hypo real

Hypo Real Estate Holding AG (HRE) – holding finansowy z siedzibą w Monachium, złożony z wielu banków finansujących nieruchomości.


 • Unia nie zdała stress testów

  Unia nie zdała stress testów

  Tylko kilka spośród 91 czołowych banków w Unii nie przejdzie kryzysowej próby. Ale nie dlatego, że są w tak dobrej kondycji.Stress testy w Ameryce były tak surowe, że po ich przeprowadzeniu inwestorzy byli pewni, że banki nie mają już więcej trupów w szafie. I zaczęli w nie inwestować. W Unii nie ma co liczyć na taki efekt.

  czytaj więcej

 • Na bankructwie Grecji najwięcej stracą banki z Francji i Niemiec

  Na bankructwie Grecji najwięcej stracą banki z Francji i Niemiec

  Nawet połowę aktywów ulokowanych w greckie obligacje mogą stracić francuskie i niemieckie banki w razie restrukturyzacji greckiego długu, do którego coraz poważniej przymierza się Unia Europejska. W przypadku Francji oznaczałoby to spisanie na straty aż 30 miliardów euro, a Niemiec – ponad 20 miliardów.

  czytaj więcej

 • Suwerenność Grecji ceną za bailout

  Suwerenność Grecji ceną za bailout

  Unia Europejska i MFW stworzyły szkic umowy, w której w zamian za pomoc finansową Ateny zrzekają się swojej kontroli nad najważniejszymi elementami krajowej polityki gospodarczej. Nie tylko nad prywatyzacją, ale też podatkami.

  czytaj więcej

 • Banki także muszą zrzucić się na Grecję. Będzie kolejny pakiet pomocowy

  Banki także muszą zrzucić się na Grecję. Będzie kolejny pakiet pomocowy

  Grecja dostanie nowy, wart 30 mld euro pakiet pomocowy z Europejskiego Mechanizmu Stabilności Finansowej (EFSF). Ale najpierw zachodnie banki muszą się zgodzić na przedłużenie okresu zapadalności dotychczas posiadanych greckich obligacji. Inaczej ryzykują, że Ateny ogłoszą niewypłacalność i w ogóle nie odzyskają zainwestowanych pieniędzy. Przeciw takiemu rozwiązaniu protestuje Europejski Bank Centralny. Jego zdaniem to zmiana zasad gry w jej trakcie i podważanie zaufania do papierów dłużnych państw.

  czytaj więcej

 • "Sueddeutsche Zeitung": skończyć z szantażem ze strony banków

  "Sueddeutsche Zeitung": skończyć z szantażem ze strony banków

  Przez pięć lat od wybuchu kryzysu finansowego europejskim rządom nie udało się poskromić banków. Jedynie reforma systemu finansowego może położyć kres sytuacji, w której rządy i obywatele szantażowani są przez bankierów - napisał w czwartek niemiecki dziennik "SZ".

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników