ilość spółek

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ilość spółek. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ilość spółek.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Gospodarka śmieciowa odgórnie planowana. Nie można przetwarzać większej ilości opadów, nawet gdy jest taka możliwość

  Gospodarka śmieciowa odgórnie planowana. Nie można przetwarzać większej ilości opadów, nawet gdy jest taka możliwość

  Swoboda działalności spółki komunalnej jest na drugim planie, a ustalonych przez sejmik limitów mocy przerobowych nie można zwiększyć tylko dlatego, że pozwala na to technologia.

  czytaj więcej

 • Walka z marnowaniem żywności to także nowe obowiązki w zakresie ewidencji księgowej i sprawozdawczości

  Walka z marnowaniem żywności to także nowe obowiązki w zakresie ewidencji księgowej i sprawozdawczości

  Jestem księgową w przedsiębiorstwie spożywczym, sprzedajmy żywność. Będą nas dotyczyły przepisy z sankcjami za marnowanie żywności. Na co powinnam z związku z tym zwrócić uwagę, prowadząc księgi i przygotowując sprawozdanie?

  czytaj więcej

 • Jakie są konsekwencje, gdy konsument zrzecze się przedawnienia

  Jakie są konsekwencje, gdy konsument zrzecze się przedawnienia

  Nasza spółka prowadzi działalność finansową, w tym udziela pożyczek dla konsumentów na niewielkie kwoty. Niektórzy klienci zalegają przez nasze przeoczenie z ratami pożyczek wymagalnych w lipcu 2014 r. i maju 2015 r. Czy po zmianie przepisów dotyczących przedawnień można jeszcze skierować sprawy do sądu? Mamy też ich pisemne oświadczenia o zrzeczeniu się przedawnienia, ale sporządzone w tym roku.

  czytaj więcej

 • Nowe wymogi w gospodarce odpadami

  Nowe wymogi w gospodarce odpadami

  Wrzesień będzie niezwykle istotny dla podmiotów zajmujących się odpadami, ponieważ mają one dosłownie ostatnie miesiące na dostosowanie się do nowych wymogów prowadzenia działalności. Do 5 września mają czas na złożenie wniosków o zmianę posiadanych decyzji odpadowych. Chodzi o pozwolenia zintegrowane, zezwolenia na zbieranie lub przetwarzanie odpadów oraz pozwolenia na wytwarzanie odpadów. W praktyce oznacza to, że jeśli w terminie podmiot nie złoży kompletnego wniosku o zmianę posiadanej decyzji, straci możliwość prowadzenia działalności.

  czytaj więcej

 • Niemcy: Gazprom ma zmniejszyć przesył surowca OPAL-em

  Niemcy: Gazprom ma zmniejszyć przesył surowca OPAL-em

  Federalna Agencja ds. Sieci Przesyłowych (Bundesnetzagentur) zażądała od Gazpromu, by natychmiast zmniejszył o połowę ilość gazu przesyłanego rurociągiem OPAL. To konsekwencja wtorkowej decyzji Sądu UE.

  czytaj więcej

 • Transformacja cyfrowa. Informatyzacja sprawozdawczości szansą dla biznesu

  Transformacja cyfrowa. Informatyzacja sprawozdawczości szansą dla biznesu

  Transformacja cyfrowa w sprawozdawczości finansowej i podatkowej w Polsce w ostatnich latach robi wrażenie. Administracja postawiła przed przedsiębiorcami bardzo wysokie wymagania i dała bardzo krótkie terminy na dostosowanie się.

  czytaj więcej

 • Powiatowe sieci ciepłownicze mają szansę na zwiększenie zasięgów

  Powiatowe sieci ciepłownicze mają szansę na zwiększenie zasięgów

  Zmagające się ze stagnacją powiatowe sieci ciepłownicze mają szansę na zwiększenie zasięgów. Choć zasilane węglem, są alternatywą dla trujących powietrze indywidualnych źródeł ciepła i dlatego właśnie dostały wsparcie.

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • Państwowy bank i piramida. Branża kryptowalutowa nie ma w Polsce łatwo

  Państwowy bank i piramida. Branża kryptowalutowa nie ma w Polsce łatwo

  Z udziałem estońskiego operatora płatności i BOŚ Banku można kupować kryptowaluty. Także tę wymyśloną przez firmę, którą UOKiK podejrzewa o bycie piramidą finansową.

  czytaj więcej

 • HM Inwest podbija poznański rynek mieszkaniowy

  HM Inwest podbija poznański rynek mieszkaniowy

  Jak znaleźć wymarzone mieszkanie i dlaczego akurat w Poznaniu? Stolica Wielkopolski to jedno z tych miast, które w ostatnim czasie bardzo dynamicznie rozwijają się pod względem inwestycji mieszkaniowych. Bardzo ciekawe propozycje, nie tylko dla Poznaniaków, ma tam HM Inwest SA. 

  czytaj więcej

 • Gdy jeden wspólnik spółki cywilnej zaciąga kredyt, drugi też za niego odpowiada

  Gdy jeden wspólnik spółki cywilnej zaciąga kredyt, drugi też za niego odpowiada

  Prowadzę ze wspólnikiem spółkę cywilną. Bank w pozwie domaga się zapłaty od nas obu całej pożyczki 10 tys. zł. Rzecz w tym, że to wspólnik samodzielnie zaciągnął zobowiązanie na spółkę. Miał do tego prawo, bo według umowy spółki reprezentował ją we wszystkich sprawach. Ja nie podpisywałem umowy pożyczki, nie wyrażałem zgody. Dodatkowo w umowie spółki jest zapis, że mój udział w zyskach lub stratach to tylko 10 proc., a wspólnika – 90 proc. Czy zatem mogę uniknąć odpowiedzialności?

  czytaj więcej

 • Czapiński: Film Sekielskich pomógł PiS w eurowyborach [WYWIAD]

  Czapiński: Film Sekielskich pomógł PiS w eurowyborach [WYWIAD]

  - Myślenie Polaków jest takie, że politycy PiS to są ci nasi i nawet jeśli broją, to w imię odzyskiwania suwerenności. Gdyby to sąsiad prowadził burdel, zerwaliby z nim wszelkie relacje. Ale skoro robi to nasz polityk, to znaczy, że tak musi, że to dla dobra ojczyzny - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti prof. Janusz Czapiński.

  czytaj więcej

 • Blok węglowy Tauronu nie w tym roku

  Blok węglowy Tauronu nie w tym roku

  Cztery–pięć miesięcy opóźnienia będzie mieć warta niemal 6 mld zł inwestycja w Jaworznie – ustalił DGP. Ruszy w 2020 r. A mogło być gorzej.

  czytaj więcej

 • Naimski: Świat nie odchodzi od atomu

  Naimski: Świat nie odchodzi od atomu

  Naimski: Wybudujemy farmy wiatrowe na morzu, w perspektywie 20–25 lat będziemy wytwarzali ok. 20 proc. energii z odnawialnych źródeł i 20 proc. z energetyki jądrowej

  czytaj więcej

 • Polska energetyka w 2040 roku

  Polska energetyka w 2040 roku

  Przejście z konwencjonalnych na odnawialne źródła energii wiąże się z koniecznością dywersyfikacji dostaw, rozbudowy sieci oraz zmianą modelu finansowania inwestycji. Jak poradzą sobie z tymi wyzwaniami największe polskie spółki?

  czytaj więcej

 • Dlaczego nie powinno się repolonizować mBanku

  Dlaczego nie powinno się repolonizować mBanku

  Chęć sprzedaży przez Commerzbank kontrolnego pakietu akcji mBanku jest dla państwa idealną okazją, aby kontynuować nacjonalizację w gospodarce. Jednak w dłuższej perspektywie byłby to zły scenariusz dla banku, jego deponentów, branży bankowej, a także samego państwa oraz… polityki klimatycznej.

  czytaj więcej

 • Sąd planuje zakończyć ogłoszenie wyroku w sprawie Amber Gold

  Sąd planuje zakończyć ogłoszenie wyroku w sprawie Amber Gold

  Sąd Okręgowy w Gdańsku planuje zakończyć w środę ogłoszenie wyroku ws. afery finansowej Amber Gold. Ogłaszanie wyroku rozpoczęło się w maju. Od tego czasu, na kilkudziesięciu posiedzeniach sąd odczytywał nazwiska wszystkich kilkunastu tysięcy pokrzywdzonych.

  czytaj więcej

 • Rozszerzona odpowiedzialność producenta, czyli jak uzdrowić recykling [DEBATA DGP]

  Rozszerzona odpowiedzialność producenta, czyli jak uzdrowić recykling [DEBATA DGP]

  Czas uczynić opłacalnym przetwarzanie surowców wtórnych, na które dziś nie ma popytu. Do tego zasilić budżety gmin, które mierzą się ze wzrostem kosztów gospodarki komunalnej. Takie cele stawia sobie resort środowiska, który przygotowuje koncepcję wdrożenia w Polsce tzw. rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). W redakcji DGP rozmawialiśmy o tym, jak przekuć te śmiałe plany w rzeczywistość.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników