesjonalna chemia budowlana

  CEKOL to najbardziej rozpoznawalna polska marka w segmencie gładzi. Ich producentem jest gdańska spółka Cedat. Firma zadebiutowała w 1991 r. pierwszymi polskimi, profesjonalnymi zaprawami klejącymi, a potem, kultową już dziś, białą gładzią szpachlową CEKOL C-45, która zrewolucjonizowała branżę. To od nazwy tego produktu pochodzi synonim  wygładzania  powierzchni, zwany w żargonie budowlanym cekolowaniem.

  czytaj więcej

 • Reindustrializacja, czyli gospodarka w czasach Przemysłu 4.0

  Reindustrializacja, czyli gospodarka w czasach Przemysłu 4.0

  Podczas sesji „Przemysł w Europie” paneliści próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie o to, ile produkcji, a ile usług w gospodarce, oraz wskazać niezbędne zmiany strukturalne i kierunki wsparcia rozwoju przez państwa. Największy nacisk położono zaś na kwestię zmniejszania energochłonności poprzez zwiększenie efektywności energetycznej

  czytaj więcej

 • Jak wspierać sektor przemysłowy?

  Jak wspierać sektor przemysłowy?

  Zablokowanie przez Komisję Europejską fuzji produkujących szybkie pociągi filii Alstomu i Siemensa wywołało burzliwe reakcje. Były wypowiedzi polityków, otwarte listy ekonomistów i dwie propozycje rewizji dotychczasowych praktyk gospodarczych. Czy Europa powinna poważnie potraktować francusko-niemieckie interwencje?

  czytaj więcej

 • Chiny są przeceniane. Indie mają olbrzymi potencjał do bycia kolejnym hegemonem [WYWIAD]

  Chiny są przeceniane. Indie mają olbrzymi potencjał do bycia kolejnym hegemonem [WYWIAD]

  Inwestycje w oświatę, zwłaszcza tę wczesną, są fundamentem mocnego kapitału społecznego, a ten z kolei przekłada się na dynamiczny rozwój.

  czytaj więcej

 • Perspektywy rozwoju branży meblarskiej na Warmii i Mazurach

  Perspektywy rozwoju branży meblarskiej na Warmii i Mazurach

  Polska jest szóstym producentem i czwartym eksporterem mebli na świecie. Ponad 10 procent eksportu krajowego pochodzi z warmińsko – mazurskich przedsiębiorstw. Przedstawiciele branży drzewnej i meblarskiej spotkają się w Olsztynie, żeby wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o perspektywach rozwoju.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników