hipoteka wygasa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu hipoteka wygasa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące hipoteka wygasa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • W jaki sposób można bezpiecznie kupić własne mieszkanie

  W jaki sposób można bezpiecznie kupić własne mieszkanie

  Należy wnikliwie przeanalizować jego stan prawny i projekty dokumentów, które będą podpisywane przez zainteresowanych. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek związanych z roszczeniami osób trzecich

  czytaj więcej

 • Ordynacja podatkowa: Klauzula dotycząca unikania opodatkowania od 1 stycznia 2016r.

  Ordynacja podatkowa: Klauzula dotycząca unikania opodatkowania od 1 stycznia 2016r.

  - Jest to ustawa priorytetowa. Rozwiązania w niej zawarte to odpowiedź na problem procedury nadmiernego deficytu i realizacja zaleceń Komisji Europejskiej dotyczących uszczelnienia i poprawy efektywności naszego systemu podatkowego - podkreślił wiceminister.

  czytaj więcej

 • Odwrócony kredyt hipoteczny: Co warto o nim wiedzieć

  Odwrócony kredyt hipoteczny: Co warto o nim wiedzieć

  10 listopada Prezydent RP podpisał ustawę przygotowaną przez Ministerstwo Finansów o odwróconym kredycie hipotecznym. Agencja Metrohouse przygotowała najważniejsze informacje o tym szczególnym rodzaju kredytu, który może zainteresować nie tylko seniorów.

  czytaj więcej

 • Dobijanie spółdzielczych własnościowych praw do lokali

  Dobijanie spółdzielczych własnościowych praw do lokali

  Wojnę z mieszkaniami spółdzielczymi rozpoczął ustawodawca, który najpierw zakazał ustanawiania własnościowych praw do lokali, a wkrótce potem rozpoczął akcję uwłaszczeniową pod hasłem „mieszkanie spółdzielcze za darmo”. Teraz do walki z resztkami spółdzielczych praw własnościowych przystąpił Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Przedawnienie po staremu. Fiskus chce czasu i będzie go miał

  Przedawnienie po staremu. Fiskus chce czasu i będzie go miał

  Sejmowa komisja nie przyjęła wczoraj żadnej z prezydenckich propozycji dotyczących wygasania zobowiązań podatkowych. A chodziło o to, by urzędnicy nie mogli w nieskończoność ściągać podatków.

  czytaj więcej

 • Współpraca z dłużnikiem może się opłacać

  Współpraca z dłużnikiem może się opłacać

  Brak terminowej płatności nie zawsze musi oznaczać problemy z egzekucją należności. Warto jednak zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Polskie prawo oferuje szeroki wachlarz możliwości

  czytaj więcej

 • Długi nie wygasną wraz ze zniknięciem dłużnika

  Długi nie wygasną wraz ze zniknięciem dłużnika

  Likwidacja spółki z o.o. nie powoduje wygaśnięcia hipoteki, która zabezpieczała spłatę jej długów. Dlatego także nabywca nieruchomości obciążonej taką hipoteką odpowiada za uregulowanie tych zobowiązań – przypomniał Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Składki do ZUS przedawnione nie zawsze po pięciu latach

  Składki do ZUS przedawnione nie zawsze po pięciu latach

  Przedsiębiorcy mają trudności z obliczeniem, kiedy ZUS nie może już dochodzić od nich zaległych należności. Okazuje się jednak, że czasami muszą spłacić długi nawet sprzed dekady.

  czytaj więcej

 • Wspólnik może zlecić odprowadzanie z firmowego rachunku zaliczek na podatek dochodowy

  Wspólnik może zlecić odprowadzanie z firmowego rachunku zaliczek na podatek dochodowy

  Dotychczas spółka osobowa nie opłacała podatków wspólników. Mogła to robić tylko jako posłaniec, po wcześniejszym powierzeniu środków

  czytaj więcej

 • Zmiany od 2016: Nowy właściciel nieruchomości może spłacić podatek zabezpieczony hipoteką

  Zmiany od 2016: Nowy właściciel nieruchomości może spłacić podatek zabezpieczony hipoteką

  Znalazłem atrakcyjną ofertę zakupu nieruchomości obciążonej hipoteką przymusową. Czy po jej zakupie będę mógł zapłacić kwotę zabezpieczonego hipoteką podatku i wykreślić hipotekę?

  czytaj więcej

 • Umowa dożywocia zapewnia spokojną starość

  Umowa dożywocia zapewnia spokojną starość

  Jesteśmy starszym małżeństwem, dwójka naszych dzieci mieszka za granicą i raczej do Polski nie wróci. Myślimy o dożywotniej opiece kogoś obcego w zamian za mieszkanie – pisze pan Zygmunt. – Czy pod każdą nieruchomość można ustanowić taką umowę i jakie zapisy powinny się w niej znaleźć? Czy opiekun może sprzedać lokal – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  OPIS SYTUACJI: Od kilku dni głowy członków zarządu spółki z o.o. ImpChin zaprzątało pytanie, jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt o znacznej wartości. Zarząd spółki zamierzał zawrzeć umowę z kontrahentem prowadzącym działalność gospodarczą jako jednoosobowy przedsiębiorca. Przedmiotem umowy ma być towar importowany przez ImpChin z zagranicy, więc zarząd spółki chciałby, żeby cena w umowie była ustalona w walucie obcej, w której towar jest kupowany. Obawia się, że ewentualne osłabienie danej waluty pozbawiłoby spółkę zysku ze sprzedaży produktów kupowanych za granicą. Ostatnio jednak do zarządu firmy dotarły informacje, że zmienia się prawo w zakresie klauzul walutowych.

  czytaj więcej

 • Pożyczki i poręczenia unijne

  Pożyczki i poręczenia unijne

  PORADNIK Brak gotówki jest istotną barierą rozwoju polskich przedsiębiorstw. Dlatego część Funduszy Europejskich od lat przeznaczana jest na tworzenie oferty uzupełniającej katalog produktów banków komercyjnych.

  czytaj więcej

 • Prawo nie może być narzędziem w rękach przestępców

  Prawo nie może być narzędziem w rękach przestępców

  - Wierzyciel, który wchodzi w relację ze spółdzielnią mieszkaniową, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że ryzykuje - wyjaśnia dr hab. Paweł Księżak, prof. w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Łódzkiego.

  czytaj więcej

 • Pięciu notariuszy nie trafi do aresztu

  Pięciu notariuszy nie trafi do aresztu

  Gdański sąd nie uwzględnił w czwartek wniosku prokuratury, która chciała tymczasowego aresztu dla 5 notariuszy podejrzanych o niedopełnienie obowiązków i pomocnictwo do oszustw, w efekcie których wiele osób straciło swoje mieszkania lub domy.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (cz. 1) [KOMENTARZ]

  Ustawa z 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (cz. 1) [KOMENTARZ]

  Ustawa z 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (Dz.U. poz. 1629) weszła w życie 25 listopada 2018 r. Ten długo oczekiwany przez przedsiębiorców akt prawny reguluje zasady tymczasowego zarządzania przedsiębiorstwem po śmierci przedsiębiorcy, który we własnym imieniu wykonywał działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, oraz kontynuowania działalności z wykorzystaniem tego przedsiębiorstwa.

  czytaj więcej

 • Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Każdy, kto zdecydował się na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wie, jak ważny jest właściwy tryb podejmowania uchwał przez wspólników oraz zwoływania i odbywania ich zgromadzeń. Zgromadzenia wspólników to jednak nie tylko nużący obowiązek, ale i świetna okazja do weryfikacji działań zarządu i doskonałe narzędzie kontroli. To także potężny oręż w ręku wspólników, którzy mają odrębne zdanie od pozostałych odnośnie do tego, jak spółka ma funkcjonować. Warto go sobie przypomnieć, a także zapoznać się nowymi informacjami na ten temat, bo za niespełna miesiąc wchodzą znowelizowane przepisy kodeksu spółek handlowych (dalej k.s.h.), który reguluje działanie m.in. spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

  czytaj więcej

 • Dług spółki sprzedany, zabezpieczenie pozostaje

  Dług spółki sprzedany, zabezpieczenie pozostaje

  Hipoteka na użytkowaniu wieczystym pozostaje w mocy nawet gdy prawo to zostanie sprzedane osobie trzeciej, a pierwotny użytkownik pozbędzie się również długu – orzekł Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników