impregnacja

Impregnacja - nasycanie materiałów (drewna, płótna, papieru, betonu, tynku, skóry itp.) roztworami żywic, rozpuszczonego wosku i innymi substancjami chemicznymi.


 • Nowoczesne tkaniny zabezpieczą samoloty przed bombami

  Nowoczesne tkaniny zabezpieczą samoloty przed bombami

  Nowy pokrowiec (Fly-Bag) na bagaże ładowane do samolotów ma je zabezpieczyć przed zniszczeniem wywołanym eksplozją ładunków wybuchowych zamkniętych w luku bagażowym. Na wdrożenie nowej technologii UE przeznaczyła ponad 2 mln euro - informuje "Chemistry World".

  czytaj więcej

 • Fala bankructw nie słabnie. W tym roku upadnie 900 firm

  Fala bankructw nie słabnie. W tym roku upadnie 900 firm

  Komornicy, syndycy, a także firmy leasingowe twierdzą, że nie nadążają z przejmowaniem majątku od dłużników, którzy nie są w stanie spłacić zobowiązań. Niemal wszyscy podają, że liczba prowadzonych spraw wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem o 50–60 proc.

  czytaj więcej

 • Warszawa będzie miała mniej pieniędzy na inwestycje

  Warszawa będzie miała mniej pieniędzy na inwestycje

  Mniej pieniędzy i mniej projektów. Warszawski samorząd przedstawił plany inwestycyjne na ten rok. Do grudnia będzie prowadzonych prawie 230 projektów.

  czytaj więcej

 • Polski lider przetwórstwa drzewnego

  Polski lider przetwórstwa drzewnego

  Jednym z największych producentów tarcicy w Polsce jest obecnie Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego S.A. w Szczecinku. W porównaniu z poprzednimi latami, rok ubiegły był dla spółki relatywnie dobrym okresem, w którym przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom blisko 300 mln zł.

  czytaj więcej

 • TEPRO - polska marka techniki próżniowej

  TEPRO - polska marka techniki próżniowej

  Obecnie wiele procesów zachodzących w sektorze przemysłowym czy spożywczym wymaga zastosowania zaawansowanej techniki próżniowej z wykorzystaniem m.in. takich urządzeń, jak pompy próżniowe, linie do pakowania próżniowego, komory próżniowe. Jedynym rodzimym producentem tych maszyn jest koszaliński Zakład Techniki Próżniowej TEPRO S.A.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników