ilość spółek

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ilość spółek. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ilość spółek.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Gazprom uznał LNG za główną konkurencję dla swego gazu

  Gazprom uznał LNG za główną konkurencję dla swego gazu

  Rosyjski koncern Gazprom, który ostatnio dostarczał do krajów europejskich rekordowe ilości gazu, napotyka problemy w utrzymywaniu tego poziomu; eksport Gazpromu hamują obecnie rosnące dostawy do Europy gazu skroplonego (LNG) - piszą w piątek "Wiedomosti".

  czytaj więcej

 • PKN Orlen ponownie sprowadzi ropę z Angoli

  PKN Orlen ponownie sprowadzi ropę z Angoli

  "Zgodnie z zapowiedziami, umacniamy pozycję w regionie Afryki i ponownie kupujemy surowiec od drugiego pod względem ilości wydobycia kraju na tym kontynencie. Podejmowane działania zmierzające do dywersyfikacji są odpowiedzią na zwiększony popyt na gotowe produkty naftowe na rynku polskim, w tym na diesla.

  czytaj więcej

 • Wyrok dla byłego prezydenta Radomia, m.in. za łapówki na rzecz PiS

  Wyrok dla byłego prezydenta Radomia, m.in. za łapówki na rzecz PiS

   Na karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat skazał sąd w Radomiu byłego wiceprezydenta tego miasta Igora M. Zdaniem sądu b. wiceprezydent brał łapówki, które miały być przeznaczone na kampanie wyborcze PiS w latach 2011-2014.

  czytaj więcej

 • Baner nie może zachęcać pacjentów do zakupu w aptece. Sama nazwa apteki również

  Baner nie może zachęcać pacjentów do zakupu w aptece. Sama nazwa apteki również

  Eksponowanie na billboardzie informacji o cenach hurtowych apteki jest niedozwoloną reklamą apteki. Celem takiego działania nie jest tylko legalne informowanie o adresie apteki, ale zachęcanie do zakupu produktów leczniczych - stwierdził w wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: „Czyste powietrze” musi przyspieszyć. Konieczne włączenie mieszkańców

  Debata DGP: „Czyste powietrze” musi przyspieszyć. Konieczne włączenie mieszkańców

  Większe zaangażowanie samorządów, uproszczenie procedur i sprawniejsze rozpatrywanie wniosków – to zmiany konieczne w rządowym programie dofinansowującym wymianę kotłów

  czytaj więcej

 • Problem z inflacją? Nie taki, jak myślisz

  Problem z inflacją? Nie taki, jak myślisz

  Większość z nas sporą część życia spędziła w czasach wysokiej inflacji. Nauczyliśmy się traktować ją jako jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla normalnego funkcjonowania gospodarki. Wypatrujemy jej, śledząc doniesienia mediów straszących „nadciągającymi podwyżkami cen” i „drożyzną”.

  czytaj więcej

 • Jędrzejewska: Fura niepotrzebnych nerwów

  Jędrzejewska: Fura niepotrzebnych nerwów

  Na kilka dni przed 31 marca księgowi nie mówili o niczym innym, jak o potencjalnych karach za brak podpisów pod sprawozdaniem finansowym. Bo jak zdobyć wszystkie, gdy spółka ma kilkunastu wiceprezesów, z tego kilku jest za granicą, jeden w szpitalu, a drugi ma właśnie kontrakt na głowie?

  czytaj więcej

 • Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu. Przegląd orzecznictwa Sądu Najwyższego

  Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu. Przegląd orzecznictwa Sądu Najwyższego

  Zasada niedyskryminacji w zatrudnieniu (będąca nawiązaniem do zakazu dyskryminacji z art. 32 Konstytucji RP) stanowi uzupełnienie zasady równego traktowania pracowników. Jej przestrzeganie to jeden z podstawowych obowiązków pracodawcy, którego naruszenie może powodować istotne konsekwencje finansowe (obowiązek zapłaty odszkodowania), a także skutkować natychmiastowym rozwiązaniem umowy o pracę przez pracownika ze względu na ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracodawcy. Jak wskazał Sąd Najwyższy w wyroku z 10 lutego 2009 r. (sygn. akt II PK 149/08), przepisy dotyczące równego traktowania w zatrudnieniu mają charakter bezwzględnie obowiązujący, co oznacza, iż strony umowy o pracę nie mogą – nawet w drodze porozumienia – uregulować treści stosunku pracy w sposób naruszający zasadę równego traktowania. Postanowienie takiej treści jest zatem nieważne, co wynika wprost z art. 18 par. 3 k.p. [ramka 1 s. D2]

  czytaj więcej

 • Szykują się korzystne zmiany dla sektora paliwowego: Rząd chce obniżyć wymagania wobec biokomponentów

  Szykują się korzystne zmiany dla sektora paliwowego: Rząd chce obniżyć wymagania wobec biokomponentów

  Producenci paliwa stają się ofiarami sukcesu Krajowej Administracji Skarbowej w walce z szarą strefą. Na skutek wprowadzonych restrykcji legalna konsumpcja paliw w niespełna dwa i pół roku wzrosła aż o 49,6 proc. (z 11,5 mln w 2015 r. do 17,2 mln ton na koniec 2018 r.).

  czytaj więcej

 • Śmieciowy pat, czyli jak skutecznie i tanio prowadzić recykling

  Śmieciowy pat, czyli jak skutecznie i tanio prowadzić recykling

  Unijne wymogi dotyczące selektywnej zbiórki rosną, a nasze osiągnięcia, jeśli chodzi o recykling i zagospodarowanie odpadów, są umiarkowane. Równolegle przez gminy przetacza się fala podwyżek, która nie tylko szokuje mieszkańców, ale też dotkliwie odciska się na budżetach samorządów. Nieopłacalny recykling rzutuje na sytuację firm, a rosnące koszty działalności windują ceny ich usług. Debata o problemach branży pt. „Segregacja na piątkę – wyzwania dla gmin” odbyła się w redakcji DGP.

  czytaj więcej

 • Prusek: Skąd wziąć pieniądze na polski atom? [OPINIA]

  Prusek: Skąd wziąć pieniądze na polski atom? [OPINIA]

  Sfinansowanie budowy elektrowni atomowej w Polsce jest wyzwaniem nie tylko dla całej gospodarki, lecz także polityki, bo to projekt wykraczający poza jedną czy nawet dwie kadencje parlamentu. Nie było i nie ma u nas wystarczającego kapitału na taką inwestycję, więc bez zagranicy ani rusz.

  czytaj więcej

 • Prokuratura wniosła o kary 25 lat więzienia dla oskarżonych ws. afery Amber Gold

  Prokuratura wniosła o kary 25 lat więzienia dla oskarżonych ws. afery Amber Gold

  O kary po 25 lat więzienia wniosła prokuratura w czwartek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku w mowie końcowej procesu ws. afery finansowej Amber Gold dla założycieli spółki Marcina P. i jego żony Katarzyny P.

  czytaj więcej

 • Zagubieni w śmieciach. Ilość odpadów rośnie, mieszkańców nagle ubywa

  Zagubieni w śmieciach. Ilość odpadów rośnie, mieszkańców nagle ubywa

  Gminy nie mogą się doliczyć swoich mieszkańców. Ubywa ich, gdy przychodzi do płacenia za nieczystości. Znajdują się przy zapisywaniu dzieci do przedszkoli i pobieraniu świadczenia 500+.

  czytaj więcej

 • KAS, czyli Każda Anomalia Skasowana. Tak wygląda specgrupa walcząca z wyłudzeniami podatkowymi

  KAS, czyli Każda Anomalia Skasowana. Tak wygląda specgrupa walcząca z wyłudzeniami podatkowymi

  Uzbrojeni, umundurowani i biegli w analizie big data. Tak wygląda najskuteczniejsza w Polsce specgrupa walcząca z wyłudzeniami podatkowymi.

  czytaj więcej

 • Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  - Polskie start-upy stały się synonimem braku odpowiedzialności. To często kopiści bazujący na kompilowaniu w jedno czyichś rozwiązań. Taka innowacja wystarczy może na polskie podwórko, ale na globalnym rynku nie zda egzaminu - mówi Jarosław Królewski socjolog, programista, współtwórca Synerise – jednego z najciekawszych start-upów technologicznych w Polsce. Inicjator zbiórki pieniędzy na rzecz piłkarskiej Wisły Kraków, dzięki czemu klub uniknął bankructwa.

  czytaj więcej

 • Odbudowa Pałacu Saskiego: Umowa nabiera kształtów

  Odbudowa Pałacu Saskiego: Umowa nabiera kształtów

  Odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie powinna się zakończyć najpóźniej 2 listopada 2025 r. – wynika z roboczej wersji porozumienia.

  czytaj więcej

 • TVP na wielkim placu budowy. Ruszają inwestycje Kurskiego

  TVP na wielkim placu budowy. Ruszają inwestycje Kurskiego

  W telewizji publicznej skończył się okres niepewności. Finansowy zastrzyk z budżetu państwa pozwala zarządowi Jacka Kurskiego odkręcić kurek z inwestycjami.

  czytaj więcej

 • Ekologia wpisana w strategię

  Ekologia wpisana w strategię

  Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o., jako największe w województwie opolskim przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, obsługujące ok. 20 tys. odbiorców, realizuje wielomilionowe inwestycje i wdraża najnowocześniejsze technologie, w ramach polityki biznesu społecznie odpowiedzialnego, zwłaszcza w aspekcie ekologii. Obecnie spółka realizuje jedną z największych inwestycji w historii miasta Opola – projekt pn. Kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu wraz z poprawą gospodarki wodno-ściekowej, którego wartość wynosi ponad 207 mln zł.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników