Henryk Sikora

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Henryk Sikora. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Henryk Sikora.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Skolimowski: "Essential Killing" to film o człowieku sprowadzonym do roli zwierzęcia

  Skolimowski: "Essential Killing" to film o człowieku sprowadzonym do roli zwierzęcia

  O swoim filmie "Essential Killing", uhonorowanym Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w Wenecji, opowiedział PAP Jerzy Skolimowski. "To opowieść o człowieku sprowadzonym do roli zwierzęcia" - powiedział reżyser.

  czytaj więcej

 • Premiera musicalu „Chopin musi umrzeć” na deskach polskiego i londyńskiego teatru

  Premiera musicalu „Chopin musi umrzeć” na deskach polskiego i londyńskiego teatru

  Już 12 kwietnia 2013 w Teatrze Palladium w Warszawie, o godz. 19.00 odbędzie się premiera musicalu „Chopin musi umrzeć” w reżyserii Marcina Wrony. XIX-wieczna postać muzycznego geniusza na żywo w epoce multimediów, korporacji i inwazji celebrytów - tego jeszcze na deskach polskich scen nie było.

  czytaj więcej

 • Od piątku Warszawskie Targi Sztuki

  Od piątku Warszawskie Targi Sztuki

  1000 dzieł: obrazy i rzeźby współczesne, fotografie, numizmaty, książki i albumy będą wystawione na sprzedaż podczas 14. Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie od piątku do niedzieli.

  czytaj więcej

 • Każda władza ma swoich półkowników

  Każda władza ma swoich półkowników

  Kiedy aktorka Joanna Szczepkowska ogłosiła koniec komunizmu, nie powiedziała, czy do historii przejdzie również cenzura. Choć upłynęło ćwierć wieku, polskie kino nie jest w pełni niezależne. Bo z ekranu tu i ówdzie grzmi alarmująca przestroga: „Emisja kontrolowana, emisja kontrolowana...”

  czytaj więcej

 • 10. Gdański Festiwal Muzyczny rusza 31 marca

  10. Gdański Festiwal Muzyczny rusza 31 marca

  14 koncertów tworzy program Gdańskiego Festiwalu Muzycznego, którego dziesiąta edycja rozpocznie się w piątek. Artystą rezydentem tegorocznego festiwalu będzie światowej klasy wiolonczelista Mischa Maisky.

  czytaj więcej

 • Warszawskie Targi Sztuki ruszają w Arkadach Kubickiego

  Warszawskie Targi Sztuki ruszają w Arkadach Kubickiego

  60 wybranych galerii i antykwariatów bierze udział w 15. Warszawskich Targach Sztuki, które odbywać się będą od piątku do niedzieli w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Sikora: Metoda na przeczekanie

  Sikora: Metoda na przeczekanie

  Jeżeli PiS liczy na zmęczenie materiału, czyli wypalenie się paliwa, które napędza głodujących rezydentów, to paradoksalnie może się okazać, że to taktyka skuteczna. Co prawda efekt, jaki przyniesie, będzie krótkotrwały. Rząd zyska kilkanaście tygodni albo kilka miesięcy spokoju, ale problem zamieciony pod dywan powróci. I to ze zdwojoną siłą.

  czytaj więcej

 • Młodzi Ukraińcy lekiem na oświatową zapaść

  Młodzi Ukraińcy lekiem na oświatową zapaść

  Ujemny bilans demograficzny i odpływ mieszkańców do bogatszych regionów i większych ośrodków miejskich dla wielu powiatów i gmin oznacza nie tylko utratę wpływów z podatków, ale również zmniejszenie liczby dzieci, co jest równoznaczne ze stratą subwencji oświatowej. Efekt? Niepokojąco rosnące wydatki z własnego budżetu na utrzymanie de facto pustych szkół i zatrudnionych w nich nauczycieli. Niektóre samorządy jednak znalazły sposób na zwiększenie liczby uczniów. Otóż do nauki w swoich placówkach zapraszają młodych Ukraińców i Białorusinów.

  czytaj więcej

 • 16. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego. Co można zobaczyć?

  16. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego. Co można zobaczyć?

  Ponad 60 galerii sztuki współczesnej z całego kraju oraz antykwariatów zaprezentuje się podczas tegorocznej 16. edycji Warszawskich Targów Sztuki, które odbywać się będą w dniach 5-7 września w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Naukowcy do premiera: Masowy odstrzał dzika nie zatrzyma ekspansji wirusa ASF, za to niesie ryzyko trudnych do przewidzenia skutków przyrodniczych

  Naukowcy do premiera: Masowy odstrzał dzika nie zatrzyma ekspansji wirusa ASF, za to niesie ryzyko trudnych do przewidzenia skutków przyrodniczych

  - Apelujemy o natychmiastowe cofnięcie decyzji o odstrzale redukcyjnym dzików i wdrożenie alternatywnych działań na bazie wiedzy naukowej i eksperckich opinii, mających na celu wstrzymanie dalszego rozprzestrzeniania się tej choroby w Polsce - napisali naukowcy w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego. Według ekspertów, zajmujących się profesjonalnie ochroną i zarządzaniem zasobami środowiska przyrodniczego, w tym także leśnictwem i gospodarką łowiecką, prawie całkowita eliminacja dzika nie zatrzyma wirusa ASF, a niesie ogromne ryzyko trudnych do przewidzenia skutków przyrodniczych. Apel podpisało ponad 300 naukowców.Jego pełną treść publikujemy niżej.

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 1 (Gdańsk, Sopot)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 1 (Gdańsk, Sopot)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 1.

  czytaj więcej

 • ZM Henryka Kani na krawędzi upadku. Jak wyprowadzić je na prostą?

  ZM Henryka Kani na krawędzi upadku. Jak wyprowadzić je na prostą?

  Gdyby próbować zobrazować stan, w jakim znalazły się Zakłady Mięsne Henryk Kania, to najlepszym określeniem jest drift. Jak samochód pędzący po śliskiej drodze spółka weszła w ostry wiraż i teraz dzierżący stery będą musieli wykazać się nie lada umiejętnościami, by wyprowadzić ją na prostą

  czytaj więcej

 • Warszawskie Targi Sztuki w Zamku Królewskim. Co warto zobaczyć?

  Warszawskie Targi Sztuki w Zamku Królewskim. Co warto zobaczyć?

  Ponad 60 czołowych galerii sztuki współczesnej i antykwariatów bierze udział w najważniejszych w Polsce targach sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego - poinformowała PAP Kama Zboralska, dyrektor programowy WTS.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników