indeksie msci

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu indeksie msci. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące indeksie msci.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Giełdy azjatyckie na sześcioletnich szczytach

  Giełdy azjatyckie na sześcioletnich szczytach

  Dobre nastroje nie opuszczają ostatnio azjatyckich inwestorów. Zbiorczy indeks MSCI Asia Pacific znalazł się właśnie na najwyższych poziomach od czerwca 2008 roku. Motorem napędowym dla indeksu był parkiet w Tokio, który podczas dzisiejszej sesji zyskiwał ponad 1%.

  czytaj więcej

 • Ryzyko geopolityczne – czy ono ma znaczenie?

  Ryzyko geopolityczne – czy ono ma znaczenie?

  Ryzyko polityczne zawsze wiązało się z „dyskontem” w wycenach rynkowych. Skala tego wpływu zależy od poziomu napięć w różnych miejscach świata, a najczęściej zwłaszcza od sytuacji na Bliskim Wschodzie. W rzeczywistości prosta odpowiedź jest taka, że ryzyko polityczne nie ma i nie powinno mieć znaczenia… w dłuższej perspektywie.

  czytaj więcej

 • Na giełdach w Chinach totalny pogrom, w całej Azji potężna wyprzedaż

  Na giełdach w Chinach totalny pogrom, w całej Azji potężna wyprzedaż

  Wszystkie azjatyckie giełdy pogłębiają spadki, a wskaźniki straciły 20 proc. wobec swoich szczytów z kwietnia. Indeks giełdy w Tokio spada w poniedziałek o 4,75 proc., Hang Seng zniżkuje o 5,26 proc., a MSCI Asia Pacific Index traci 4,4 proc.

  czytaj więcej

 • Uwaga, nadciąga kolejny kryzys gospodarczy

  Uwaga, nadciąga kolejny kryzys gospodarczy

  Najgorszy w historii początek roku dla giełd na świecie. Niskie ceny surowców. Problemy w krajach rozwijających się. Rosnące stopy procentowe w USA. Fatalny początek roku na giełdach spowodował porównania z rokiem 2008. Ale bardziej trafione są analogie do azjatyckiego krachu z 1997 r.

  czytaj więcej

 • Finanse w niełasce inwestorów

  Finanse w niełasce inwestorów

  Akcje banków najbardziej ucierpiały na przecenie na światowych parkietach. W Europie na cenzurowanym znalazły się instytucje z Niemiec i Włoch.

  czytaj więcej

 • Inwestorzy w kraju boją się decyzji Moody’s, na świecie – podwyżki stóp w Stanach Zjednoczonych

  Inwestorzy w kraju boją się decyzji Moody’s, na świecie – podwyżki stóp w Stanach Zjednoczonych

  RYNKI: Rząd więcej płaci inwestorom. Ministerstwo Finansów sprzedało na czwartkowym przetargu obligacje dwu- i 10-letnie o łącznej wartości 4,7 mld zł przy popycie na poziomie 7 mld zł. Rentowność była wyższa niż na poprzedniej aukcji – przed miesiącem. W przypadku papierów z terminem wykupu w 2018 r. zwiększyła się z 1,56 do 1,65 proc. Dochodowość dziesięciolatek wzrosła z 2,90 do 3,13 proc.

  czytaj więcej

 • Giełdowe ofiary słabego rynku

  Giełdowe ofiary słabego rynku

  Inwestorzy znów zakładają rachunki maklerskie, ale nie po to, by kupować akcje. Spadki obrotów na GPW przekładają się na gorsze wyniki brokerów. Cierpią też zarządzający funduszami.

  czytaj więcej

 • Surowce: Ropa podrożała i pociągnęła za sobą ceny akcji na świecie

  Surowce: Ropa podrożała i pociągnęła za sobą ceny akcji na świecie

  Dobry tydzień na giełdach. Zdecydowana większość giełd akcji zanotowała w minionym tygodniu zwyżki. Indeks MSCI World pokazujący koniunkturę na rynkach kapitałowych na świecie wzrósł o 2,2 proc. Najlepsza okazała się giełda w Bombaju, która ma na koncie ponad 5,3-proc. wzrost. W Europie najwyższy – niemal 4-proc. – wzrost zanotowała giełda belgijska.

  czytaj więcej

 • Tydzień na rynkach finansowych: Obawy o Brexit i posiedzenie Fed

  Tydzień na rynkach finansowych: Obawy o Brexit i posiedzenie Fed

  W centrum uwagi rynków w tym tygodniu znajdzie się posiedzenie Rezerwy Federalnej. Ważniejsze dla notowań mogą okazać się jednak spekulacje na temat wyniku zbliżającego się referendum w sprawie przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Brexit rządzi nastrojami inwestorów

  Brexit rządzi nastrojami inwestorów

  Giełdy w dół. Obawy, że w czwartkowym referendum Brytyjczycy zdecydują o wyjściu swojego kraju z Unii Europejskiej, przyczyniły się do spadków na giełdach w minionym tygodniu. Największa przecena miała miejsce w Japonii. Indeks tokijskiej giełdy Nikkei stracił w ciągu pięciu dni 6 proc. To efekt umacniania się jena, który uważany jest w obecnej sytuacji za jedną z bezpiecznych przystani – sposobów na uniknięcie ewentualnych zawirowań po brytyjskim plebiscycie.

  czytaj więcej

 • Białek: W III kwartale oczekuję odreagowania lęków

  Białek: W III kwartale oczekuję odreagowania lęków

  - Na GPW dobrej zmiany w koniunkturze nie widać. Szczególnie duże spółki są ofiarą zapędów podatkowych rządu - uważa Wojciech Białek, główny analityk CDM Pekao.

  czytaj więcej

 • Na GPW niepewność przed publikacją projektu ustawy "frankowej"

  Na GPW niepewność przed publikacją projektu ustawy "frankowej"

  Na warszawskiej giełdzie panuje atmosfera niepewności związana z oczekiwaniem na publikację projektu ustawy "frankowej" - uważają analitycy. Ich zdaniem, WIG 20 jest w stanie w ciągu kilku kwartałów wrócić do poziomu 2.000 pkt.

  czytaj więcej

 • Prawdziwej hossy należy szukać na ulicy Książęcej

  Prawdziwej hossy należy szukać na ulicy Książęcej

  Wczorajszą sesję indeks WIG, obrazujący poziom kursów na GPW, zakończył na poziomie 61.182,8 pkt, najwyższym od listopada 2007 r. Od początku roku notowania urosły już o 18,2 proc. Kursy idą w górę, bo giełdą znów interesują się inwestorzy zagraniczni.

  czytaj więcej

 • Rynek tylko wschodzący

  Rynek tylko wschodzący

  Prezydenckie weto umocniło złotego. Wydarzenia związane z ustawami dotyczącymi sądów utwierdziły zagranicznych inwestorów w przekonaniu, że na status rynku rozwiniętego nie zasługujemy

  czytaj więcej

 • FTSE Russell zakwalifikował Polskę do grupy rynków rozwiniętych

  FTSE Russell zakwalifikował Polskę do grupy rynków rozwiniętych

  FTSE Russell, dostawca indeksów należący do grupy London Stock Exchange, w wyniku corocznej klasyfikacji krajów pod względem statusu rozwoju przesunął Polskę z grona rynków zaawansowanych wschodzących do grupy rynków rozwiniętych - poinformował FTSE Russell w komunikacie na stronie internetowej.

  czytaj więcej

 • Świadectwo dojrzałości dla naszej giełdy: Polska to już rozwinięty rynek

  Świadectwo dojrzałości dla naszej giełdy: Polska to już rozwinięty rynek

  FTSE Russell uznała, że Polska to już nie wschodzący, a rozwinięty rynek. Nie zdecydował o tym wzrost gospodarczy, tylko względy formalne

  czytaj więcej

 • Giełdy: W Niemczech impas, w USA podatki do Senatu, a w Europie wszędzie spadki

  Giełdy: W Niemczech impas, w USA podatki do Senatu, a w Europie wszędzie spadki

  Europejskie giełdy spadkami rozpoczynają nowy tydzień. Znów pojawił się mocny element ryzyka - w Niemczech na razie nowego rządu nie będzie, po niepowodzeniu rozmów o utworzeniu koalicji rządowej. W USA reforma podatkowa trafi do Senatu - informują maklerzy.

  czytaj więcej

 • Polska wśród państw rozwiniętych według FTSE

  Polska wśród państw rozwiniętych według FTSE

  Agencja indeksowa FTSE Russell zorganizowała w piątek w Londynie konferencję poświęconą polskiemu rynkowi kapitałowemu, świętując włączenie Polski do grona państw rozwiniętych. Jak tłumaczono, ta decyzja otworzy polskim firmom dostęp do największych funduszy inwestycyjnych.

  czytaj więcej

 • Rynek kapitałowy: kryzys na wielu frontach

  Rynek kapitałowy: kryzys na wielu frontach

  Gigantyczne oszustwo, duża afera, zatrzymania ważnych menedżerów, ucieczka spółek z GPW, straty inwestorów. Giełda przestała spełniać główną funkcję : miejsca, w którym firmy mogą pozyskać pieniądze na rozwój

  czytaj więcej

 • Gospodarka w skrócie

  Gospodarka w skrócie

  Każdy ma pracę. Liczba bezrobotnych w Polsce spadła w grudniu poniżej 600 tys. – wynika z danych Eurostatu, unijnego biura statystycznego. Stopa bezrobocia liczona według unijnej metodologii utrzymała się na poziomie 3,5 proc. Lepszy wynik od nas notowały w końcówce minionego roku jedynie Czechy (2,1 proc.) i Niemcy (3,3 proc.). Niskie bezrobocie może jednak oznaczać napięcia na rynku pracy. „W IV kw. 2018 r. wzrosły odsetki przedsiębiorstw sygnalizujących nasiloną presję płacową i problem braku pracowników” – podał Narodowy Bank Polski w raporcie z badania koniunktury w firmach. Żądania płacowe łagodził dotąd napływ pracowników z zagranicy. Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika jednak, że w IV kw. 2018 r. zatrzymał się wzrostowy trend, jeśli chodzi o liczbę Ukraińców ubezpieczonych w ZUS.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników