huśtawka notowań

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu huśtawka notowań. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące huśtawka notowań.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Giełdowa huśtawka nad fiskalnym klifem

  Giełdowa huśtawka nad fiskalnym klifem

  Słowo klif może wywoływać irytację z powodu częstotliwości pojawiania się, ale obserwując zachowanie się rynków, trudno go uniknąć. To doniesienia z nim związane rządzą nastrojami i notowaniami.

  czytaj więcej

 • W Chinach poprawa, w Europie stagnacja, w Ameryce klif

  W Chinach poprawa, w Europie stagnacja, w Ameryce klif

  Optymistyczne sygnały z chińskiej gospodarki pozwoliły na niezły początek notowań, brak oznak poprawy w Europie ostudził zapał byków, a szalę przechyliły przepychanki nad klifem.

  czytaj więcej

 • Stabilizacja na parach ze złotym

  Stabilizacja na parach ze złotym

  Złoty w tym tygodniu pozostawał relatywnie stabilny w stosunku do większości obcych walut. Wbrew pozorom w ostatnich dniach na notowania naszej waluty dużego wpływu nie miały ani wieści napływające w pierwszej części tygodnia z Chin, ani dobre dane z polskiej gospodarki, ani zamieszanie wokół OFE.

  czytaj więcej

 • Polska znowu w ogonie...

  Polska znowu w ogonie...

  Ostatnie tygodnie obfitowały w wydarzenia zmieniające obraz polskiego rynku kapitałowego. O ile od połowy kwietnia do połowy czerwca na GPW dominowały wzrosty, pozwalające częściowo nadgonić dystans dzielący naszą giełdę od rynków rozwiniętych, to krótka korekta cen akcji na giełdach zagranicznych oraz ogłoszenie planów „reformy emerytalnej” wywołały paniczne spadki w Warszawie, w drugiej połowie czerwca. Zamiast wzrostów mamy silne rozchwianie cen akcji i huśtawkę nastrojów. Cenom akcji nie pomagają ani niskie stopy procentowe skłaniające posiadaczy lokat bankowych do poszukiwania szansy na wyższy zysk poza bankami, ani hossa na rynku akcji w USA.

  czytaj więcej

 • Koniec tygodnia raczej bez rozstrzygnięć

  Koniec tygodnia raczej bez rozstrzygnięć

  Piątkowa sesja prawdopodobnie będzie przebiegać w atmosferze spokojniejszej niż ostatnio. Inwestorzy nie będą poddani wpływowi ważnych danych makroekonomicznych, pewnie więc pozwolą sobie na odpoczynek przed bardziej emocjonującą końcówką następnego tygodnia.

  czytaj więcej

 • Wygra nadzieja czy strach?

  Wygra nadzieja czy strach?

  Politycy w USA rozmawiają nt. budżetu i limitu długu, ale zbliżenia stanowisk nie ma. Pytanie, czy przed 17 października zwycięży nadziej na kompromis "za pięć dwunasta"? Czy może jednak strach, że tego kompromisu na czas nie uda się wynegocjować?

  czytaj więcej

 • Na Wall Street mrożą szampana, Warszawa obejdzie się smakiem

  Na Wall Street mrożą szampana, Warszawa obejdzie się smakiem

  Dwie sesje przed końcem roku nowojorskie indeksy poprawiają historyczne rekordy. Na naszym rynku możemy w najlepszym razie liczyć jedynie na odpryski tego optymizmu. Trudno się spodziewać, że WIG20 zdoła w całości odrobić stratę z pierwszej połowy roku. Choć jej rozmiar jest raczej symboliczny, to jednak popsuje statystykę.

  czytaj więcej

 • Gwałtowny wzrost cen gazu ziemnego w USA

  Gwałtowny wzrost cen gazu ziemnego w USA

  Podczas poniedziałkowej sesji na rynkach towarowych nastroje były mieszane. Indeks CRB zanotował wzrost o ćwierć procenta. Drożał gaz ziemny w USA, niektóre metale i towary rolne, natomiast na minusie znalazła się praktycznie cała reszta surowców energetycznych, miedź czy też kawa.

  czytaj więcej

 • Surowcowa klątwa nad warszawską giełdą

  Surowcowa klątwa nad warszawską giełdą

  We wtorek najmocniej taniały spółki surowcowe. Dziś może być podobnie. Co prawda w końcówce sesji akcje KGHM zdążyły zdecydowanie odczuć tąpnięcie notowań kontraktów terminowych na miedź, ale na odreagowanie trudno liczyć. Podobnie jak na uspokojenie nastrojów wokół Ukrainy, czy wsparcie ze strony głównych giełd światowych.

  czytaj więcej

 • Reuters uwolnił nas od ryzyka przed posiedzeniem ECB

  Reuters uwolnił nas od ryzyka przed posiedzeniem ECB

  Euro umacniało się po doniesieniach Reutersa o kłótni w szeregach ECB, które przyciągnęły większą niż wymaganą uwagę w trakcie nudnego handlu we wtorek. Taniejąca ropa naftowa uderza w NOK i CAD. Dziś usługowe PMI/ISM, ADP i decyzja RPP.

  czytaj więcej

 • Buczek: Niepewność wpisana w paliwa

  Buczek: Niepewność wpisana w paliwa

  Słyszymy nieraz o walce urzędu antymonopolowego ze zmowami kartelowymi producentów tego i owego czy dostawców różnego rodzaju usług. Przed największym światowym kartelem, jakim jest OPEC, żadna krajowa, unijna ani światowa instytucja nie jest w stanie nas obronić, choć organizacja producentów ropy od lat funduje nam prawdziwy rollercoaster, nieprzewidywalną huśtawkę cen.

  czytaj więcej

 • Panika w Rosji, złoty i GPW obrywają rykoszetem

  Panika w Rosji, złoty i GPW obrywają rykoszetem

  Rynki finansowe w Rosji doświadczają paniki, która w przypadku rubla najpewniej zakończy się wprowadzeniem kontroli kapitału. Rosyjska gospodarka coraz szybciej zmierza w kierunku dużego kryzysu finansowego. Te zawirowania rykoszetem uderzają w inne rynki. Obrywa m.in. złoty i GPW.

  czytaj więcej

 • System patentowy wrogiem rozwoju? Spory kosztują gospodarkę miliardy dolarów

  System patentowy wrogiem rozwoju? Spory kosztują gospodarkę miliardy dolarów

  Ekonomiści przestrzegają, że na horyzoncie brak jest wielkich idei, które mogłyby dać napęd światowej gospodarce na XXI stulecie. Namierzyli nowego, jednego z największych, wroga rozwoju: system patentowy. Same tylko paraliżujące spory patentowe kosztują gospodarkę miliardy dolarów

  czytaj więcej

 • Spowolnienie w giełdowych spółkach. Choć nie wszystkich

  Spowolnienie w giełdowych spółkach. Choć nie wszystkich

  Dla części branż niższe przychody wcale nie oznaczały pogorszenia wyników. Zawdzięczają to niskim cenom surowców (co przełożyło się na ograniczenie kosztów). Wśród firm notowanych na GPW są jednak i takie, które zwiększyły przychody, a mimo to ich zyski spadły. To głównie banki. Spółki notowane na warszawskiej giełdzie miały w I kw. 136,3 mld zł przychodów – wynika z podsumowania sprawozdań finansowych przeprowadzonego przez DGP. Obroty były o 4,6 proc. mniejsze niż rok wcześniej. Spadek dotknął przede wszystkim sektora paliwowego i wydobywczego.

  czytaj więcej

 • Przewalutowanie szkodzi akcjom banków

  Przewalutowanie szkodzi akcjom banków

  Kredytodawcy na huśtawce. Po dobrym początku tygodnia dla polskich banków we wtorek po południu zespół ekspertów Kancelarii Prezydenta przedstawił efekty swoich prac nad ustawą frankową. Informacje te – a właściwie brak informacji o szczegółach przygotowanych rozwiązań – ściągnęły notowania banków w dół, zwłaszcza tych, które mają w swoim portfelach dużo kredytów walutowych.

  czytaj więcej

 • Seniorzy samobójcy: Odbierają sobie życie nie tylko z powodu biedy

  Seniorzy samobójcy: Odbierają sobie życie nie tylko z powodu biedy

  Na wycieraczce wciąż stoją buty. Z brązowej skóry. Stare, nieco przydeptane, ale jeszcze nadające się do chodzenia. On też tak o sobie mówił. Że jeszcze trochę się do życia nadaje. Jak te buty.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Na Wall Street lekkie wzrosty, euro nie wytrzymało presji z Niemiec

  Rynki finansowe: Na Wall Street lekkie wzrosty, euro nie wytrzymało presji z Niemiec

  Indeksy w Nowym Jorku notują symboliczne wzrosty. Euro słabsze po próbach utrzymania się w okolicach 1,18 USD na fali obaw o stabilność polityczną w Niemczech. Ropa traci ponad 1,5 proc. - szczyt OPEC coraz bliżej.

  czytaj więcej

 • Polskie biura to popłuczyny po Google'u. Jak powinna wyglądać przestrzeń, w której pracujemy?

  Polskie biura to popłuczyny po Google'u. Jak powinna wyglądać przestrzeń, w której pracujemy?

  Kto ma biuro, ten chce oszałamiającego efektu. Tymczasem ostatnie badania pokazują, że w przestrzeni, w której pracujemy, nie powinno chodzić tylko o silenie się na oryginalność.

  czytaj więcej

 • Gamingowa gorączka złota: Akcje spółek produkujących gry komputerowe rosną na potęgę

  Gamingowa gorączka złota: Akcje spółek produkujących gry komputerowe rosną na potęgę

  Rynek jest rozgrzany, bariery wejścia niskie, a perspektywy sukcesu realne. Ceny akcji spółek produkujących gry komputerowe osiągają rekordowe wyceny, a ich twórcy wymieniają udziały za miliony. Ale to tylko jedna strona. Z drugiej są problemy z finansowaniem i lata morderczej pracy, bo tak powstają niezależne produkcje

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników