handlu posesyjnym

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu handlu posesyjnym. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące handlu posesyjnym.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wyniki spółek i szczyt UE ciążą złotemu

  Wyniki spółek i szczyt UE ciążą złotemu

  Rozczarowanie wynikami kwartalnymi amerykańskich koncernów Google i Microsoft, a także opóźnienie w powołania wspólnego europejskiego nadzoru bankowego, wpływają na lekkie pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych.

  czytaj więcej

 • GPW odporna na negatywne sygnały

  GPW odporna na negatywne sygnały

  Za nami kolejna sesja z widocznym umocnieniem na naszym parkiecie oraz spadkami na innych europejskich rynkach. Słabe raporty makro nie pozwalają również zakończyć korekty za oceanem.

  czytaj więcej

 • Indeksy GPW mają w środę szansę na odbicie, rynek czeka na decyzję RPP

  Indeksy GPW mają w środę szansę na odbicie, rynek czeka na decyzję RPP

  Podczas środowych notowań wydarzeniem dnia będzie decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Po trzech spadkowych sesjach, dziś warszawska GPW ma szansę na odbicie, zaś w kolejnych dniach nastroje inwestorów będą kształtować wyniki finansowe amerykańskich spółek, oceniają analitycy.

  czytaj więcej

 • Dziś dzień wskaźników wyprzedzających

  Dziś dzień wskaźników wyprzedzających

  W czwartek wpływ na zachowanie inwestorów mogą mieć wstępne odczyty indeksów PMI. Na dłuższą metę rynki mogą mieć problem z wyceną polityki Camerona.

  czytaj więcej

 • Apple pikuje, indeksy czekają

  Apple pikuje, indeksy czekają

  Po raz trzeci z rzędu Apple rozczarował rynki raportem kwartalnym. To może przesądzić o powstaniu poglądu, iż bez Steve Jobs’a to już nie jest ta sama spółka, a zatem i jej wycena musi zostać urealniona.

  czytaj więcej

 • Wall Street najwyżej od grudnia 2007 roku

  Wall Street najwyżej od grudnia 2007 roku

  Pomiędzy wczorajszym zamknięciem sesji na GPW, a jej dzisiejszym otwarciem wiele się wydarzyło, jednak bilans tych wydarzeń był neutralny, co nie spowodowało zamieszkania na rynku kapitałowym po jego otwarciu. W istocie cała sesja przebiegała pod dyktando statusu quo od pewnego czasu panującego na rynku, gdzie indeks WIG20 niewiele się odchyla od okolic 2550 pkt.

  czytaj więcej

 • Ogromne umocnienie walut rynków wschodzących

  Ogromne umocnienie walut rynków wschodzących

  Od kilku dni wiele walut rynków wschodzących umacnia się pod wpływem spadającej na rynkach awersji do ryzyka, ale także dzięki rosnącemu napływowi kapitału spekulacyjnego z Japonii. Dotyka to także złotego i rentowności polskiego długu, które spadły do bardzo niskich poziomów.

  czytaj więcej

 • Neutralne rozdanie

  Neutralne rozdanie

  Amerykanie nie zmienili we wtorek układu sił na światowych parkietach.

  czytaj więcej

 • Rynki pod presją surowców i wyników spółek

  Rynki pod presją surowców i wyników spółek

  Dalsza przecena na rynku surowców (głównie miedzi) podczas handlu w Azji, plotki o obniżce ratingu dla Niemiec ze strony jednej z trzech dużych agencji, słabe wyniki spółek amerykańskich raportujących wczoraj po sesji oraz silne tąpnięcie na akcjach Apple nie dają nadziei na odbicie na rynkach w dniu dzisiejszym. Zwłaszcza, że publikowane dziś dane wydają relatywnie mało istotne, a kwartalne raporty informatycznych gigantów takich jak Google i Microsoft pojawią się dopiero po sesji na Wall Street.

  czytaj więcej

 • Mocny akcent z niemieckiej gospodarki

  Mocny akcent z niemieckiej gospodarki

  Wtorek na rynkach finansowych rozpoczął się raczej sennie. Niemal pusty kalendarz makroekonomiczny również nie wróżył interesującej sesji. Z odsieczą przyszła niemiecka gospodarka.

  czytaj więcej

 • Budżetowe porozumienie w USA, czyli powrót do szarej rzeczywistości

  Budżetowe porozumienie w USA, czyli powrót do szarej rzeczywistości

  Historia lubi się powtarzać. Amerykańscy politycy kolejny raz porozumieli się "za pięć dwunasta". Tym razem ws. budżetu i podwyższenia limitu długu. Taki scenariusz był od pewnego czasu dyskontowany. Pytanie tylko co dalej?

  czytaj więcej

 • Akcje drożeją po pierwszych wynikach

  Akcje drożeją po pierwszych wynikach

  W ostatnim czasie koniunktura giełdowa nie była najlepsza, a głównym tego powodem były obawy co do wycen spółek technologicznych w USA. Obawy te są nadal aktualne, ale po opublikowanych wczoraj raportach Intela oraz Yahoo inwestorzy nieco odetchnęli.

  czytaj więcej

 • Korekta kontra Apple i Facebook

  Korekta kontra Apple i Facebook

  Dobrze przyjęte raporty kwartalne Apple i Facebooka powinny być dostatecznym argumentem dla inwestorów, żeby wrócić w czwartek do kupna akcji.

  czytaj więcej

 • Apple zawróci rynki

  Apple zawróci rynki

  Słaba sesja na Wall Street i spadki w Azji mogłyby wymusić kontynuację korekty w Europie, ale wyniki Apple’a zmieniły nastroje przed rozpoczęciem notowań na Starym Kontynencie.

  czytaj więcej

 • Twitter podciął bykom skrzydła

  Twitter podciął bykom skrzydła

  Środa będzie niezwykle gorącym dniem na rynkach finansowych. Od rana mamy liczne publikacje danych i wyników, a dzień zakończymy decyzją Fed. Warto też pamiętać, iż podczas naszego długiego weekendu USA i Londyn pracują normalnie i poznamy wtedy m.in. raport z amerykańskiego rynku pracy.

  czytaj więcej

 • Alcoa może powstrzymać korektę

  Alcoa może powstrzymać korektę

  Spadkowa korekta, coraz mocniej strasząca na głównych parkietach europejskich, zaczęła zaglądać w oczy również inwestorom za oceanem. Trwającą od dwóch dni zniżkę indeksów na Wall Street może powstrzymać publikacja nadspodziewanie dobrych wyników finansowych koncernu Alcoa. Daje ona nadzieję na to, że pozostałe spółki dostarczą równie pozytywnych informacji. Mogłoby to podtrzymać marsz amerykańskich indeksów w górę, ale wątpliwe, by zadziałało pozytywnie na wskaźniki we Frankfurcie czy Paryżu.

  czytaj więcej

 • Zamachowcy nie są w stanie zatrzymać gospodarki

  Zamachowcy nie są w stanie zatrzymać gospodarki

  Wpływ ataków terrorystycznych na giełdy był dotychczas niewielki, a w skali globalnej niezauważalny. I nic nie wskazuje na to, by dziś było inaczej

  czytaj więcej

 • Na Wall Street przeważyły wzrosty

  Na Wall Street przeważyły wzrosty

  Środową sesję DJI i S&P 500 zakończyły na plusach, Nasdaq Comp. znalazł się lekko pod kreską, w centrum uwagi inwestorów pozostają wyniki spółek.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników