hsbc komentarze

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu hsbc komentarze. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące hsbc komentarze.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Trudne czasy dla złotego

  Trudne czasy dla złotego

  Rynki wschodzące, a co za tym idzie - ich waluty nie otrzymały w ubiegłym tygodniu wyczekiwanego wytchnienia ze strony FOMC. Waluty takie jak rupia indyjska i lira turecka odnotowały rekordowo niskie poziomy w stosunku do dolara. Zmiana perspektywy dla programu ilościowego łagodzenia Fedu miała spory wpływ na akcje, papiery dłużne oraz płynność na rynkach walutowych.

  czytaj więcej

 • Płytki, wakacyjny rynek na złotym

  Płytki, wakacyjny rynek na złotym

  Poranny, środowy obrót na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w rejonie 2-miesiecznych maksimów (ostatni raz złoty notowany był na analogicznych poziomach pod koniec maja br.). Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1991 PLN za euro, 3,1829 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3959 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do okolic 3,9% w przypadku obligacji 10-letnich.

  czytaj więcej

 • Chiny kontra Europa

  Chiny kontra Europa

  Patrząc na rewelacyjne odczyty PMI ze strefy euro lepiej zachować ostrożny optymizm. Powodem jest coraz wyraźniejsza słabość Chin – PMI dla przemysłu spadł do 47,7 pkt., czyli bardziej, niż można się było tego obawiać. To każe zadać pytanie na ile chiński rząd będzie skłonny ponownie stymulować gospodarkę i jakie ma ku temu rzeczywiste możliwości. Niespełnione obietnice lubią się mścić – to aluzja do wczorajszych słów premiera Li Keqianga, że władze nie dopuszczą do obniżenia się dynamiki PKB poniżej 7 proc.

  czytaj więcej

 • Poniedziałek pod znakiem PMI i ISM dla usług

  Poniedziałek pod znakiem PMI i ISM dla usług

  Początek tygodnia rozpoczął się publikacjami indeksów PMI dla usług, które obrazują aktywność tego sektora. Już w godzinach nocnych napłynęły dane z Chin, wskazując, iż sektor usług w tym kraju ma się lepiej niż sektor przemysłowy.

  czytaj więcej

 • Wybory bez wpływu, Fed w centrum uwagi

  Wybory bez wpływu, Fed w centrum uwagi

  Niedzielne wybory w Niemczech okazały się ogromnym sukcesem kanclerz Angeli Merkel. Pozostają one jednak neutralne dla rynków finansowych, dla których bardziej będą się liczyć publikowane dziś indeksy PMI oraz wystąpienia przedstawicieli Fed.

  czytaj więcej

 • Kryzys w USA, kryzys we Włoszech

  Kryzys w USA, kryzys we Włoszech

  Ostatniego dnia września, ale też III kwartału, główną rolę odgrywać będą dwa weekendowe wydarzenia. Mianowicie brak budżetowego porozumienia w amerykańskim Kongresie oraz kryzys rządowy we Włoszech. Inne wydarzenia znajdą się na drugim planie.

  czytaj więcej

 • Nowy rok na foreksie

  Nowy rok na foreksie

  Złoty wkracza w nowy, 2014 rok, relatywnie mocny w stosunku do głównych walut. Za euro trzeba zapłacić 4,1490 zł, a dolar kosztuje 3,0140 zł. Ten rok powinien przynieść umocnienie polskiej waluty do euro i szwajcarskiego franka oraz osłabienie do dolara.

  czytaj więcej

 • Geopolityka podkłada nogę rynkom finansowym

  Geopolityka podkłada nogę rynkom finansowym

  Sytuacja wokół Krymu staje się coraz bardziej napięta. To sprawia, że geopolityka zdecydowanie staje się tematem numer jeden na rynkach finansowych, co będzie przekładać się na ucieczkę od ryzykownych aktywów w kierunku tych bardziej bezpiecznych.

  czytaj więcej

 • Indeksy PMI w centrum uwagi

  Indeksy PMI w centrum uwagi

  Wydarzeniem poniedziałku na rynkach finansowych będzie publikacja marcowych indeksów PMI. Pierwsze odczyty nie były zachęcające, ale dane z Francji mają okazję w trwały sposób poprawić nastroje.

  czytaj więcej

 • Złoty stabilny przed publikacją indeksu PMI

  Złoty stabilny przed publikacją indeksu PMI

  Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację 3-sesyjnej konsolidacji na parach związanych z polską walutą. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1670 PLN za euro, 3,0240 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4180 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,238% w przypadku papierów 10YT.

  czytaj więcej

 • Siła euro i dane z Azji

  Siła euro i dane z Azji

  Podczas dzisiejszej sesji poznamy szereg przemysłowych indeksów PMI dla gospodarek europejskich i amerykańskiej. Pierwsze dane już za nami, a indeksy z Chin ponownie pokazują rozbieżność między stanem faktycznym i życzeniami rządu w Pekinie. Kupujący nadal rozdają karty na EURUSD, a złoty pozostaje stabilny.

  czytaj więcej

 • Dane z Chin i Francji szkodzą złotemu

  Dane z Chin i Francji szkodzą złotemu

  Niepokojące doniesienia z Chin i Francji psują w środę rano humory inwestorom, co przekłada się na lekkie osłabienie złotego do głównych walut. To na jakich poziomach będzie on kończył dzień zależy już od kolejnych danych, których dziś nie będzie brakowało.

  czytaj więcej

 • Dane w cieniu czwartku

  Dane w cieniu czwartku

  Dzisiaj poznamy wiele figur makroekonomicznych. Mogą mieć one jednak dość ograniczony wpływ, ze względu na fakt, że rynek wydaje się oczekiwać na czwartkowe posiedzenie EBC oraz dane z amerykańskiego rynku pracy.

  czytaj więcej

 • PMI ratuje euro, RBNZ przecenia kiwi

  PMI ratuje euro, RBNZ przecenia kiwi

  Lepsze od prognoz lipcowe odczyty indeksów PMI dla Niemiec i Eurolandu wzmocniły euro i obroniły EUR/USD przed wyprzedażą. W nocy natomiast nowozelandzki dolar zareagował przeceną na wyniki posiedzenia RBNZ.

  czytaj więcej

 • Wybory w Wielkiej Brytanii: Ktokolwiek wygra wybory, funt szterling je przegra

  Wybory w Wielkiej Brytanii: Ktokolwiek wygra wybory, funt szterling je przegra

  Dla biznesu nie ma dobrego rozwiązania – zwycięstwo konserwatystów oznacza możliwość wyjścia kraju z Unii, laburzystów – wyższe podatki i brak odpowiedzialności fiskalnej

  czytaj więcej

 • Wiceminister finansów: MF chce utrzymywać bezpieczny poziom rezerwy środków walutowych

  Wiceminister finansów: MF chce utrzymywać bezpieczny poziom rezerwy środków walutowych

  MF wyemitowało w poniedziałek 10 i 20-letnie obligacje w euro łącznie za 1,75 mld euro. „Wyszliśmy na rynek, aby pozyskać środki na finansowanie naszych potrzeb walutowych i zabezpieczenie procesu finansowania na rynku krajowym" – napisał w komentarzu dotyczącym dokonanej wyceny euroobligacji wiceminister finansów Piotr Nowak.

  czytaj więcej

 • Skutki Brexitu mniej poważne niż się wydawało?

  Skutki Brexitu mniej poważne niż się wydawało?

  Ekonomiści przewidują negatywne skutki Brexitu dla PKB Wlk. Brytanii, ale niektóre firmy nie chcą opuszczać Londynu. Brytyjscy producenci owoców i rybacy obawiają się skutków Brexitu. Wynik referendum w UK korzystny dla Rosji.

  czytaj więcej

 • Korporacyjna moralność. Kulturową wojnę wywołała nie tylko IKEA

  Korporacyjna moralność. Kulturową wojnę wywołała nie tylko IKEA

  Koncerny coraz częściej stają się platformą wojen kulturowych. Ich przykładem jest zwolnienie przez IKEA pracownika za komentarz niezgodny z polityką firmy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników