Hossa rynek byka

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Hossa rynek byka. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Hossa rynek byka.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kontynuacja zwyżki pod znakiem zapytania

  Kontynuacja zwyżki pod znakiem zapytania

  Warszawskie indeksy w czwartek zaskoczyły skalą wzrostów największych optymistów. Zwyżki na parkietach europejskich i na Wall Street także były imponujące. Dziś nastroje mogą się zmienić, po informacji, że Barack Obama nie zgodził się na propozycję Republikanów czasowego podniesienia limitu zadłużenia.

  czytaj więcej

 • Możliwe spadki na giełdach w Europie

  Możliwe spadki na giełdach w Europie

  Wbrew pozorom rynki akcji nie wyglądają na niezdrowo przejęte rozwojem sytuacji w USA, gdzie za trzy dni mogą skończyć się pieniądze na funkcjonowanie kraju.

  czytaj więcej

 • Największym zagrożeniem jest brak zagrożeń

  Największym zagrożeniem jest brak zagrożeń

  Sytuacja na giełdach wygląda coraz bardziej sielankowo. Najpoważniejsze strachy znikły lub oddaliły się o minimum kilkanaście tygodni. Na horyzoncie nie ma żadnych obaw. Gorsze informacje są ignorowane. I właśnie ten niczym nie zmącony optymizm może budzić podejrzenia.

  czytaj więcej

 • Rynki spokojne o decyzję Fed,ale ciekawe komunikatu

  Rynki spokojne o decyzję Fed,ale ciekawe komunikatu

  Nikt nie spodziewa się że Fed na dzisiejszym posiedzeniu ograniczy skup obligacji. Mało tego, najnowsze ankiety wskazują, że nie brakuje przekonanych, że QE3 potrwa do końca przyszłego roku, a być może będzie z nami także w 2015 r. Ale komunikat z pewnością wszystkich zaciekawi.

  czytaj więcej

 • Oczekiwane zwyżki w Europie

  Oczekiwane zwyżki w Europie

  Jej motorem może być przede wszystkim zachowanie Wall Street, gdzie S&P zyskał 0,4 proc. w poniedziałek i skierował się w kierunku rekordów hossy.

  czytaj więcej

 • Amerykańska gospodarka zbyt silna dla byków, EBC za łagodny

  Amerykańska gospodarka zbyt silna dla byków, EBC za łagodny

  W czwartek dwa bardzo silne impulsy podziałały na wyobraźnię inwestorów w nieoczekiwany sposób. Rozluźnienie polityki pieniężnej przez EBC po początkowej radości, wzbudziło obawy o kondycję europejskiej gospodarki. Nadspodziewanie dobra kondycja gospodarki amerykańskiej odrodziła strach przed wcześniejszym zaostrzeniem polityki przez Fed.

  czytaj więcej

 • Yellen i rekordy na Wall Street

  Yellen i rekordy na Wall Street

  Amerykańskie rynki akcji nie znają słowa „stop”. Każdy powód jest w tym roku dobry do kolejnych wzrostów i ustanawiania kolejnych rekordów. Wczoraj pretekstem było zbliżające się przesłuchanie Janet Yellen w Senacie, które jest dziś wydarzeniem dnia. Wcześniej dane o PKB w Europie oraz w Polsce.

  czytaj więcej

 • Wiedźmy mogą odczarować WIG20

  Wiedźmy mogą odczarować WIG20

  Wkrótce przekonamy się, czy jedną z przyczyn słabości indeksu największych spółek było dążenie dużego inwestora lub inwestorów do korzystnego dla siebie rozliczenia kontraktów terminowych. Być może WIG20 odzyska wigor, gdy minie godzina trzech wiedźm. Jeśli tak się stanie, zostałoby jeszcze kilka dni na rajd Świętego Mikołaja. Jest jednak mało realne, by indeks zakończył rok na plusie.

  czytaj więcej

 • Kalendarz ostrzega przed końcem hossy na Wall Street

  Kalendarz ostrzega przed końcem hossy na Wall Street

  Każda hossa jest inna, powstaje i kończy się z różnych powodów i w różnych warunkach. Choć trudno na podstawie historycznych porównań snuć prognozy, nie można jednak bagatelizować historycznych prawidłowości. Te zaś wskazują, że rynek byka w Stanach Zjednoczonych trwa zwykle około 5 lat. Ten z którym mamy do czynienia obecnie, właśnie dożywa tego wieku.

  czytaj więcej

 • Zmieniają się nastroje inwestorów

  Zmieniają się nastroje inwestorów

  Wyniki finansowe spółek podtrzymywały dotąd hossę za oceanem, ale we wtorek widać było oznaki rozczarowania. Na naszym rynku, szczególnie w segmencie dużych firm, na poprawę wyników trudno liczyć. Zawiodły także dane z przemysłu. Mimo to indeksy poszły mocno w górę. Oba fakty mogą świadczyć o zmianach nastrojów graczy, idącej w różnych kierunkach.

  czytaj więcej

 • Jest szansa na zakończenie korekty

  Jest szansa na zakończenie korekty

  Na rynkach pojawiły się pierwsze oznaki, wskazujące na możliwość zakończenia trzydniowej dynamicznej korekty, sprowokowanej przez wydarzenia związane z sytuacją w Argentynie. Oczywiście bardzo w tym mógłby pomóc Fed, zmniejszając skalę ograniczania skupu obligacji. Z odpowiedzią na pytanie, czy zakończenie korekty będzie oznaczać powrót hossy, trzeba będzie zaczekać.

  czytaj więcej

 • Byki znów przed szansą

  Byki znów przed szansą

  Kilka dobrych poprawiło nastroje i zwiększyło apetyt byków. WIG20 pokonał niedawny szczyt, indeks szerokiego rynku jest w jeszcze lepszej sytuacji, wskaźniki na Wall Street każą o niedawnej korekcie mówić w czasie przeszłym. Rynki wschodzące przestały straszyć, ograniczaniem QE3 nikt się nie przejmuje, a kwestia limitu amerykańskiego zadłużenia została bezbolesne rozwiązana.

  czytaj więcej

 • Wall Street bez hamulców

  Wall Street bez hamulców

  Zakończenie wtorkowej sesji w Nowym Jorku potwierdziło widoczną już wcześniej przewagę byków i wyznaczyło nowe rekordy wszechczasów. Pomagały im bardzo dobre dane z gospodarki. Wskaźniki głównych giełd europejskich także radziły sobie nieźle, więc amerykańskie dokonania nie będą dla nich specjalnym bodźcem. Nie były one wczoraj bodźcem dla naszego rynku, trudno więc spodziewać, by stały się nim dziś. Pozostaje nie tracić nadziei.

  czytaj więcej

 • EBC „drukuje” hossę

  EBC „drukuje” hossę

  Informacje o rozpoczęciu skupowania zabezpieczonych papierów dłużnych hiszpańskich, włoskich i francuskich banków oraz pogłoski o zamiarze kupna obligacji firm przez EBC stanowiły we wtorek doskonałą pożywkę dla byków, przesłaniając słabe dane z Chin. Paliwa do wzrostów powinno starczyć także na dziś. Warto jednak zwrócić uwagę na raporty finansowe firm.

  czytaj więcej

 • Święty Mikołaj na Wall Street

  Święty Mikołaj na Wall Street

  Po wtorkowej sesji można by powiedzieć, że Święty Mikołaj zaczął rajd od amerykańskiego parkietu. Można by, gdyby nie fakt, że on tam siedzi już od połowy października. Inwestorzy na pozostałych giełdach, a w szczególności na warszawskiej, czekają, kiedy wybierze się i do nich.

  czytaj więcej

 • Mario Draghi obudzi rynki

  Mario Draghi obudzi rynki

  Patrząc na historię ostatnich sesji, jak i układ dzisiejszego kalendarium, można oczekiwać, że na rynkach zacznie coś się dziać dopiero wczesnym popołudniem, gdy Europejski Bank Centralny ogłosi swoje decyzje, a jeszcze ciekawiej może być po konferencji Mario Draghiego. Do tego czasu interesujące może być jedynie samo rozpoczęcie handlu, po którym można spodziewać się reakcji na kolejne rekordy amerykańskich indeksów.

  czytaj więcej

 • Warszawa liderem hossy w 2017 r. Outsiderzy zwycięzcami

  Warszawa liderem hossy w 2017 r. Outsiderzy zwycięzcami

  Około 45 mld zł zarobili w zeszłym roku zagraniczni inwestorzy na wzroście kursów na warszawskiej giełdzie. W grupie krajów klasyfikowanych jako rynki wschodzące to warszawska giełda była w zeszłym roku liderem wzrostów. Ze względu na silne umocnienie złotego indeks WIG20 zyskał w ujęciu dolarowym ponad 50 proc.

  czytaj więcej

 • Niedźwiedź znów skoczył oknem. Na GPW

  Niedźwiedź znów skoczył oknem. Na GPW

  Miesiąc intensywnych spadków kursów zabrał inwestorom zyski z całego roku. W kolejnych kwartałach na warszawskim parkiecie wcale nie musi być lepiej – ostrzegają analitycy. Prezydent USA nie pomaga giełdom.

  czytaj więcej

 • Nastroje za granicą mogą dziś wspierać GPW, a obawy o złotego - osłabiać

  Nastroje za granicą mogą dziś wspierać GPW, a obawy o złotego - osłabiać

  Niezłe nastroje na giełdach zagranicznych mogą dziś sprzyjać notowaniom na GPW. Trzeba jednak uważać na spadki na PLN. Po południu napłyną też istotne dane makro zza oceanu. W dłuższej perspektywie na rynki akcji może wpływać drożejąca ropa.

  czytaj więcej

 • Złoty umacnia się dziś rano po dobrym sygnale z Niemiec

  Złoty umacnia się dziś rano po dobrym sygnale z Niemiec

  Złoty należy dziś do najsłabszych walut rynków wschodzących. Nadzieję inwestorom mogą jednak dawać wzrosty kursu PLN z dzisiejszego poranka, po dobrych danych z niemieckiego przemysłu. Inwestorzy walutowi czekają też na sprawozdanie z ostatniego posiedzenia Fed, które poznamy dziś wieczorem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników