hsbc zwalnia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu hsbc zwalnia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące hsbc zwalnia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Finansiści zmieniają pracę. Banki ofiarami własnej luzackiej kultury

  Finansiści zmieniają pracę. Banki ofiarami własnej luzackiej kultury

  W ubiegłym tygodniu Bob Diamond z Barclays dołączył do rzeszy szefów brytyjskich banków szepczących uprzejmie, że jeżeli ograniczenie premii pójdzie za daleko, to bankierzy uciekną z kraju.

  czytaj więcej

 • Rybiński: Koniec kryzysu widać na horyzoncie

  Rybiński: Koniec kryzysu widać na horyzoncie

  Koniec kryzysu widać już na horyzoncie, taką diagnozę i dziś stawiają przedstawiciele jedynie słusznej linii myślenia. Zakłada ona, że zwykłym zjadaczom chleba z mrożonego ciasta trzeba wygłaszać w telewizorze takie optymistyczne teksty, jak kiedyś towarzysze z POP-ów, a wtedy ci zjadacze będą dalej brać kredyty i kupować, domy, samochody, ubrania, wycieczki. I gospodarka będzie się kręcić przez jakiś czas jeszcze. Tak jak kręcił się system komunistyczny. Do czasu.

  czytaj więcej

 • Produkcja przemysłowa lekko w górę

  Produkcja przemysłowa lekko w górę

  Produkcja przemysłowa w Polsce nieoczekiwanie wzrosła w marcu w porównaniu z poprzednim miesiącem, co neutralizuje efekt spadku zamówień i redukcji miejsc pracy w gospodarce – podaje agencja Bloomberg.

  czytaj więcej

 • Przemysł w zadyszce. Czeka nas obniżka stóp procentowych?

  Przemysł w zadyszce. Czeka nas obniżka stóp procentowych?

  Wskaźnik PMI spadł do 48 proc. Urośnie najwcześniej pod koniec tego roku. Tak złych nastrojów w firmach nie było od trzech lat. Szybko spadający popyt wymusza ograniczanie produkcji. Ekonomiści zaczynają mówić o obniżkach stóp procentowych.

  czytaj więcej

 • Gospodarka zacznie ostro hamować w przyszłym roku

  Gospodarka zacznie ostro hamować w przyszłym roku

  Stabilizuje się sytuacja w polskich przedsiębiorstwach przemysłowych. Przynajmniej na to wskazuje lipcowy odczyt PMI HSBC, wskaźnika pokazującego kondycję zakładów produkcyjnych. Nieoczekiwanie wzrósł do 49,7 pkt z 48 pkt w czerwcu, kiedy był najgorszy od trzech lat (PMI 50 pkt jest neutralny, poniżej oznacza pogorszenie się sytuacji w firmach).

  czytaj więcej

 • Bernanke nic nie powiedział, ale rynek wie swoje

  Bernanke nic nie powiedział, ale rynek wie swoje

  Wyczekiwane od tygodni wystąpienie Bena Bernanke w Jackson Hole okazała się burzą w szklance wody. Prezes Rezerwy Federalnej mówiąc, że bezrobocie w USA w dalszym ciągu spada zbyt wolno i bank centralny jest gotów podjąć dalsze działania, jeżeli tylko to okaże się konieczne, powiedział dokładnie to, co powtarza od miesięcy.

  czytaj więcej

 • Przemysł w dołku - we wrześniu pracę mogło stracić 7 tys. osób

  Przemysł w dołku - we wrześniu pracę mogło stracić 7 tys. osób

  Tak źle w sektorze przemysłowym ostatni raz było w połowie 2009 r. Spada popyt, a wraz z nim produkcja. Firmy, które dotąd usiłowały utrzymać zatrudnienie, zaczęły zwalniać. Zatrudnienie we wrześniu mogło stracić 7 tys. osób.

  czytaj więcej

 • Produkcja przemysłowa w Polsce spada dziewiąty miesiąc z rzędu

  Produkcja przemysłowa w Polsce spada dziewiąty miesiąc z rzędu

  Produkcja przemysłowa w Polsce spadła w grudniu już dziewiąty miesiąc z rzędu, co oznacza, że wolniejszy wzrost największego kraju Unii Europejskiej na wschodzie kontynentu może wymusić dalsze obniżki kosztów kredytu – twierdzi brytyjski bank HSBC Holdings.

  czytaj więcej

 • Jak Chiny szukają sposobów na pobudzenie wzrostu

  Jak Chiny szukają sposobów na pobudzenie wzrostu

  Władze chcą, aby gospodarka rozwijała się głównie dzięki popytowi wewnętrznemu, ale na razie najpewniejszym sposobem są inwestycje, a to grozi wzrostem zadłużenia

  czytaj więcej

 • Kiedyś nawet Polska znajdowała się na liście rajów podatkowych

  Kiedyś nawet Polska znajdowała się na liście rajów podatkowych

  - Niewątpliwie z przepisów prawnych wynika możliwość korzystania z rajów podatkowych. Można więc się zastanawiać, czy jest coś złego w tym, że podatnicy do nich uciekają. Wydaje się, że ograniczenie tego procederu jest rolą państwa - uważa dr Karolina Tetłak, adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników