hodowla

Hodowla – zespół zabiegów i procesów w wytwarzanych sztucznie optymalnych warunkach dla rozwoju hodowanego zwierzęcia bądź rośliny, mający na celu otrzymanie w warunkach stworzonych przez człowieka organizmów żywych (np.


 • GMO w paszach będzie można stosować do 2021

  GMO w paszach będzie można stosować do 2021

  O cztery lata dłużej, czyli do 1 stycznia 2021 r., będzie można karmić zwierzęta paszami zawierającymi śrutę genetycznie modyfikowanych roślin oleistych - zakłada przyjęty przez rząd projekt noweli o paszach. Decyzja jest spowodowana brakiem na polskim rynku rodzimych pasz białkowych.

  czytaj więcej

 • "Patentowane miernoty". Jakich absolwentów wypuszczają wydziały prawa?

  "Patentowane miernoty". Jakich absolwentów wypuszczają wydziały prawa?

  Jakich absolwentów wypuszczają wydziały prawa? Statystycznie najliczniejsze są „patentowane miernoty” będące produktem hodowli osobników sobie podobnych.

  czytaj więcej

 • Trudno spełnić marzenia o pensjonacie na wsi. Zgoda prezesa ANR mało prawdopodobna

  Trudno spełnić marzenia o pensjonacie na wsi. Zgoda prezesa ANR mało prawdopodobna

  Prowadzę działalność gastronomiczną. Zamierzam kupić kilkuhektarową nieruchomość rolną pod budowę niewielkiego hotelu lub pensjonatu z restauracją serwującą lokalne dania. Mam już upatrzoną działkę, ale ziemia ma status rolnej. Czy mam szansę na uzyskanie zgody prezesa ANR na zakup nieruchomości? Chciałbym zapewnić gościom odpowiednie miejsca do jazdy konnej i wypoczynku. Czy jako przedsiębiorca obecnie niezajmujący się działalnością rolniczą mam szansę na przeprowadzenie transakcji?

  czytaj więcej

 • Lasy państwowe otwarte dla wszystkich, ale...

  Lasy państwowe otwarte dla wszystkich, ale...

  Wędrowałem ostatnio po naszych górach, prawie dwa tygodnie spędziłem w lesie. Spotykałem wielu ludzi zbierających grzyby i jagody na skalę niemal przemysłową – pisze pan Witold. – Zostawiali swoje samochody byle jak i byle gdzie, niektórzy parkowali w miejscach, w których być ich zdecydowanie nie powinno. Zauważyłem, że ludzie wchodzą nawet do szkółek leśnych, przewracają niejadalne grzyby. Nie wspomnę już o śmieciach, które zostawiają. Jakie są zasady wstępu do naszych lasów i co w nich wolno? Czy są ograniczenia dla zbieraczy – zastanawia się czytelnik

  czytaj więcej

 • Dzierżawa to szansa na kupno ziemi rolnej dla przedsiębiorcy

  Dzierżawa to szansa na kupno ziemi rolnej dla przedsiębiorcy

  Prowadzę niewielki obiekt pensjonatowo-gastronomiczny. Zamierzam poszerzyć ofertę dla moich gości. Chciałabym kupić od sąsiada ziemię rolną, która przylega do mojej działki z hotelem, aby hodować tam konie. Słyszałam, że jeśli nie jestem rolnikiem, nie mogę jej kupić. Czy jeśli ją wydzierżawię, będę mogła ją kupić po kilku latach?

  czytaj więcej

 • Rozpoczęło się Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim

  Rozpoczęło się Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim

  140 koni zostało zgłoszonych do 38. Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi, który zainaugurował w piątek Święto Konia Arabskiego w stadninie w Janowie Podlaskim (Lubelskie). W niedzielę na aukcji Pride of Poland licytowanych będzie 31 koni.

  czytaj więcej

 • 1,27 mln euro za konie na aukcji w Janowie Podlaskim

  1,27 mln euro za konie na aukcji w Janowie Podlaskim

  Szesnaście koni za łączna kwotę 1 mln 271 tys. euro sprzedano w niedzielę na aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Za najwyższą cenę 300 tys. euro sprzedana została klacz Sefora, która wylicytował nabywca z Kataru.

  czytaj więcej

 • 13 zł za godzinę: Wszystko co musisz wiedzieć o minimalnej stawce godzinowej

  13 zł za godzinę: Wszystko co musisz wiedzieć o minimalnej stawce godzinowej

  Zapewnienie pracującym bez etatu minimalnej, z góry ustalonej stawki godzinowej to obowiązek firm. Za niestosowanie się do nowych przepisów grożą im kary. Konieczne będzie również prowadzenie ewidencji czasu pracy.

  czytaj więcej

 • Kosiniak-Kamysz: PSL chce wzmocnienia roli sołtysów i samorządu

  Kosiniak-Kamysz: PSL chce wzmocnienia roli sołtysów i samorządu

  Polskie Stronnictwo Ludowe wystąpi z inicjatywą ustawodawczą mającą na celu wzmocnienie roli sołtysa i zorganizuje we wrześniu sejmik sejmików w obronie samorządów – zapowiedział w czwartek w Brzesku (woj. małopolskie) prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników