hey

Hey – polska grupa muzyczna, powstała w 1992 w Szczecinie.


 • Zakończył się 23. Przystanek Woodstock. W koncertach uczestniczyło 250 tys. osób

  Zakończył się 23. Przystanek Woodstock. W koncertach uczestniczyło 250 tys. osób

  Policja szacuje, że w koncertach 23. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą wzięło udział ok. 250 tys. osób. Po zakończeniu festiwalu, w nocy z soboty na niedzielę, jego uczestnicy zaczęli rozjeżdżać się do domów.

  czytaj więcej

 • Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Warszawa, połowa 1990 r., jedno z osiedli na Woli. U zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, na tyłach zajezdni tramwajowej stoi niepozorny trzypiętrowy budynek z przyległym pawilonem. Poza mieszkańcami zbierają się tutaj ludzie z całego osiedla. Transformacja ustrojowa dała pole do popisu animatorom działań lokalnych. Ludzie mają zapał, chcą zrobić coś dla wspólnoty. W pawilonie przy Siedmiogrodzkiej 11 powstaje klubokawiarnia, w której Waldemar Czapski, jeden z inicjatorów nowego miejsca, prowadzi warsztaty plastyczne. Ludzie wpadają tam nie tylko porysować, lecz także pogadać o muzyce, obejrzeć wspólnie ambitny film. Klientela szybko zaczyna się krystalizować. – W naszym klubie osiedlowym odbywały się pierwsze zloty fanów The Doors – wspomina Czapski. – Pamiętam, że na tę okazję pożyczyliśmy od kolegi z bloku telewizor Rubin, ale przy próbie odtworzenia kasety VHS poszedł z dymem. Puszczaliśmy też dużo muzyki punkowej i progresywnego rocka.

  czytaj więcej

 • Karczewski: Do świąt Bożego Narodzenia powinniśmy zdążyć z reformą sądów

  Karczewski: Do świąt Bożego Narodzenia powinniśmy zdążyć z reformą sądów

  - Wielu Polaków chce wrócić z emigracji. Musimy stworzyć im ku temu warunki - mówi Stanisław Karczewski w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • Fryderyki 2018: Znamy nominowanych. Na czele Daria Zawiałow

  Fryderyki 2018: Znamy nominowanych. Na czele Daria Zawiałow

  Zbigniew Wodecki, Andrzej Dąbrowski i Agnieszka Duczmal - to twórcy uhonorowani w tym roku Złotymi Fryderykami za szczególnie zasługi dla kultury muzycznej. Najwięcej nominacji do Fryderyków zdobyła Daria Zawiałow (5) oraz m.in. Ania Dąbrowska i Kortez.

  czytaj więcej

 • Zmarł szwedzki DJ Avicii. Miał zaledwie 28 lat

  Zmarł szwedzki DJ Avicii. Miał zaledwie 28 lat

  W wieku 28 lat zmarł w Omanie popularny szwedzki DJ i producent muzyczny Tim Bergling, znany jako Avicii - poinformowała w piątek wieczorem w Sztokholmie jego rzeczniczka Ebba Lindqvist.

  czytaj więcej

 • Muzyczne Fryderyki dla Darii Zawiałow oraz zespołu HEY

  Muzyczne Fryderyki dla Darii Zawiałow oraz zespołu HEY

  Daria Zawiałow oraz zespół HEY otrzymali Fryderyki - nagrody Akademii Fonograficznej. Podczas wtorkowej gali w Teatrze Polskim w Warszawie muzycy odebrali statuetki w kategorii muzyki rozrywkowej i jazzowej. Za całokształt pracy artystycznej uhonorowano Andrzeja Dąbrowskiego i śp. Zbigniewa Wodeckiego.

  czytaj więcej

 • Prezydent o sprawie Alfiego Evansa: Być może potrzeba nieco dobrej woli decydentów

  Prezydent o sprawie Alfiego Evansa: Być może potrzeba nieco dobrej woli decydentów

  Trzeba ratować Alfiego Evansa! Być może potrzeba jedynie nieco dobrej woli po stronie decydentów. Alfie, modlimy się za Ciebie i za Twój powrót do zdrowia! - napisał prezydent Andrzej Duda w środę na Twitterze.

  czytaj więcej

 • Naszym priorytetem jest zapewnienie Alfiemu opieki - twierdzą lekarze

  Naszym priorytetem jest zapewnienie Alfiemu opieki - twierdzą lekarze

  Szpital Alder Hay w Liverpoolu opublikował w środę oświadczenie po tym, gdy sąd apelacyjny odrzucił odwołanie rodziców chłopca. Starali się oni odwołać od odmowy ws. jego wyjazdu do szpitala we Włoszech. Jak podkreślono, dla lekarzy "głównym priorytetem jest zapewnienie Alfiemu opieki, na którą zasługuje".

  czytaj więcej

 • Szydło: Chcemy pomóc rodzicom Alfiego Evansa

  Szydło: Chcemy pomóc rodzicom Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

  czytaj więcej

 • Wrocław gra "Hey Joe". Gitarowy Rekord Guinnessa pobity

  Wrocław gra "Hey Joe". Gitarowy Rekord Guinnessa pobity

  Miłośnikom gitarowych dźwięków, zgromadzonym we wtorek na wrocławskim Rynku, udało się pobić ustanowiony w 2016 r. gitarowy Rekord Guinnessa. "Hey Joe" zagrało wspólnie 7411 gitarzystów; to o 55 więcej niż dwa lata temu.

  czytaj więcej

 • Kult zagra „Spokojnie" na OFF-ie

  Kult zagra „Spokojnie" na OFF-ie

  Kult gra album „Spokojnie”, a kultowy Unsane nie bierze jeńców, poza tym pełna kultura – Good Night Chicken, MIN t oraz tęskno. Program tegorocznego OFF Festivalu jest coraz bogatszy.

  czytaj więcej

 • Polska wdraża unijną dyrektywę dotyczącą ZAiKS: Czy nowa ustawa uderzy konsumentów po kieszeni

  Polska wdraża unijną dyrektywę dotyczącą ZAiKS: Czy nowa ustawa uderzy konsumentów po kieszeni

  Artyści skarżą się, że za mało zarabiają na swojej muzyce. Słuchacze narzekają, że muszą za nią zbyt drogo płacić. Czy nowa ustawa zadowoli i jednych, i drugich?

  czytaj więcej

 • Filharmonia to misja [WYWIAD MAZURKA z Dorotą Serwą]

  Filharmonia to misja [WYWIAD MAZURKA z Dorotą Serwą]

  Chciałabym stworzyć miejsce, gdzie różni wizjonerzy znajdą swoją przestrzeń , będą mogli poeksperymentować. To jest dom kultury? W takim razie tak, robię dom kultury.

  czytaj więcej

 • Arkadiusz Jakubik. Aktor z korbą napędową

  Arkadiusz Jakubik. Aktor z korbą napędową

  – Do roli komediowej podchodzę bardzo serio. Uważam, że takie role należy grać absolutnie na poważnie, podobnie jak największy dramat czy tragedię. Tylko wtedy jest szansa, że będzie to rola zabawna, przejmująca, ale przede wszystkim prawdziwa. W tym głównie tkwi sekret filmu – rozmawiamy z Arkadiuszem Jakubikiem, bohaterem sekcji "I Bóg stworzył aktora" na Festiwalu Dwa Brzegi, gdzie już od soboty 28 lipca będziemy mogli prześledzić jak hartował się jego wizerunek artystyczny.

  czytaj więcej

 • Franklin, Aznavour, Forman. Wielcy artyści, którzy odeszli w minionym roku [LISTA]

  Franklin, Aznavour, Forman. Wielcy artyści, którzy odeszli w minionym roku [LISTA]

  Legendarni mistrzowie kina, muzyki, literatury i innych dziedzin sztuki, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku. Wśród wielkich osobowości świata kultury, którzy odeszli niedawno są m.in. wokalistka Dolores O’Riordan, Malcolm Young (współzałożyciel legendarnego AC/DC) oraz słynny amerykański pisarz Philip Roth.

  czytaj więcej

 • Wajda, Miłosz, Komeda i Paktofonika. 100 lat polskiej kultury w legalnych źródłach

  Wajda, Miłosz, Komeda i Paktofonika. 100 lat polskiej kultury w legalnych źródłach

  O czym myślał Marszałek Józef Piłsudski - człowiek, który po latach zaborów budował od podstaw polskie państwo? Gdybyśmy tylko mogli wejść do jego głowy i zobaczyć świat jego oczami... Choć brzmi to nieco surrealistycznie w 1935 roku podjęto taką próbę... po śmierci Piłsudskiego jego mózg został przekazany do badań profesorowi Maksymilianowi Rosemu, dyrektorowi Polskiego Instytutu Badań Mózgu w Wilnie. Co wyczytał z niego zespół profesora? Dowiemy się o tym z napisanej po badaniach monografii, którą można znaleźć w Polonie, największej w Polsce bibliotece cyfrowej, w której znajdują się skany "Mózgu Józefa Piłsudskiego". Legalna Kultura zainspirowana tą historią przygotowała wybór kluczowych utworów polskiej kultury z lat 1918-2018 w tegorocznej edycji Kultury Na Widoku.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników