historia banków

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu historia banków. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące historia banków.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Likwidacja BTE: Konstytucyjna równość i obciążenie dłużników

  Likwidacja BTE: Konstytucyjna równość i obciążenie dłużników

  Po likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego banki szukają nowych sposobów na dochodzenie należności od klientów. Mogą one jednak okazać się mniej skuteczne niż sprzeczny z konstytucją BTE.

  czytaj więcej

 • Tania ropa uderza w dobrobyt nordyckiego królestwa

  Tania ropa uderza w dobrobyt nordyckiego królestwa

  W ciągu ostatnich dwóch lat cena głównego towaru eksportowego Norwegii spadła o prawie dwie trzecie, a bezrobocie wzrosło o połowę. Norwegia coraz mocniej odczuwa skutki spadku cen ropy naftowej. Utrzymująca się od ponad półtora roku nadpodaż tego surowca na rynku powoduje, że bezrobocie w tym kraju wzrosło do najwyższego poziomu od początku wieku, zaś ryzyko recesji jest realne.

  czytaj więcej

 • Euopejskie giełdy na plusie: Rosną kontrakty na indeksy giełdowe w reakcji na działania Fed

  Euopejskie giełdy na plusie: Rosną kontrakty na indeksy giełdowe w reakcji na działania Fed

  Kontrakty na indeksy giełdowe w zachodniej Europie rosną w reakcji na "minutki" Fed, które wskazują , że Fed nic nie zrobi w kwietniu. Drożeje też ropa naftowa, po ponad 5-procentowej zwyżce w środę - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • Wróbel o Panama Papers: Grzeszki Polaków

  Wróbel o Panama Papers: Grzeszki Polaków

  Świat poznał już pierwszą ofiarę afery Panama Papers – premier Islandii pod naciskiem opinii publicznej podał się do dymisji. Osoba piastująca stanowisko państwowe wyrzeka się części prywatności, w tym tej dotyczącej dochodów – z tym zgodzimy się wszyscy. Ale lekarz? Biznesmen? Piłkarz? Artysta?

  czytaj więcej

 • Do lekarza jak do bankomatu: Karta płatnicza zostanie połączona z kartą ubezpieczenia zdrowotnego

  Do lekarza jak do bankomatu: Karta płatnicza zostanie połączona z kartą ubezpieczenia zdrowotnego

  Trwają prace nad możliwością połączenia krajowej karty płatniczej z kartą ubezpieczenia zdrowotnego – dowiedziały się DGP i Tok FM. Pod taką postacią wraca pomysł na wprowadzenie tzw. KUZ.

  czytaj więcej

 • Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończyła się czwarta edycja „European Executive Forum”, która w tym roku odbyła się w Warszawie pod hasłem „Age of innovations”. Podczas 6 paneli dyskusyjnych wybitni przedstawiciele biznesu i nauki z Polski i z zagranicy debatowali nad kierunkiem dla polskich przedsiębiorstw w dobie rewolucji technologicznej. Wśród partnerów wydarzenia były firmy takie jak Totalizator Sportowy, BMW i Pfizer. Po raz pierwszy zostały też przyznane prestiżowe statuetki „European Leadership Awards”, by uhonorować najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz przestrzegają zasad etyki prowadzenia biznesu. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. PKN Orlen, Michał Sołowow i Google Polska.

  czytaj więcej

 • Economicus 2016: Najlepsze książki ekonomiczne polskich autorów

  Economicus 2016: Najlepsze książki ekonomiczne polskich autorów

  Economicus 2016 zmierza w kierunku rozstrzygnięcia. Dziś prezentujemy książki nominowane w kategorii – książka promująca wiedzę ekonomiczną napisana przez polskiego autora. Oto szóstka naszym zdaniem najlepszych. Zwycięzcę poznamy 20 maja podczas uroczystej gali na Warszawskich Targach Książki.

  czytaj więcej

 • Spółdzielnie pracy przetrwały. Jeszcze niejednemu mogą dać pracę

  Spółdzielnie pracy przetrwały. Jeszcze niejednemu mogą dać pracę

  Stałe zatrudnienie i równe zyski. Spółdzielnie pracy przetrwały. I chociaż można się z nich śmiać, to jeszcze mogą niejednemu z nas dać pracę. Czy działają w branży spożywczej, kosmetycznej, czy porządkowej, spółdzielnie pracy pozostają najstabilniejszymi pracodawcami na rynku. Niektóre spośród 560 istniejących działają niemal bez przerwy od ponad stu lat.

  czytaj więcej

 • W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  Sprawa kredytów frankowych, niskie stopy procentowe i konsolidacja to kluczowe wyzwania, jakie stoją przed polskimi instytucjami finansowymi. Do tego dochodzą problemy, z którymi muszą się zmierzyć finansiści na całym świecie: zmiany demograficzne, wpływ nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze regulacje – oceniają uczestnicy dyskusji DGP.

  czytaj więcej

 • Gniew i Wstyd, czyli kto Polakom zabrał wielkość

  Gniew i Wstyd, czyli kto Polakom zabrał wielkość

  Jest jedno pytanie, które tu, nad Wisłą, od lat zajmuje nas wszystkich: dlaczego, mimo Chopina, powstańczej odwagi, Solidarności, papieża, piękna kurpiowskich wycinanek i dostępu do morza, Polska wciąż uporczywie nie jest Wielka? Teorii na temat tego, co hamuje nas w drodze do Wielkości, jest wiele; żadna na tyle mocna, by zakończyć sprawę. Jedni winią historię, inni geografię; jedni polską duszę, drudzy wrogów. Możemy się różnym teoriom przyglądać i drążyć ich prawdziwość – ale ciekawie też spojrzeć na tę dyskusję z lotu ptaka.O tym, co nam przeszkadza w byciu Wspaniałymi i jak odpowiedź na to pytanie określa, kim jesteśmy.

  czytaj więcej

 • Balcerowicz: OFE dla Ukrainy? Najpierw podwyższenie wieku emerytalnego [WYWIAD]

  Balcerowicz: OFE dla Ukrainy? Najpierw podwyższenie wieku emerytalnego [WYWIAD]

  - W warunkach inwazji obcego państwa Ukrainie udało się obniżyć deficyt budżetowy z 10 do 2 proc. PKB, uniezależnić od rosyjskiego gazu i zapobiec kryzysowi bankowemu. To wielkie osiągnięcie – mówi DGP Leszek Balcerowicz.

  czytaj więcej

 • Korzystasz z PayPal? Banki ostrzegają przed zmianami w serwisie

  Korzystasz z PayPal? Banki ostrzegają przed zmianami w serwisie

  PayPal zaczął korzystać z usług serwisu, który domaga się od użytkowników podania hasła do rachunku bankowego. Banki ostrzegają, że nie będą ponosić odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników