harry potter filozoficzny

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu harry potter filozoficzny. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące harry potter filozoficzny.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prapremiera ostatniego Harry'ego Pottera - Londyn przeżywa oblężenie

  Prapremiera ostatniego Harry'ego Pottera - Londyn przeżywa oblężenie

  Od czasu książęcego ślubu Londyn nie przeżywał takiej inwazji koczowników. Tym razem powodem ich najazdu jest czwartkowa światowa prapremiera ostatniego filmu o Harrym Potterze "Harry Potter i Insygnia Śmierci, część 2".

  czytaj więcej

 • Ostatni film o Harrym Potterze od piątku w polskich kinach

  Ostatni film o Harrym Potterze od piątku w polskich kinach

  Ostatni - ósmy - film o przygodach młodych czarodziejów z Hogwartu, "Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II", oraz komediodramat z Ewanem McGregorem "Debiutanci" trafią w piątek do polskich kin.

  czytaj więcej

 • "Kobieta w czerni" - Film z Radcliffem zarabia krocie w USA

  "Kobieta w czerni" - Film z Radcliffem zarabia krocie w USA

  Gwiazda filmowej serii o Harrym Potterze Daniel Radcliffe już odnosi kolejne, filmowe sukcesy. Najnowszy film z udziałem aktora "Kobieta w czerni" święci triumfy w Stanach Zjednoczonych. Do polskich kin film wejdzie już 2 marca.

  czytaj więcej

 • "Bling Ring" - Emma Watson wkrótce na ekranach polskich kin

  "Bling Ring" - Emma Watson wkrótce na ekranach polskich kin

  Gwiazda filmów o Harrym Potterze, Emma Watson, już w czerwcu pojawi się na ekranach polskich kin. Tym razem młoda aktorka zagrała w filmie "Bling Ring", którego reżyserką jest córka Francisa Forda Coppoli - Sofia

  czytaj więcej

 • Moc silna jest w nich. Oddani fani Star Wars

  Moc silna jest w nich. Oddani fani Star Wars

  Dawno, dawno temu, na przełomie lat 70. i 80., pojawiła się grupa ludzi, którzy na wyznanie „Kocham cię” zaczęli odpowiadać „Wiem”. I to dzięki nim w kinach pojawia się kolejna część gwiezdnej sagi

  czytaj więcej

 • Kto czyta, ten błądzi: Większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci

  Kto czyta, ten błądzi: Większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci

  Paradoks: w kraju, gdzie czytelnictwo jest na dolnych poziomach skali europejskiej, obowiązuje tabu mówiące o zakazie wyrzucania czy niszczenia książek. Choć większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci. Trudno się dziwić: każdego dnia na księgarskie półki trafiają 74 nowe tytuły. Arcydzieła?

  czytaj więcej

 • Jarosław Klejnocki: To szkoła zabija chęć czytania [WYWIAD]

  Jarosław Klejnocki: To szkoła zabija chęć czytania [WYWIAD]

  - Z całym szacunkiem dla głowy państwa, nie jest on dla dziecka autorytetem. A gdyby tak namówić do tego Roberta Lewandowskiego? Ma licencjat, więc pewnie coś czytał. Kulomiot Tomasz Majewski czyta książki, czyta Jakub Rzeźniczak, więc może i Lewandowski dałby się namówić? A może jutuberzy, świat nam, dorosłym, nieznany? Ci ludzie mają po miliony odsłon i są dla dzieciaków autorytetami - stwierdza Jarosław Klejnocki w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Nie taki Atlas zbuntowany, jakim go malują

  Nie taki Atlas zbuntowany, jakim go malują

  Czasem niektóre rzeczy się po prostu człowiekowi nudzą. Zwyczajnie przestają być cool. Czy nie masz na przykład, czytelniku, już trochę dosyć narzekania na kapitalizm? Na pewno. To było fajne jeszcze jakieś trzy, cztery lata temu, kiedy wystarczyło krzyknąć na imprezie: „Nierówności!”, „Prekariat!”, „Precz z bogaczami, we are the 99!”; ponarzekać, że zwrot z kapitału przerasta możliwości zarobkowe szarego człowieka; pochylić smutno głowę nad wielkim oszustwem, jakim była neoliberalna w założeniach balcerowiczowska transformacja, która wybranym przedsiębiorcom i dygnitarzom zapewniła start z kopyta, resztę opryskując błotem z kałuż i zostawiając ich w tyle, by sczeźli – a już człowiek był w centrum uwagi, już zbierał groźby od odchodzącego establishmentu, a od fajnego tłumku klepnięcia po plecach i tęskne spojrzenia płci przeciwnej.

  czytaj więcej

 • „Król Lew" bije kolejne rekordy [WIDEO]

  „Król Lew" bije kolejne rekordy [WIDEO]

  "Król Lew" w nowej odsłonie zapowiada się na największy animowany przebój w historii wytwórni Disneya. Produkcja pobiła rekord otwarcia dla najlepiej zarabiającego filmu w kategorii bez ograniczeń wiekowych. Dwa tygodnie po premierze zarobiła już ponad 531 mln dol.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników