hoteli trzygwiazdkowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu hoteli trzygwiazdkowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące hoteli trzygwiazdkowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kiedy można zareklamować usługę turystyczną?

  Kiedy można zareklamować usługę turystyczną?

  Reklamacja imprezy turystycznej możliwa jest z powodu nienależytego wykonania lub niewykonania umowy. Tak wynika z ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (DzU z 2004 r. nr 223, poz. 2268 z późn. zm.).

  czytaj więcej

 • Zamek, który niejedno już widział

  Zamek, który niejedno już widział

  Muzyka klasyczna, wielkie polskie rody i wysokoprocentowe likiery smakowe. Wbrew pozorom 18-tysięczny Łańcut ma do zaoferowania dużo więcej niż słynny zamek, w którym do dziś praktykuje się zwyczaj noszenia nielubianych przez nikogo muzealnych kapci.

  czytaj więcej

 • Pięć hotelowych gwiazdek w Egipcie to nie luksus

  Pięć hotelowych gwiazdek w Egipcie to nie luksus

  Właśnie staram się wybrać hotel, w którym zamierzam się zatrzymać z rodziną podczas urlopu. Czy liczba gwiazdek jest ustandaryzowana, czy wiadomo, czego można się spodziewać po hotelu z dwiema i z pięcioma gwiazdkami – pyta pan Paweł

  czytaj więcej

 • Turystyka: Brudna plaża, monotonny jadłospis, hałas. Sprawdź, o ile możesz obniżyć cenę wycieczki

  Turystyka: Brudna plaża, monotonny jadłospis, hałas. Sprawdź, o ile możesz obniżyć cenę wycieczki

  Tabela frankfurcka to pomocne narzędzie przy oszacowaniu o ile powinna się obniżyć cena wycieczki. Przykładowo za brak balkonu możemy żądać do 10 proc., za hałas w nocy do 40 proc., a za brak wyżywienia do 50 proc. niższej ceny. Tabela frankfurcka nie jest jednak dokumentem oficjalnym, ale jedynie pomocnym konsumentowi w oszacowaniu odszkodowania. Źródło: UOKiK

  czytaj więcej

 • Szanse dla przedsiębiorstw budowlanych na wschodzie

  Szanse dla przedsiębiorstw budowlanych na wschodzie

  Napięte relacje z Rosją i wojna na Ukrainie nie ułatwiają polskim przedsiębiorcom prowadzenia biznesu za wschodnią granicą. Ale niektórzy radzą sobie nawet w takich okolicznościach.

  czytaj więcej

 • Rynek hoteli wraca na ścieżkę wzrostu

  Rynek hoteli wraca na ścieżkę wzrostu

  Ten rok będzie pierwszym od 2012 r., w którym liczba nowych obiektów przekroczy 50

  czytaj więcej

 • Polscy narciarze wybierają Alpy

  Polscy narciarze wybierają Alpy

  Narciarskie wyjazdy na ferie w Alpy zaplanowało w tym sezonie ponad 40 proc. osób więcej niż w 2015 roku. Chętni na taki wyjazd mogą skorzystać z ofert z karnetem w cenie. A to oszczędność nawet 1000 zł od osoby.

  czytaj więcej

 • Planujesz wyjazd na ferie? Kanary i Cypr będą droższe z powodu wojen na Bliskim Wschodzie

  Planujesz wyjazd na ferie? Kanary i Cypr będą droższe z powodu wojen na Bliskim Wschodzie

  Wyspy Kanaryjskie to najszybciej drożejący kierunek sezonu zimowego. Za wycieczkę w okresie ferii trzeba zapłacić o ponad 280 zł więcej niż rok temu

  czytaj więcej

 • 10 pomysłów na tanie kierunki podróżowania w 2016 roku

  10 pomysłów na tanie kierunki podróżowania w 2016 roku

  Sprawdź, gdzie jechać w 2016 roku, aby podczas pobytu płacić mało, a przeżyć i zobaczyć wiele. Skyscanner prezentuje 10 zachwycających miejsc, które można zwiedzić, nie wydając fortuny.

  czytaj więcej

 • Hotelik to nie to samo co gwiazdkowy hotel

  Hotelik to nie to samo co gwiazdkowy hotel

  Jestem w trakcie rezerwowania wypoczynku urlopowego. Zwróciłem uwagę na to, że część obiektów noclegowych posługuje się nazwą „hotelik”. Zastanawiam się, co to za kategoria. Czy takie miejsce jest tym samym co hotel – pyta pan Franciszek.

  czytaj więcej

 • Nie ma jednolitego systemu kategoryzacji hoteli

  Nie ma jednolitego systemu kategoryzacji hoteli

  Wybieram się do Włoch. Ponieważ będę podróżować, więc chcę zarezerwować miejsca w hotelach, ale ceny są przerażające. Placówki cztero- i pięciogwiazdkowe, do których standardu przywykłam podczas wyjazdów do Tunezji oraz Egiptu, są dla mnie niedostępne. Stać mnie najwyżej na dwie gwiazdki – pisze pani Wanda. – Czy powinnam się na nie zdecydować – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Grunty rolne to może być kłopot dla spółki prowadzącej hotel

  Grunty rolne to może być kłopot dla spółki prowadzącej hotel

  OPIS SYTUACJI: Spółka jawna składająca się z pięciu wspólników będących osobami fizycznymi jest właścicielem hotelu trzygwiazdkowego położonego na obszarze wiejskim oraz otoczonego lasem i polami uprawnymi. Kilka lat temu spółka nabyła znajdujące się w pobliżu hotelu grunty orne. Planowała, że zmieni ich przeznaczenie i rozbuduje bazę noclegową. Ze względu na brak środków finansowych inwestycję jednakże na kilka lat odłożono. Obecnie w spółce ma dojść do zmian personalnych. W miejsce jednego z dotychczasowych wspólników wstąpić ma nowa osoba. Podstawą zmiany ma być przeniesienie ogółu praw i obowiązków wspólnika na osobę trzecią. Pozostali wspólnicy się obawiają, czy tego typu zmiana podmiotowa nie spowoduje możliwości przejęcia należących do spółki gruntów rolnych.

  czytaj więcej

 • Procesować się z biurem podróży najlepiej w grupie

  Procesować się z biurem podróży najlepiej w grupie

  Wiosną byłem na objazdówce na Bałkanach. Hotele miały być trzygwiazdkowe, ze śniadaniem. Jednak nocowaliśmy w jakichś norach, na śniadanie serwowano tylko kawę z herbatnikiem – pisze pan Stanisław. – Kolację mieliśmy sobie organizować, ale na miejsce dojeżdżaliśmy zwykle po północy. Chodziliśmy głodni, a za wstępy do wszystkich obiektów – inaczej było w umowie – musieliśmy sami płacić. Wszyscy złożyliśmy w biurze podróży reklamację, ale nikt nie dostał nawet odpowiedzi. Rozważamy złożenie pozwu do sądu. Czy powinniśmy zrobić to wspólnie – zastanawia się turysta.

  czytaj więcej

 • Mydło i ręczniki w każdym pensjonacie

  Mydło i ręczniki w każdym pensjonacie

  Wynajęliśmy z mężem dwuosobowy pokój w pensjonacie. Pomieszczenie było maleńkie, brakowało lampki przy łóżku, więc każdego wieczoru trzeba było wstawać i gasić światło. Nie było też zasłon, a jedynie firanka. Łazienka również pozostawiała wiele do życzenia. Mnie najbardziej brakowało wieszaków na ręczniki, a mężowi kontaktu, by mógł się ogolić elektryczną maszynką – pisze pani Paulina. – Czy ktoś ma wpływ na wyposażenie pensjonatów i czy ktoś je kontroluje – irytuje się kobieta.

  czytaj więcej

 • Polacy na majówkę najchętniej do Grecji, Egiptu, Hiszpanii i Turcji

  Polacy na majówkę najchętniej do Grecji, Egiptu, Hiszpanii i Turcji

  O 80 proc. wzrosła w poświątecznym tygodniu skala rezerwacji wyjazdów "majówkowych" w porównaniu z okresem od początku marca do połowy kwietnia - wynika z raportu Travelplanet.pl. Na majówkę Polacy najchętniej wybierają Grecję, Egipt, Hiszpanię oraz Turcję.

  czytaj więcej

 • Prezes Chopin Airport Development: CPK ma ogromny potencjał inwestycyjny

  Prezes Chopin Airport Development: CPK ma ogromny potencjał inwestycyjny

  Dostrzegamy duży potencjał inwestycyjny w powstaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego – mówi PAP prezes Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu. Dodaje, że jeżeli w Radomiu powstanie port komplementarny dla Lotniska Chopina, to spółka nie wyklucza budowy tam hotelu.

  czytaj więcej

 • Centralny Port Komunikacyjny – nowe możliwości dla polskiej gospodarki i hotelarstwa

  Centralny Port Komunikacyjny – nowe możliwości dla polskiej gospodarki i hotelarstwa

  HOTELARSTWO | Rozmowa z Gheorghe Marianem Cristescu, Prezesem Zarządu Chopin Airport Development oraz Przewodniczącym Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki. Chopin Airport Development to spółka z udziałem Skarbu Państwa, która obecnie jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się podmiotem w branży hotelarskiej nad Wisłą.

  czytaj więcej

 • Andrzej, Joanna, znów Andrzej i znów Joanna: Czyli jak były policjant zwodzi ludzi

  Andrzej, Joanna, znów Andrzej i znów Joanna: Czyli jak były policjant zwodzi ludzi

  Były policjant w dwóch osobach podający się za adwokata i robiący biznesy. Andrzej upoważnia Joannę do występowania w swoim imieniu. Ale Joanna o niczym nie wie, bo wszystko jest w rękach Andrzeja. Majstersztyk.

  czytaj więcej

 • Wycieczki last minute droższe niż przed rokiem: Z czego to wynika?

  Wycieczki last minute droższe niż przed rokiem: Z czego to wynika?

  Do 18 proc. więcej zapłacimy za wycieczkę w opcji last minute w porównaniu z zeszłym rokiem. Najbardziej podrożały Grecja i Turcja.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników