hossa nabrała

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu hossa nabrała. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące hossa nabrała.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wszyscy wierzą w drogie złoto, niewielu kupuje

  Wszyscy wierzą w drogie złoto, niewielu kupuje

  Jeśli wierzyć, że ceny wyznacza popyt i podaż, to na rynku złota trudno dopatrzeć się przewagi kupujących. Od kilku miesięcy notowania stoją w miejscu. A według prognoz, jeszcze w tym roku zobaczymy cenowy rekord.

  czytaj więcej

 • Budżet może być drogowskazem dla inwestorów

  Budżet może być drogowskazem dla inwestorów

  Choć studiowanie ustawy budżetowej to zajęcie niezbyt porywające, jednak znajdują się w niej wskazówki cenne dla każdego inwestora. Warto więc jej lekturze poświęcić nieco czasu.

  czytaj więcej

 • Możliwe cofnięcie indeksów. Nadzieje wciąż duże

  Możliwe cofnięcie indeksów. Nadzieje wciąż duże

  Początek tygodnia może przynieść w Europie cofnięcie indeksów jako efekt nieudanego ataku S&P na szczyt hossy. Ale wiara w kolejna próbę S&P nie pozwoli na zbyt silny spadek.

  czytaj więcej

 • Możliwa realizacja zysków na koniec tygodnia

  Możliwa realizacja zysków na koniec tygodnia

  Indeksy w Europie zbliżyły się wczoraj do szczytów z jesieni tego roku i zarazem szczytów hossy. Sforsowanie tego oporu może wymagać nabrania sił.

  czytaj więcej

 • QE3+ już dziś

  QE3+ już dziś

  W ostatnim czasie na rynkach mówi się o tylu rzeczach, iż w zasadzie Fed zszedł na dalszy plan. Można mieć wręcz wrażenie, iż część mediów ekonomicznych zapomniała o dzisiejszym posiedzeniu. Tymczasem to już dziś FOMC zdecyduje o kolejnym rozszerzeniu programu skupu obligacji – pytanie tylko o ile?

  czytaj więcej

 • To tylko efekt stycznia, hossa przyjdzie wiosną

  To tylko efekt stycznia, hossa przyjdzie wiosną

  Obserwowana od kilku dni siła małych spółek to klasyczny efekt stycznia. Statystykom można wierzyć lub nie, ale nie sposób nie wierzyć własnym oczom. W tym roku rajd small cap widać bardzo wyraźnie.

  czytaj więcej

 • Bez rekordu na Wall Street Europa nie wróci do trendu

  Bez rekordu na Wall Street Europa nie wróci do trendu

  W nocy S&P zbliżył się na pół punktu do rekordu hossy, ale go nie pokonał. To zaś rodzi obawy, że rynek jest zbyt słaby lub dostrzega nowe niebezpieczeństwa i hamuje zwyżki w Europie.

  czytaj więcej

 • Szykuje się leniwy poniedziałek

  Szykuje się leniwy poniedziałek

  Pod nieobecność inwestorów z USA (święto) inwestorzy w Europie mogą unikać poważniejszych decyzji. Rano indeksy powinny wyraźnie zyskiwać, ale dalszych bodźców zabraknie.

  czytaj więcej

 • Luty pokazał swoje prawdziwe oblicze

  Luty pokazał swoje prawdziwe oblicze

  Ostatni dzień minionego tygodnia i jednoczenie pierwszy dzień tego miesiąca był na rynkach nadzwyczaj udany. Dzisiaj jednak nastroje diametralnie się zmieniły, a winę za to ponosi dotąd spokojne południe Europy, gdzie powróciły obawy o dalszy kurs rozpoczętych reform.

  czytaj więcej

 • Po płaskim otwarciu możliwe dalsze zwyżki

  Po płaskim otwarciu możliwe dalsze zwyżki

  Choć S&P pobił wczoraj historyczny rekord, to drugą połowę dnia spędził na trawieniu protokołu z FOMC. Dlatego właśnie sesje w Europie mogą rozpocząć się bez wyraźnego kierunku.

  czytaj więcej

 • WIG20 poszuka wsparcia. Nastroje na świecie pomagają

  WIG20 poszuka wsparcia. Nastroje na świecie pomagają

  Czy grozi nam powtórka z czerwca, gdy WIG20 w ciągu kilku sesji stracił ponad 10 proc.? Odpowiedź poznamy szybko, być może już na dzisiejszej sesji.

  czytaj więcej

 • Oczy na Fed

  Oczy na Fed

  Najbliższe dwa dni mogą być śmiertelnie nudne na rynkach, ponieważ inwestorzy czekają na wynik posiedzenia FOMC, który zostanie ogłoszony w środę wieczorem.

  czytaj więcej

 • Kontynuacja zwyżki pod znakiem zapytania

  Kontynuacja zwyżki pod znakiem zapytania

  Warszawskie indeksy w czwartek zaskoczyły skalą wzrostów największych optymistów. Zwyżki na parkietach europejskich i na Wall Street także były imponujące. Dziś nastroje mogą się zmienić, po informacji, że Barack Obama nie zgodził się na propozycję Republikanów czasowego podniesienia limitu zadłużenia.

  czytaj więcej

 • Nieufność, nasz kapitał antyspołeczny

  Nieufność, nasz kapitał antyspołeczny

  To narodowa wada genetyczna. Nieufność, która zatruwa nasze umysły. Przez nią, niezależnie od wykształcenia, wieku czy stopnia zamożności, nie potrafimy uwierzyć, że nie otaczają nas sami złodzieje i kanciarze.

  czytaj więcej

 • Wall Street bez hamulców

  Wall Street bez hamulców

  Zakończenie wtorkowej sesji w Nowym Jorku potwierdziło widoczną już wcześniej przewagę byków i wyznaczyło nowe rekordy wszechczasów. Pomagały im bardzo dobre dane z gospodarki. Wskaźniki głównych giełd europejskich także radziły sobie nieźle, więc amerykańskie dokonania nie będą dla nich specjalnym bodźcem. Nie były one wczoraj bodźcem dla naszego rynku, trudno więc spodziewać, by stały się nim dziś. Pozostaje nie tracić nadziei.

  czytaj więcej

 • "WSJ": Obawy przed wojną handlową powodują duże spadki na giełdach

  "WSJ": Obawy przed wojną handlową powodują duże spadki na giełdach

  Na Wall Street odnotowano największe spadki od 2 lat; straciły giełdy w Azji i UE. Po decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa ws. ceł na stal i aluminium oraz sankcji celnych i inwestycyjnych wobec Chin inwestorzy boją się wojny handlowej - pisze "Wall Street Journal".

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • Ciemne chmury nad lobby węglowym. To początek jego końca?

  Ciemne chmury nad lobby węglowym. To początek jego końca?

  Zapewnienia, że „węgla mamy na 200 lat” i „Polska węglem stoi”, były obliczone na zdobycie głosów wyborców na Śląsku.

  czytaj więcej

 • Od prywatyzacji do nacjonalizacji. Kolejny kryzys zmusi państwo do ponownego wycofania się z gospodarki?

  Od prywatyzacji do nacjonalizacji. Kolejny kryzys zmusi państwo do ponownego wycofania się z gospodarki?

  Przez trzy dekady transformacji gospodarczej państwo najpierw cofnęło się jako właściciel, a potem ogłosiło triumfalny powrót. Czy kolejny kryzys znowu zmusi rząd do zrobienia kroku w tył? - pisze Tomasz Prusek, publicysta ekonomiczny, prezes Fundacji Przyjazny Kraj.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników