HSBC bank polska

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu HSBC bank polska. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące HSBC bank polska.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Banki już rozpoczęły ucieczkę z Londynu

  Banki już rozpoczęły ucieczkę z Londynu

  Kolejne instytucje finansowe informują o tym, dokąd przenoszą z City swoje europejskie siedziby. Wielkie międzynarodowe banki i instytucje finansowe zaczynają spełniać swoje groźby, że po brexicie przeniosą część swojej działalności z londyńskiego City do któregoś z miast w Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Andrzej Duda w USA: Prezydent będzie kusił inwestorów

  Andrzej Duda w USA: Prezydent będzie kusił inwestorów

  Andrzej Duda spotka się w USA z funduszami private equity oraz bankami inwestycyjnymi. I spróbuje je zachęcić do zaangażowania w Polsce. Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna jutro wizytę w USA, podczas której weźmie udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To niejedyny punkt trzydniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych.

  czytaj więcej

 • Godusławski: Nie fetyszyzujmy JP Morgan

  Godusławski: Nie fetyszyzujmy JP Morgan

  Czy faktowi, że jedna z największych instytucji finansowych świata – bank JP Morgan, otwiera właśnie centrum korporacyjne w Warszawie, należy przypisywać jakieś szczególne znaczenie? Nie.

  czytaj więcej

 • Zuber: Finansowy gigant J.P. Morgan wchodzi do Polski, bo widzi tutaj "biznes"

  Zuber: Finansowy gigant J.P. Morgan wchodzi do Polski, bo widzi tutaj "biznes"

  Z całą pewnością, to że J.P. Morgan wchodzi do Polski oznacza, że widzi tutaj "biznes" - powiedział PAP ekonomista Marek Zuber. Podkreślił, że lokalizacja w Polsce jednego z największych banków świata to ważny sygnał dla sektora finansów, a dla naszego kraju oznacza m.in. nowe miejsca pracy.

  czytaj więcej

 • Nasz biznes ekspansywnie wychodzi poza Stary Kontynent

  Nasz biznes ekspansywnie wychodzi poza Stary Kontynent

  W zeszłym roku krajowe firmy inwestowały w Chile, na Bahamach i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Za to z USA wycofaliśmy 85 mln zł. W 2016 r. polskie bezpośrednie inwestycje zagraniczne wyniosły niemal 32 mld zł. Taka była różnica między sumą przeznaczoną przez zarejestrowane w kraju firmy na zakup udziałów w przedsiębiorstwach w innych krajach, zasilenie ich w kapitał przez reinwestycję zysków czy różnego rodzaju pożyczki i kwotą, którą nasze przedsiębiorstwa ściągnęły do kraju.

  czytaj więcej

 • Sierant: Zatruta pigułka sprawiedliwości

  Sierant: Zatruta pigułka sprawiedliwości

   Dwa tygodnie temu Sąd Najwyższy oddalił do ponownego rozpatrzenia przez sąd niższej instancji sprawę kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów... jedenaście lat temu. Informacja na ten temat ukazała się w DGP z 26 października bieżącego roku w artykule „Banki wydostały się z potrzasku”.

  czytaj więcej

 • Kobus: Przecieki w służbie nauki

  Kobus: Przecieki w służbie nauki

  Świat zbulwersowały niedawno kolejne wycieki danych z rajów podatkowych. Afera Paradise Papers to kolejna odsłona po Swiss Leaks (w 200 7 r . pracownik banku HSBC w Genewie ujawnił rejestr ponad 30 tys. klientów) i Panama Papers (w 201 6 r . wyciekły dokumenty z kancelarii Mossack Fonseca, która w imieniu klientów lokowała pieniądze w rajach podatkowych na Karaibach). Na światło dzienne wypłynęły setki dokumentów na temat majątków i konkretnych transakcji finansowych poszczególnych osób, z imienia i nazwiska. I co teraz? Można wyłuskać konkretne osoby i ustawić je pod publicznym pręgierzem. Ale paru ekonomistów wpadło na znacznie lepszy pomysł: Annette Alstadsater, Niels Johannesen i Gabriel Zucman zestawili majątki ukryte z publicznie dostępnymi danymi o majątkach oficjalnych (i opodatkowanych). Tylko kilka krajów publikuje informacje o majątkach swoich obywateli, więc tylko dla nich można było dokonać tej kolosalnej pracy, ale wnioski są warte wysiłku.

  czytaj więcej

 • Pisula: W Davos można pozyskać potężnych inwestorów

  Pisula: W Davos można pozyskać potężnych inwestorów

  Do Davos zjeżdżają światowi "piękni i bogaci", jeśli nas tam nie będzie, to prawdopodobnie ich do Polski nie ściągniemy; udział nie jest tani, ale korzyści dla gospodarki są olbrzymie, można tam pozyskać inwestycje o wartości setek milionów euro - mówi PAP prezes PAIH Tomasz Pisula.

  czytaj więcej

 • Mają miliardy przychodów i nie odprowadzają CIT. Oto firmy, które nie zapłaciły ani złotówki podatku

  Mają miliardy przychodów i nie odprowadzają CIT. Oto firmy, które nie zapłaciły ani złotówki podatku

  Jednorazowa duża strata pozwala nawet przez kilka lat nie dzielić się dochodem z fiskusem. To najczęstszy powód nieodprowadzania CIT przez duże firmy.

  czytaj więcej

 • Klimat do inwestycji tworzą samorządy

  Klimat do inwestycji tworzą samorządy

  Nowi inwestorzy oznaczają dodatkowe miejsca pracy, a co za tym idzie spadek wskaźnika bezrobocia. Dlatego samorządy nie ustają w rozwijaniu i promowaniu swoich regionów.

  czytaj więcej

 • Człowiek Trumpa z ukraińskimi pieniędzmi

  Człowiek Trumpa z ukraińskimi pieniędzmi

  Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Stanów Zjednoczonych otrzymał 115 tys. dol. z fundacji oligarchy Wiktora Pinczuka

  czytaj więcej

 • Polscy przedsiębiorcy w czołówce obawiających się negatywnych skutków Brexitu

  Polscy przedsiębiorcy w czołówce obawiających się negatywnych skutków Brexitu

  Polscy przedsiębiorcy należą do czołówki obawiających się negatywnych skutków Brexitu. Biorąc pod uwagę niepewność związaną z ostatecznymi jego konsekwencjami ważne jest, by nasze firmy zabezpieczyły się poprzez np. odpowiednie prowadzenie dokumentacji - wskazuje Włodzimierz Szymczak z Atradius Collections w Polsce.

  czytaj więcej

 • Bruksela stawia na zielone: Polskie inwestycje energetyczne na szarym końcu

  Bruksela stawia na zielone: Polskie inwestycje energetyczne na szarym końcu

  Bruksela zastanawia się, w jaki sposób przekierować większy strumień środków na przyjazne środowisku inwestycje. Może na tym stracić nasza energetyka

  czytaj więcej

 • Literatura brytyjska zyska na brexicie. „Oblicza Wielkiej Brytanii"

  Literatura brytyjska zyska na brexicie. „Oblicza Wielkiej Brytanii"

  Nie sądzę, żeby brytyjskie szkoły straciły prestiż albo literatura pogorszyła się z powodu brexitu. Pewnie stanie się jeszcze lepsza, będzie więcej tematów do opisywania - mówi PAP dziennikarz Dariusz Rosiak, autor książki „Oblicza Wielkiej Brytanii. Skąd wziął się brexit i inne historie o wyspiarzach".

  czytaj więcej

 • KNF zezwoliła na utworzenie oddziału HSBC France w Polsce

  KNF zezwoliła na utworzenie oddziału HSBC France w Polsce

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na utworzenie oddziału HSBC France w Polsce poprzez przeniesienie całego majątku HSBC Bank Polska na HSBC France.

  czytaj więcej

 • Węgiel – sierota bez pieniędzy

  Węgiel – sierota bez pieniędzy

  Co dwa tygodnie jakiś bank lub ubezpieczyciel wycofuje się z finansowania „brudnej” energetyki – wynika z raportu Instytutu Ekonomii Energii i Analiz Finansowych (IEEFA).

  czytaj więcej

 • Sprawdzają kolejne transakcje JSW

  Sprawdzają kolejne transakcje JSW

  Służby zainteresował zakup Przedsiębiorstwa Budowy Szybów za ponad 200 mln zł – wynika z informacji DGP.

  czytaj więcej

 • Łon z RPP: Warto pomyśleć o szybkiej obniżce stóp procentowych o 25 pb

  Łon z RPP: Warto pomyśleć o szybkiej obniżce stóp procentowych o 25 pb

  Warto już pomyśleć o szybkiej obniżce stóp procentowych o 25 pkt bazowych, uważa członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Eryk Łon. Wskazał, że bierze pod uwagę poparcie takiego wniosku jeszcze w tym roku, gdyby został on złożony.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników