huty mirosław

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu huty mirosław. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące huty mirosław.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Za wywóz śmieci zapłacimy gminie

  Za wywóz śmieci zapłacimy gminie

  Mimo wcześniejszych zapowiedzi samorządy nie przejmą od nowego roku kontroli nad odpadami komunalnymi. Dopiero jutro odbędzie się pierwsze czytanie ustawy. Andrzej Kraszewski, minister środowiska, przekonuje jednak, że przepisy znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie mają szansę wejść w życie w ciągu trzech miesięcy.

  czytaj więcej

 • Huty uratowane. Dzięki odwrotnemu obciążeniu w VAT

  Huty uratowane. Dzięki odwrotnemu obciążeniu w VAT

  Wprowadzenie mechanizmu odwrotnego obciążenia w VAT na pręty stalowe uzdrowiło sytuację na rynku – poinformowały Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa i firma doradcza EY.

  czytaj więcej

 • PRL minął, ale socjalistyczne inwestycje pokazowe wyrastają w całym kraju

  PRL minął, ale socjalistyczne inwestycje pokazowe wyrastają w całym kraju

  PRL minął, lecz socjalistyczna woń pokazowych inwestycji wciąż snuje się od Tatr po Bałtyk. W pogoni za blichtrem czy to sołtys, czy minister wznoszą monumentalne pomniki dokonań, których ekonomiczny sens nie ma znaczenia, byle wzbudzały podziw

  czytaj więcej

 • Nieskończone zyski z recyklingu

  Nieskończone zyski z recyklingu

  Marże nie są najwyższe, praca nie najłatwiejsza, ale rynek z dużymi perspektywami, szczególnie w kontekście przyspieszającego wzrostu gospodarki i bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących odzysku surowców

  czytaj więcej

 • Unijny protest przeciwko uznaniu Chin za gospodarkę rynkową

  Unijny protest przeciwko uznaniu Chin za gospodarkę rynkową

  Marsz pod hasłem „TAK dla miejsc pracy i uczciwego handlu! NIE dla przyznania Chinom statusu państwa o gospodarce rynkowej” został zorganizowany przez organizację AEGIS Europe, zrzeszającą ponad 30 stowarzyszeń branży przemysłowej w Europie, w tym sektor stalowy, ceramiczny, szklany oraz paneli słonecznych.

  czytaj więcej

 • Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Zastanawiam się, co się stało z tą przewodnią siłą narodu, proletariacką, chłoporobotniczą, która całkiem poważnie mówiąc, była przed paroma dekadami napędem polskiego społeczeństwa. Jeśli jej już nie ma, gdzie się podziała? W którą stronę skręciły jej dzieci? Pokończyły wyższe szkoły i awansowały? Potworzyły firmy, zatrudniły mniej zaradnych od siebie, przechodząc na wrogą stronę kapitalistycznych wyzyskiwaczy? A może odpłynęły w stronę Wysp Brytyjskich razem z falą akcesyjnej emigracji? Wszystko to prawda, ale nie do końca. Błądzimy, szukając odpowiedzi, podobnie jak – jako społeczeństwo – wciąż szukamy swojej drogi.

  czytaj więcej

 • Audyt potwierdza: JSW jest w fatalnej kondycji

  Audyt potwierdza: JSW jest w fatalnej kondycji

  Wzrost zadłużenia o 3 mld zł w dwa lata, 355 mln zł na doradztwo, sponsoring i reklamy, remont siedziby za 76 mln zł – pieniądze szły jak woda.

  czytaj więcej

 • URE puka do przedsiębiorców. Jak się bronić przed nałożeniem kary i jak się odwołać

  URE puka do przedsiębiorców. Jak się bronić przed nałożeniem kary i jak się odwołać

  Wkrótce minie rok od decyzji Rady Ministrów, która wprowadziła – z powodu fali upałów – ograniczenia w poborze energii elektrycznej. Przypomnijmy: była to pierwsza taka decyzja od końca lat 80., a ograniczenia obowiązywały odbiorców, w przypadku których moc umowna przekraczała 300 kW. Wśród firm, które powinny były się zastosować, wbrew pozorom były nie tylko huty, duże zakłady przemysłowe, lecz także wiele przedsiębiorstw branży spożywczej, dystrybutorzy posiadający chłodnie czy też centra logistyczne. Szacuje się, że mogło być to nawet ok. 7 tys. podmiotów. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zapowiedział wówczas, że będzie kontrolował, czy przedsiębiorcy zareagowali na nałożone ograniczenia. I jak się okazuje – słowa dotrzymał. Dziś z wielu firm dociera coraz więcej sygnałów o postępowaniach wszczynanych przez URE. A kary nakładane na przedsiębiorców mogą być naprawdę dotkliwe: nawet 15 proc. przychodu z roku poprzedzającego rok wydania decyzji o nałożeniu kary.

  czytaj więcej

 • 500 plus, spór o TK, strajk kobiet... Oto najważniejsze wydarzenia społeczne 2016 roku [KALENDARIUM]

  500 plus, spór o TK, strajk kobiet... Oto najważniejsze wydarzenia społeczne 2016 roku [KALENDARIUM]

  Start rządowego Programu 500 plus, spór o Trybunał Konstytucyjny, Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO, 1050-lecie chrztu Polski, wznowienie badania katastrofy smoleńskiej, strajk kobiet czy reforma edukacji - te wydarzenia przykuwały uwagę opinii publicznej w 2016 r.

  czytaj więcej

 • 37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  "Panie Geniu, zatańczymy sobie?" – pyta przedstawiciela „starej” inteligencji Edek, który siłą wprowadził nowy porządek w rodzinie Stomilów. Scena z Mrożkowskiego dramatu symbolizuje uległość inteligencji wobec bezwzględnej władzy i jednocześnie jest motywem przewodnim cyklu spektakli, które widzowie obejrzą w ramach przeglądu Teatru Telewizji. Spektakle w programie głównym wybrał, podobnie jak w zeszłym roku, Wojciech Majcherek. Z kolei Joanna Rogacka zapowiedziała siedem spektakli dla dzieci. 37. edycja WST potrwa od 30 marca do 11 kwietnia.

  czytaj więcej

 • Tomasz Wiścicki: Ksiądz Jerzy padł ofiarą rozgrywek na szczytach komunistycznych władz

  Tomasz Wiścicki: Ksiądz Jerzy padł ofiarą rozgrywek na szczytach komunistycznych władz

  Ksiądz Jerzy padł ofiarą rozgrywek na szczytach władz w Warszawie i być może w Moskwie - powiedział PAP Tomasz Wiścicki, współautor z Ewą K. Czaczkowską książki „Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wiara, nadzieja, miłość. Biografia błogosławionego”. 70 lat temu urodził się legendarny kapelan Solidarności, duszpasterz ludzi pracy..

  czytaj więcej

 • Dziewiątka poszukiwaczy zaginionego VAT

  Dziewiątka poszukiwaczy zaginionego VAT

  Prokuratorzy zajmują się zaniedbaniami PO-PSL w walce z wyłudzeniami podatków od ponad roku i na razie bez efektów. Teraz dostaną wsparcie.

  czytaj więcej

 • Big Book Festival już w czerwcu. Mamy pełny program wydarzeń

  Big Book Festival już w czerwcu. Mamy pełny program wydarzeń

  - Zawodowo zajmujemy się sprawieniem radości poprzez czytanie i w tym roku doprowadzamy to rzemiosło do zenitu – żartują Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji „Kultura nie boli“, twórczynie Big Book Festival. Festiwal odbędzie się w weekend 21-23 czerwca, potrwa od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczora na Starym Mokotowie w Warszawie. W ramach festiwalu odbędzie się łącznie 56 wydarzeń.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników