indeksy zakończyły

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu indeksy zakończyły. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące indeksy zakończyły.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rozliczanie dochodów kapitałowych w rocznym PIT

  Rozliczanie dochodów kapitałowych w rocznym PIT

  Podatnicy, którzy w 2007 roku uzyskali dochody kapitałowe, np. ze sprzedaży papierów wartościowych czy udziałów w spółkach mających osobowość prawną, muszą najpóźniej 30 kwietnia 2008 r. rozliczyć się z fiskusem. W tym celu trzeba wypełnić PIT-38. Warto jednak wiedzieć, że nie każda sprzedaż papierów wartościowych będzie objęta PIT, a także, że przy tego typu rozliczeniach istnieje możliwość uwzględnienia kosztów uzyskania przychodów. Dla wyjaśnienia pojawiających się wątpliwości w tym zakresie prezentujemy dziś wybrane interpretacje organów podatkowych wraz z opiniami specjalistów.

  czytaj więcej

 • Mieszkaniówka hamuje. Kryzys czy stabilizacja?

  Mieszkaniówka hamuje. Kryzys czy stabilizacja?

  Spowolnienie na rynku staje się faktem. Deweloperzy nie przewidują jednak załamania koniunktury, raczej stabilizację. Planują kolejne inwestycje, a nawet zwiększenie sprzedaży.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Chiny zwalniają, ale na różowo malują oficjalne statystyki

  Rynki finansowe: Chiny zwalniają, ale na różowo malują oficjalne statystyki

  Gospodarka Państwa Środka miała w ubiegłym roku najsłabszy wynik od 1990 r.

  czytaj więcej

 • Producenci soi ofiarami wojny handlowej USA i Chin

  Producenci soi ofiarami wojny handlowej USA i Chin

  Rolnictwo jest jednym z kluczowych obszarów amerykańsko -chińskiego sporu celnego. Odczuwają to również hodowcy świń i drobiu.

  czytaj więcej

 • Wzrost długości życia wyhamował. Tylu Polaków nie umierało od czasów wojny

  Wzrost długości życia wyhamował. Tylu Polaków nie umierało od czasów wojny

  Taka liczba zgonów jak w 2018 r. była przewidywana dopiero na lata 30. Wzrost długości życia wyhamował. Zabijają nas palenie tytoniu, nieprawidłowa dieta oraz wysokie ciśnienie krwi. I nieświadomość.

  czytaj więcej

 • Ekonomia. Co nas czeka w najbliższym czasie

  Ekonomia. Co nas czeka w najbliższym czasie

  Tydzień rozpocznie się od publikacji Narodowego Banku Polskiego na temat perspektyw rynku kredytowego: wyników ankiety wśród przewodniczących komitetów kredytowych banków. Pokażą one oczekiwania bankowców co do rozwoju głównych segmentów rynku: hipotek, kredytów konsumpcyjnych oraz finansowania firm.

  czytaj więcej

 • Gospodarka w skrócie

  Gospodarka w skrócie

  Każdy ma pracę. Liczba bezrobotnych w Polsce spadła w grudniu poniżej 600 tys. – wynika z danych Eurostatu, unijnego biura statystycznego. Stopa bezrobocia liczona według unijnej metodologii utrzymała się na poziomie 3,5 proc. Lepszy wynik od nas notowały w końcówce minionego roku jedynie Czechy (2,1 proc.) i Niemcy (3,3 proc.). Niskie bezrobocie może jednak oznaczać napięcia na rynku pracy. „W IV kw. 2018 r. wzrosły odsetki przedsiębiorstw sygnalizujących nasiloną presję płacową i problem braku pracowników” – podał Narodowy Bank Polski w raporcie z badania koniunktury w firmach. Żądania płacowe łagodził dotąd napływ pracowników z zagranicy. Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika jednak, że w IV kw. 2018 r. zatrzymał się wzrostowy trend, jeśli chodzi o liczbę Ukraińców ubezpieczonych w ZUS.

  czytaj więcej

 • Użytkowanie wieczyste w pytaniach i odpowiedziach

  Użytkowanie wieczyste w pytaniach i odpowiedziach

  Chociaż uwłaszczenie na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste miało dotyczyć przede wszystkim właścicieli lokali mieszkalnych, to z tego przywileju skorzystają także przedsiębiorcy. Chodzi m.in. o sytuacje, gdy w budynku posadowionym na tym gruncie większość lokali będzie miała przeznaczenie mieszkaniowe, ale będą znajdowały się w nim również lokale handlowe i usługowe, które są zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej. Beneficjentami uwłaszczenia będą więc również m.in. deweloperzy i spółdzielnie mieszkaniowe.

  czytaj więcej

 • W Europie trzecia sesja ze zwyżkami indeksów. Na rynkach coraz mocniejszy optymizm

  W Europie trzecia sesja ze zwyżkami indeksów. Na rynkach coraz mocniejszy optymizm

  Giełdy w zachodniej Europie zwyżkują trzecią sesję. Na rynkach coraz mocniejszy optymizm w związku z rozmowami handlowymi USA-Chiny - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • Idzie ochłodzenie koniunktury

  Idzie ochłodzenie koniunktury

  Mniejsze obroty to efekt wojen handlowych, ale też osłabienia wzrostu gospodarczego na świecie.

  czytaj więcej

 • Moda mogąca zwiastować spadki

  Moda mogąca zwiastować spadki

  Inwestycje na rynkach wschodzących stały się popularne wśród inwestorów. To znak możliwej korekty.

  czytaj więcej

 • Wall Street kończy tydzień wzrostami

  Wall Street kończy tydzień wzrostami

   Indeksy na Wall Street zakończyły piątkową sesję na niewielkim plusie, mimo gorszych od oczekiwań odczytów PMI w przemyśle USA. Inwestorzy liczą na pozytywne rozwiązanie konfliktu handlowego USA-Chiny po optymistycznie odebranych przeciekach prasowych.

  czytaj więcej

 • USA: Lekkie wzrosty na Wall Street

  USA: Lekkie wzrosty na Wall Street

  Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi wzrostami na wieść o tym, że wznowione zostały rozmowy między Waszyngtonem i Pekinem. Dla indeksu S&P 500 to może być najlepszy pierwszy kwartał od 1998 roku.

  czytaj więcej

 • Trump żeby pomóc Boeingowi nałoży cła na produkty z UE?

  Trump żeby pomóc Boeingowi nałoży cła na produkty z UE?

  Eskalacja konfliktu handlowego z USA to dziś ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje pogrążająca się w stagnacji gospodarka strefy euro.

  czytaj więcej

 • Certyfikat Umiejętności Komputerowych w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji

  Certyfikat Umiejętności Komputerowych w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji

  W sierpniu 2018 r. decyzją Ministra Cyfryzacji, działającego na podstawie Ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r., do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) włączono kwalifikację  rynkową Certyfikat Umiejętności Komputerowych – poziom podstawowy (CUK-pp). Przypisano ją do drugiego poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji.

  czytaj więcej

 • USA: Nowojorskie giełdy w górę po bardzo dobrych danych z rynku pracy

  USA: Nowojorskie giełdy w górę po bardzo dobrych danych z rynku pracy

  Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami. Paliwa do zakupów akcji dostarczyły inwestorom mocne dane z rynku pracy USA, które pokazały najniższe bezrobocie od pół wieku. W centrum uwagi były też wyniki spółek i rozmowy handlowe USA-ChRL.

  czytaj więcej

 • Chiny w ofensywie na wojnie celnej ze Stanami Zjednoczonymi

  Chiny w ofensywie na wojnie celnej ze Stanami Zjednoczonymi

  Pekin wprowadza kolejne karne taryfy na amerykańską produkcję. Analitycy alarmują, że grozi to kryzysem m.in. rynku rolnego i motoryzacyjnego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników