Herbicydy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Herbicydy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Herbicydy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Stanisław Kowalczyk: Żołądek i portfel konsumenta nie powinny cierpieć, ale często tak jest [WYWIAD]

  Stanisław Kowalczyk: Żołądek i portfel konsumenta nie powinny cierpieć, ale często tak jest [WYWIAD]

  - W przypadku bezpieczeństwa żywności nie chodzi tylko o to, by mieć pewność, że po jej zjedzeniu nie zatrujemy się. Dziś to za mało. Istotne jest też, by produkt, który oferuje się klientowi, nie był zafałszowany. By nie cierpiał i żołądek, i portfel konsumenta. A często niestety tak nie jest - mówi w rozmowie z gazetaprawna.pl prof. Stanisław Kowalczyk, autor książki „Bezpieczeństwo i jakość żywności”.

  czytaj więcej

 • Niemcy: Oferta koncernu Bayer ws. przejęcia Monsanto została przyjęta

  Niemcy: Oferta koncernu Bayer ws. przejęcia Monsanto została przyjęta

  Niemiecki koncern chemiczny i farmaceutyczny Bayer poinformował w środę, że jego oferta przejęcia międzynarodowego koncernu biotechnologicznego Monsanto została przyjęta. Pierwotną ofertę - 62 mld dolarów - Bayer podniósł do 66 mld.

  czytaj więcej

 • Roundup będzie niemiecki. Bayer kupuje Monsanto

  Roundup będzie niemiecki. Bayer kupuje Monsanto

   Bayer kupuje Monsanto. Powstanie największa na świecie firma produkująca materiał siewny i środki ochrony roślin. Nasze Azoty się nie boją.

  czytaj więcej

 • CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

  CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

  W sierpniu 2014 r. zakończyły się negocjacje w sprawie CETA - kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej. W grudniu 2015 roku Komisja Europejska podała do wiadomości publicznej swój mandat do negocjacji, a 23 września 2016 roku w Bratysławie, podczas nieoficjalnego spotkania europejskich ministrów ds. handlu, padły wstępne deklaracje na temat jej przyjęcia. Ministrowie byli „za”. Protestujące w Bratysławie organizacje pozarządowe – „przeciw”. Ale z nimi ani teraz, ani wcześniej nie rozmawiano, podobnie jak w przypadku ACTA i TTIP. 27 października na szczycie Unia Europejska-Kanada, może dojść do parafowania umowy CETA. Czy i w jakim stopniu decyzja ta może wpłynąć na obywateli? Czy ta umowa będzie korzystna także dla nich, czy wyłącznie dla wielkich firm ponadnarodowych?

  czytaj więcej

 • CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA czyli kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa pomiędzy UE a Kanadą została wynegocjowana w sierpniu 2014 roku. Ta "starsza siostra" TTIP długo trzymana była w tajemnicy (podobnie jak kiedyś ACTA i nadal TTIP). 27 października tego roku może dojść do jej parafowania. Pod naciskiem społecznym, KE zgodziła się co prawda na proces ratyfikacji przez państwa członkowskie, ale jednocześnie postanowiła wprowadzić tę umowę od razu, bez decyzji parlamentów krajowych. Co to oznacza? Że proces ratyfikacji może ciągnąć się latami, ale postanowienia umowy będą wdrażane od razu. Polski parlament także dał zielone światło do wprowadzenia tymczasowego umowy. Dla zwolenników CET-y obniżenie stawek celnych jest wystarczającym argumentem „za”. Dla przeciwników nie, bo -przekonują- korzyści odniesie kilka dużych firm ponadnarodowych, a przeciętni obywatele stracą, tak jak to miało miejsce po wprowadzeniu umowy NAFTA (USA-Kanada-Meksyk). Przestrzegają przed negatywnymi konsekwencjami dla rynku pracy, rolnego, konsumentów i ochrony środowiska. Szczególne zagrożenie stwarza mechanizm ICS (inwestor-przeciwko-państwu), za sprawą którego korporacje mogą skarżyć rządy, jeśli uznają, że ich decyzje (suwerenne przecież) nie pozwalają na planowany zarobek firmy. To rodzi obawy o odejście od demokratycznych zasad. Tu przeczytacie obszernie o umowie CETA, a poniżej prezentujemy galerię - ściągawkę "CETA - krok po kroku". Czy jest się czego obawiać i przeciwko czemu protestować.

  czytaj więcej

 • CETA: Początek kanadyjsko-unijnego sojuszu z łososiem GMO w tle

  CETA: Początek kanadyjsko-unijnego sojuszu z łososiem GMO w tle

  Parlament Europejski głosuje dziś nad przyjęciem Kompleksowej Umowy Gospodarczo-Handlowej CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement). Wynik głosowania jest przesądzony, dokument wejdzie w życie wiosną.

  czytaj więcej

 • Kokaina zalewa Amerykę. Miliardy dolarów wydane na walkę z kartelami nic nie dały

  Kokaina zalewa Amerykę. Miliardy dolarów wydane na walkę z kartelami nic nie dały

  Hiobowe wieści przyniósł najnowszy raport Międzynarodowego Organu Kontroli Środków Odurzających przy ONZ (International Narcotics Control Board). Wynika z niego, że zbiory koki w Kolumbii są największe od 20 lat, a obszar jej upraw w 2015 r. zwiększył się w porównaniu z rokiem poprzednim ze 122 tys. do 159 tys. ha. W tym samym czasie Departament Stanu USA podał, że widzi „pierwsze niepokojące oznaki, iż po raz pierwszy od ponad dekady dostępność kokainy na terenie USA znów się zwiększa, a wraz z tym rośnie jej konsumpcja”.

  czytaj więcej

 • Wykładnia „ruchu pojazdu” niekorzystna dla ofiar wypadków

  Wykładnia „ruchu pojazdu” niekorzystna dla ofiar wypadków

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że odpowiedzialność za szkody związane z ruchem pojazdów nie obejmuje sytuacji, w których w chwili wypadku pojazd był wykorzystywany jako narzędzie pracy, a nie środek transportu. Uznał też, że samo pojęcie ruch pojazdu na gruncie prawa europejskiego należy w każdym państwie interpretować w ten sam sposób.

  czytaj więcej

 • Adwokat w roli głównej. Przegląd Kina Prawniczego rusza 7 grudnia [FILMY]

  Adwokat w roli głównej. Przegląd Kina Prawniczego rusza 7 grudnia [FILMY]

  Od 7 do 14 grudnia Naczelna Rada Adwokacka zaprasza po raz szósty na Przegląd Kina Prawniczego "Adwokat w roli głównej" – tym razem w zupełnie nowej, dokumentalnej odsłonie. Oto lista filmów.

  czytaj więcej

 • Dlaczego nasadzenia szkodzą Puszczy Białowieskiej [OPINIA]

  Dlaczego nasadzenia szkodzą Puszczy Białowieskiej [OPINIA]

  W Puszczy Białowieskiej rozpoczęto akcję nasadzeń. W miejscach ubiegłorocznych wycinek, leśnicy sadzą wyhodowane w szkółkach sadzonki drzew. Twierdzą, że to konieczne, by przyspieszyć regenerację lasu. Oto dziesięć argumentów, zebranych przez biologów, specjalizujących się w ochronie przyrody, które wskazują, że jest inaczej i że nasadzeń, zwłaszcza w drzewostanach ponad stuletnich, należy natychmiast zaprzestać.

  czytaj więcej

 • To nie koniec sporu o chwastobójczy glifosat

  To nie koniec sporu o chwastobójczy glifosat

  Procedurę przedłużenia licencji na jego stosowanie zbada specjalna komisja europarlamentu.

  czytaj więcej

 • Patogeny to cudowna broń specjalnego przeznaczenia. „Kod śmierci" Wojtasińskiego

  Patogeny to cudowna broń specjalnego przeznaczenia. „Kod śmierci" Wojtasińskiego

  Historia rozgrywa się współcześnie w Warszawie. Stolicy grozi epidemia śmiertelnej dżumy z powodu śmiercionośnego patogenu - tak zawiązuje się akcja thrillera medycznego, autorstwa Zbigniewa Wojtasińskiego, filozofa i popularyzatora nauki.

  czytaj więcej

 • Handel "brzydkimi" owocami. Oto sposób na walkę z marnotrawstwem żywności

  Handel "brzydkimi" owocami. Oto sposób na walkę z marnotrawstwem żywności

  W Portugalii i Hiszpanii przybywa przedsiębiorców handlujących brzydkimi owocami i warzywami, które z powodu mało atrakcyjnego wyglądu nie są akceptowane w tradycyjnych sklepach i supermarketach. Co roku udaje im się uratować przed wyrzuceniem tony żywności.

  czytaj więcej

 • O szkodliwości 5G: Od dziesięcioleci pływamy w oceanie mikrofal [WYWIAD]

  O szkodliwości 5G: Od dziesięcioleci pływamy w oceanie mikrofal [WYWIAD]

  Głównym czynnikiem ryzyka w związku z rozwijającą się telefonią nie jest promieniowanie, lecz sposób korzystania z urządzeń

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników