innowacje produktowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu innowacje produktowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące innowacje produktowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Innowacje w turystyce

  Innowacje w turystyce

  Po ubiegłorocznym Kongresie Turystyki Polskiej w Świdnicy, miasto zorganizowało kolejną, ogólnopolską debatę na rzecz tego sektora. Podczas dwóch dni (18-19.10 br.) tematem wiodącym konferencji, dedykowanej organizatorom usług i produktów turystycznych, samorządom oraz przedstawicielom nauki, były innowacje w turystyce jako determinanta rozwoju regionów, rentowności biznesu i sprawności procesów zarządczych.

  czytaj więcej

 • Uczmy się od najlepszych

  Uczmy się od najlepszych

  O tym czym są innowacje procesowe, także w kontekście zawodowego kształcenia dualnego i szansach na przeniesienie tych wzorców do Polski, w rozmowie z Ewą Brzozowską, Członkiem Zarządu ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.

  czytaj więcej

 • Uczmy się od najlepszych

  Uczmy się od najlepszych

  O tym czym są innowacje procesowe, także w kontekście zawodowego kształcenia dualnego i szansach na przeniesienie tych wzorców do Polski, w rozmowie z Ewą Brzozowską, Członkiem Zarządu ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.

  czytaj więcej

 • Innowacja wg FRANKE

  Innowacja wg FRANKE

  Rozmowa z Markiem Szymańskim, Prezesem Zarządu FRANKE Polska Sp. z o.o., szwajcarskiego  producenta kompleksowego wyposażenia kuchennego

  czytaj więcej

 • Polskie bloki operacyjne w szpitalach na całym świecie

  Polskie bloki operacyjne w szpitalach na całym świecie

  Mówi się, że sercem każdego szpitala jest blok operacyjny. To tu, w ogromnym stresie, zespoły chirurgiczne ratują ludzkie życie. Z tego względu bloki operacyjne to miejsca o szczególnych wymaganiach pod względem integracji technologii medycznych, planowania właściwego przepływu pracy czy reżimów higienicznych. Modułowe, higieniczne i zintegrowane sale operacyjne, od 25 lat dostarcza odbiorcom na całym świecie polska spółka ALVO.

  czytaj więcej

 • Setki milionów do wzięcia dla firm ze średnich miast

  Setki milionów do wzięcia dla firm ze średnich miast

  W tym roku na przedsiębiorców z miejscowości objętych rządowym „Pakietem dla średnich miast” czeka aż 600 mln zł – podaje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIR).

  czytaj więcej

 • Lojalność nie jest w cenie. Banki nie dbają o starych klientów

  Lojalność nie jest w cenie. Banki nie dbają o starych klientów

  Bankom dobrze idzie zdobywanie nowych klientów. Mniej uwagi poświęcają tym, których już mają – wynika z badania przeprowadzonego przez PwC wśród 1650 osób korzystających z usług instytucji.

  czytaj więcej

 • Wdrożenie innowacji ze wsparciem PARP

  Wdrożenie innowacji ze wsparciem PARP

  Nie od dziś wiadomo, że bez współpracy świata nauki z biznesem nie ma postępu. Przedsiębiorca często ma pomysł biznesowy, a jednostka naukowa wiedzę i zasoby techniczne niezbędne do opracowania szczegółów. Trzeba jeszcze to wszystko umiejętnie wykorzystać i skomercjalizować

  czytaj więcej

 • SEFAKO rośnie w siłę

  SEFAKO rośnie w siłę

  Rozmowa z Antonim Pietkiewiczem, Prezesem Zarządu Fabryki Kotłów SEFAKO S.A.

  czytaj więcej

 • Zaprogramowani na rozwój

  Zaprogramowani na rozwój

  Rozmowa z Andrzejem Kaźmierczakiem, Wiceprezesem Zarządu Klar Glass Sp. z o.o.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości. Prezes Wieltonu: Zwiększamy płace, bo automatyzujemy

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości. Prezes Wieltonu: Zwiększamy płace, bo automatyzujemy

  Wynagrodzenia będą rosły, bo czasy taniej pracy w Polsce się kończą – mówi prezes spółki, która zwyciężyła w ubiegłorocznej edycji konkursu „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości”.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Warto być nowoczesnym technologicznie

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Warto być nowoczesnym technologicznie

  Postęp technologiczny, wdrażanie i wykorzystywanie innowacji to siła napędowa rozwoju i funkcjonowania przedsiębiorstw. Często decydują o ich sukcesie i pozycji na rynku.

  czytaj więcej

 • Grycan i Hefra ze specjalnymi wyróżnieniami od prezydenta

  Grycan i Hefra ze specjalnymi wyróżnieniami od prezydenta

  Andrzej Duda ogłosił w Rzeszowie laureatów XVI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. To wyróżnienie dla firm, które mają wyraźny wkład w rozwój gospodarki, a jednocześnie budują pozytywny wizerunek Polski i naszej przedsiębiorczości na świecie

  czytaj więcej

 • Makroekonomiczna dyskusja DGP: Recepta na wolniejszy wzrost

  Makroekonomiczna dyskusja DGP: Recepta na wolniejszy wzrost

  Powinniśmy się szykować na gospodarcze spowolnienie, którego główne czynniki ryzyka pochodzą z zagranicy. Jeśli faktycznie nastąpi, kłopotem w naszym kraju będą rynek pracy i finanse publiczne – to główne tezy z makroekonomicznej dyskusji DGP.

  czytaj więcej

 • Zielona Wyspa szykuje się na brexit

  Zielona Wyspa szykuje się na brexit

  Rząd w Dublinie doskonale rozumie, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej najbardziej dotknie właśnie Irlandię. Dlatego przygotowania trwają już od ponad roku.

  czytaj więcej

 • BGK spłaci kredyt innowacyjnego przedsiębiorcy

  BGK spłaci kredyt innowacyjnego przedsiębiorcy

  Innowacyjność to słowo, które zrobiło w ostatnich latach zawrotną karierę. Dziś nie trzeba już nikogo przekonywać, że firmy, które szukają nowych rozwiązań i technologii zyskują na rynku przewagę konkurencyjną. Aby zbudować innowacyjną przewagę potrzeba dwóch rzeczy: dobrego pomysłu i pieniędzy na jego wdrożenie. Polskim przedsiębiorcom nigdy nie brakowało pomysłowości, a dostęp do środków na wykorzystanie tego potencjału umożliwiają Kredyt na innowacje technologiczne dofinansowany premią na spłatę kapitału i Gwarancje Biznesmax z dotacją na spłatę odsetek.

  czytaj więcej

 • PARP: Pełne wsparcie w jednym miejscu

  PARP: Pełne wsparcie w jednym miejscu

  Aktualna oferta Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości stwarza małym i średnim firmom możliwości realizacji pomysłów biznesowych od pomysłu po wejście na rynek.

  czytaj więcej

 • Perspektywy rozwoju branży meblarskiej na Warmii i Mazurach

  Perspektywy rozwoju branży meblarskiej na Warmii i Mazurach

  Polska jest szóstym producentem i czwartym eksporterem mebli na świecie. Ponad 10 procent eksportu krajowego pochodzi z warmińsko – mazurskich przedsiębiorstw. Przedstawiciele branży drzewnej i meblarskiej spotkają się w Olsztynie, żeby wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o perspektywach rozwoju.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialna i ekologiczna produkcja tworzyw sztucznych

  Odpowiedzialna i ekologiczna produkcja tworzyw sztucznych

  Mimo trendu odchodzenia od plastiku, nie możemy całkowicie wyeliminować tworzyw sztucznych z naszego życia. Ograniczamy używanie plastikowych wyrobów jednorazowego użytku, ale są dziedziny gospodarki, gdzie tworzywa sztuczne są, póki co, niezastąpione. Sedno tkwi w skutecznym recyklingu tych produktów.

  czytaj więcej

 • Węgry coraz bliżej gospodarczo Polski. Rekordowa wymiana handlowa

  Węgry coraz bliżej gospodarczo Polski. Rekordowa wymiana handlowa

  Kolejny rekord wolumenu wymiany handlowej między Polską i Węgrami został pobity w zeszłym roku. Dwustronne obroty wyniosły 9,66 mld euro, co oznacza wzrost o 6,9 proc. rok do roku – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników