hsbc ogranicza

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu hsbc ogranicza. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące hsbc ogranicza.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Chińskie problemy ważne na rynkach surowców

  Chińskie problemy ważne na rynkach surowców

  W poniedziałek na rynkach towarowych nastroje nadal nie były najlepsze. Tę sytuację odzwierciedlił indeks CRB, który wczoraj po raz kolejny zanotował zniżkę (-0,22%, do poziomu 277,48 pkt.). Większość towarów rozpoczęła więc bieżący tydzień od spadków – szczególnie było to widoczne na rynkach metali przemysłowych i szlachetnych. Tymczasem na rynku ropy naftowej popyt się nie poddaje – wczoraj amerykański surowiec zanotował zwyżkę.Weryfikacja oczekiwań co do chińskiego PKB

  czytaj więcej

 • Płytki, wakacyjny rynek na złotym

  Płytki, wakacyjny rynek na złotym

  Poranny, środowy obrót na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w rejonie 2-miesiecznych maksimów (ostatni raz złoty notowany był na analogicznych poziomach pod koniec maja br.). Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1991 PLN za euro, 3,1829 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3959 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do okolic 3,9% w przypadku obligacji 10-letnich.

  czytaj więcej

 • Surowce: uspokojenie nastrojów po nerwowym piątku

  Surowce: uspokojenie nastrojów po nerwowym piątku

  Pod koniec ubiegłego tygodnia na rynkach surowcowych znów dała o sobie znać strona podażowa. Pomimo sprzyjającego bykom osłabienia amerykańskiego dolara, indeks CRB notował systematyczne spadki. W piątek wartość tego agregatu spadła o kolejne 0,85%, kończąc tydzień na poziomie 284,46 pkt.

  czytaj więcej

 • Europa odżywa. Korzysta też polski przemysł

  Europa odżywa. Korzysta też polski przemysł

  PMI w sierpniu był najwyżej od dwóch lat. Dane okazały się lepsze od oczekiwań ekonomistów, którzy po ich publikacji znów zaczęli mówić, że nasza gospodarka coraz szybciej wychodzi z dołka.

  czytaj więcej

 • RPP jak Fed

  RPP jak Fed

  Choć od ostatniej obniżki stóp procentowych minęły niespełna trzy miesiące, już trwają dywagacje, kiedy może rozpocząć się ruch w przeciwnym kierunku. Wzorem amerykańskiej rezerwy federalnej, Rada Polityki Pieniężnej, zarówno w komunikatach, jak i poprzez wypowiedzi jej członków, zaczyna wykorzystywać instrument, jakim jest określanie przypuszczalnego terminu zmian stóp procentowych.

  czytaj więcej

 • Firmy łapią drugi oddech, gospodarka przyspiesza

  Firmy łapią drugi oddech, gospodarka przyspiesza

  Zaskakująco dobry wynik badań koniunktury wśród menedżerów logistyki w polskich firmach przemysłowych: listopadowy indeks PMI wyniósł 54,4 pkt, aż o punkt więcej niż miesiąc wcześniej. Dane opublikowane wczoraj przez Markit Economics okazały się lepsze od oczekiwań ekonomistów, którzy obstawiali minimalny wzrost rzędu 0,2 pkt.

  czytaj więcej

 • Międzynarodowe kartele: Czy można wygrać z wielkimi korporacjami?

  Międzynarodowe kartele: Czy można wygrać z wielkimi korporacjami?

  Waszyngton postanowił zmusić korporacje do zgięcia karku. I posypały się kary. Za wszystko: od globalnego kryzysu i łamania embarga na Iran po śmierć rzadkich gatunków ptaków

  czytaj więcej

 • Chiny: Gospodarka numer dwa staje się dla świata problemem numer jeden

  Chiny: Gospodarka numer dwa staje się dla świata problemem numer jeden

  Chinom grozi twarde lądowanie – uważają analitycy. To przełożyłoby się na kondycję wielu innych krajów. Same obawy o koniunkturę w Państwie Środka wywołują turbulencje na rynkach finansowych

  czytaj więcej

 • Złoty stabilny przed publikacją indeksu PMI

  Złoty stabilny przed publikacją indeksu PMI

  Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację 3-sesyjnej konsolidacji na parach związanych z polską walutą. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1670 PLN za euro, 3,0240 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4180 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,238% w przypadku papierów 10YT.

  czytaj więcej

 • Cichoń: Z klauzulą przeciw unikaniu opodatkowania trzeba będzie poczekać

  Cichoń: Z klauzulą przeciw unikaniu opodatkowania trzeba będzie poczekać

  "Wyłączyliśmy klauzulę z projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej, ale to nie znaczy, że się z nią pożegnaliśmy. Podzieliliśmy projekt głównie dlatego, że klauzula ma być wpisana w system ogólnego prawa podatkowego w postaci nowej Ordynacji podatkowej" - mówił PAP wiceszef MF Janusz Cichoń, pytany o powody decyzji resortu.

  czytaj więcej

 • Nowe przepisy podatkowe: Firmy trudniej wyprowadzą zysk za granicę

  Nowe przepisy podatkowe: Firmy trudniej wyprowadzą zysk za granicę

  Projekt jest obecnie na etapie uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. Przewiduje m.in. wprowadzenie do polskiego prawa unijnych przepisów dotyczących opodatkowania w przypadku spółek dominujących i spółek zależnych. Chodzi o dokumentowanie cen transferowych stosowanych przez podmioty powiązane. To istotne, gdyż transakcje wewnątrz grup mogą służyć wyprowadzaniu zysków za granicę.

  czytaj więcej

 • Kraj Przekwitłej Wiśni: Japońskiej gospodarce grozi recesja

  Kraj Przekwitłej Wiśni: Japońskiej gospodarce grozi recesja

  JAPONIA: Gospodarce znów grozi recesja, a władze nie mają już sposobów na jej rozruszanie. Efekt? Nastroje wśród szefów firm są najgorsze od trzech lat. Japońscy przedsiębiorcy tracą wiarę w Abenomikę. Niespodziewanie duży spadek nastrojów wśród szefów wielkich firm świadczy o tym, że prowadzony przez premiera Shinzo Abego program wyprowadzenia trzeciej gospodarki świata z wieloletniej stagnacji nie przynosi efektów i prawdopodobnie ponownie zmierza ona w kierunku recesji.

  czytaj więcej

 • Kiedyś nawet Polska znajdowała się na liście rajów podatkowych

  Kiedyś nawet Polska znajdowała się na liście rajów podatkowych

  - Niewątpliwie z przepisów prawnych wynika możliwość korzystania z rajów podatkowych. Można więc się zastanawiać, czy jest coś złego w tym, że podatnicy do nich uciekają. Wydaje się, że ograniczenie tego procederu jest rolą państwa - uważa dr Karolina Tetłak, adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • Bierny jak pracownik

  Bierny jak pracownik

  Pracownicy narzekają na niskie pensje i śmieciowe umowy. Ale sami niewiele robią, by temu przeciwdziałać, choć mają ogromne możliwości.

  czytaj więcej

 • Jeśli Londyn zostanie w Unii, będzie o jeden kryzys mniej

  Jeśli Londyn zostanie w Unii, będzie o jeden kryzys mniej

  Konsekwencje Brexitu, zwłaszcza te negatywne, byłyby odczuwalne daleko poza Wielką Brytanią. I nie chodzi tylko o straty finansowe.

  czytaj więcej

 • BREXIT: Luzowanie w gospodarce rozpoczęte - rezerwy banków w dół

  BREXIT: Luzowanie w gospodarce rozpoczęte - rezerwy banków w dół

  Rezerwy antycykliczne w brytyjskich bankach zostały obniżone do zera. Szef Banku Anglii ostrzega przed spowolnieniem gospodarczym, jednak bankom na Wyspach nie brakuje płynności. Na Węgrzech odbędzie się referendum ws. przyjmowania kwot imigrantów.

  czytaj więcej

 • BREXIT: Kolejne obligacje spadają poniżej zera. Francja, Irlandia kuszą inwestorów

  BREXIT: Kolejne obligacje spadają poniżej zera. Francja, Irlandia kuszą inwestorów

  Oprocentowanie duńskich i japońskich obligacji po raz pierwszy w historii spadło poniżej zera. Gospodarka Wlk. Brytanii może nie być w tak złym stanie jak się o niej mówi. Francja i Irlandia chcą przyciągnąć zagraniczne banki.

  czytaj więcej

 • Fundusze inwestycyjne: Zagranica zarządza taniej

  Fundusze inwestycyjne: Zagranica zarządza taniej

  Zagraniczne fundusze inwestycyjne notyfikowane w Polsce kuszą nie tylko dostępem do szerokiej klasy aktywów. Z ofertą krajowych firm wygrywają niskimi opłatami za zarządzanie.

  czytaj więcej

 • Pisula: W Davos można pozyskać potężnych inwestorów

  Pisula: W Davos można pozyskać potężnych inwestorów

  Do Davos zjeżdżają światowi "piękni i bogaci", jeśli nas tam nie będzie, to prawdopodobnie ich do Polski nie ściągniemy; udział nie jest tani, ale korzyści dla gospodarki są olbrzymie, można tam pozyskać inwestycje o wartości setek milionów euro - mówi PAP prezes PAIH Tomasz Pisula.

  czytaj więcej

 • Bruksela stawia na zielone: Polskie inwestycje energetyczne na szarym końcu

  Bruksela stawia na zielone: Polskie inwestycje energetyczne na szarym końcu

  Bruksela zastanawia się, w jaki sposób przekierować większy strumień środków na przyjazne środowisku inwestycje. Może na tym stracić nasza energetyka

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników