handlu byczy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu handlu byczy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące handlu byczy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Agencja Fitch próbuje poprawić nastroje polskim inwestorom

  Agencja Fitch próbuje poprawić nastroje polskim inwestorom

  Czwartkowa sesja po raz kolejny przyniosła falę wyprzedaży. Tym razem jednak, dzięki podwyższeniu perspektywy ratunku dla naszego kraju przez agencję Fitch udało nam odrobić nieco strat sprzed południa. Tym razem nie byliśmy również najsłabszym parkietem w Europie.

  czytaj więcej

 • Oczekiwanie na korektę, która nie chce nadejść

  Oczekiwanie na korektę, która nie chce nadejść

  Nasz rynek nadal konsoliduje się w oczekiwaniu na korektę na giełdach światowych. Niewielkie obroty oraz brak danych makro również nie były argumentem zachęcającym do podejmowania kluczowych decyzji inwestycyjnych.

  czytaj więcej

 • Porozumienie jest, hossy nie ma

  Porozumienie jest, hossy nie ma

  Informacja o osiągnięciu porozumienia w sprawie Cypru nie spowodowała euforii na rynkach. Początkowe umiarkowane wzrosty indeksów z czasem coraz bardziej topniały. Zjawisko to najbardziej widoczne było w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Indeksy w USA ciągle zmierzają na północ

  Indeksy w USA ciągle zmierzają na północ

  Za nami kolejna nieciekawa sesja. Nasz główny indeks WIG20 ciągle kopiuje zachowania najsłabszych indeksów zachodnioeuropejskich.

  czytaj więcej

 • Byki wciąż niepewne swego

  Byki wciąż niepewne swego

  Przebieg piątkowej sesji dowodzi, że na giełdach wciąż jest spora doza niepewności co do dalszego kierunku ruchu indeksów. Po momentach optymizmu, przychodzi czas zwątpienia. Od kilku dni na europejskich parkietach obserwuje się też większą zmienność notowań.

  czytaj więcej

 • Bycze nastroje na giełdowych parkietach

  Bycze nastroje na giełdowych parkietach

  We wtorek warszawskie indeksy nadal szły w górę. Marsz nie był jednak już tak dynamiczny, jak dzień wcześniej. Na rynku średnich spółek pojawiły się pierwsze oznaki realizacji zysków.

  czytaj więcej

 • Niedźwiedzie przejmują inicjatywę

  Niedźwiedzie przejmują inicjatywę

  Niedawne pierwsze oznaki zbliżania się spadkowej korekty na głównych giełdach, stają się coraz bardziej wyraźne. Poniedziałkowa sesja pokazała, że nasz rynek też się jej nie oprze i może nieźle w jej trakcie ucierpieć.

  czytaj więcej

 • Giełdy w stanie wyczekiwania

  Giełdy w stanie wyczekiwania

  Wtorek był kolejny dniem marazmu na giełdowych parkietach, w oczekiwaniu na mające się pojawić w drugiej części tygodnia informacje. Nieco większy ruch panował na rynku surowców. Spadki cen miedzi i srebra psuły nastroje w Warszawie. WIG20 wciąż jednak nie oddala się od poziomu 2300 punktów.

  czytaj więcej

 • Gorsze dane dobre dla byków, ale możliwa korekta

  Gorsze dane dobre dla byków, ale możliwa korekta

  Opublikowane wczoraj zaległe dane zza oceanu stały się impulsem do wzrostu indeksów. Inwestorzy uznali, że Fed zyskał dodatkowy argument za przedłużeniem skupu obligacji w dotychczasowej skali. Jeśli jednak kolejne sygnały będą wskazywać na słabość amerykańskiej gospodarki, sentyment na giełdach może się pogorszyć.

  czytaj więcej

 • Największym zagrożeniem jest brak zagrożeń

  Największym zagrożeniem jest brak zagrożeń

  Sytuacja na giełdach wygląda coraz bardziej sielankowo. Najpoważniejsze strachy znikły lub oddaliły się o minimum kilkanaście tygodni. Na horyzoncie nie ma żadnych obaw. Gorsze informacje są ignorowane. I właśnie ten niczym nie zmącony optymizm może budzić podejrzenia.

  czytaj więcej

 • Wall Street daje sygnał do kontynuacji rajdu?

  Wall Street daje sygnał do kontynuacji rajdu?

  Wyraźnie wzrostowe zakończenie czwartkowego handlu za oceanem powinno dać europejskim bykom impuls do podobnego zachowania. Amerykanie szybko przeszli do porządku nad protokołem z posiedzenia Fed. Zwyżka może uzyskać wsparcie także ze strony dobrych danych z niemieckiej gospodarki.

  czytaj więcej

 • Handel ruszy po południu

  Handel ruszy po południu

  Choć piątkowa sesja rozpocznie się o zwykłej porze, w pierwszych godzinach nie należy spodziewać się niczego ciekawego. Emocje zaczną się prawdopodobnie na krótko przed publikacją danych z amerykańskiego rynku pracy. Trudno jednak przewidzieć, czy rzeczywiście wstrząsną one rynkami i w jakim kierunku podążą indeksy.

  czytaj więcej

 • Wall Street pociągnie Europę w dół

  Wall Street pociągnie Europę w dół

  S&P stracił wczoraj 1,3 proc., pociągając za sobą Nikkei, który spadł o 3,1 proc. dziś rano. Efekt domina powinien dotrzeć do Europy za kilka minut.

  czytaj więcej

 • Przy Książęcej strach od wschodu

  Przy Książęcej strach od wschodu

  We wtorek obawy związane ze zbrojnymi incydentami na Ukrainie, skutecznie zniechęciły warszawskich inwestorów do kontynuacji rozpoczętego dzień wcześniej dynamicznego odreagowania niedawnych spadków. Zagrożenia nie dostrzegły nie tylko giełdy zachodnie, ale także te z naszego regionu, w tym Ryga, Tallin i Wilno. Indeksy mocno rosły także na Ukrainie i w Rosji.

  czytaj więcej

 • Optymizm może zostać przetestowany

  Optymizm może zostać przetestowany

  Wtorkowe notowania przyniosły na wielu rynkach nadzieję na poprawę sytuacji. Silne zwyżki nie miały jednak mocnego uzasadnienia fundamentalnego i należy je traktować na razie jedynie w kategoriach odreagowania niedawnych spadków. Dzisiejsze zachowanie giełd może przynajmniej częściowo przybliżyć odpowiedź na pytanie o kierunek ruchu w najbliższych dniach.

  czytaj więcej

 • WIG20 potwierdził siłę, 2400 punktów znów w grze

  WIG20 potwierdził siłę, 2400 punktów znów w grze

  Indeks naszych największych spółek nie przestraszył się ani pogorszenia nastrojów na Wall Street, po wystąpieniu Janet Yellen, ani silnych spadków w Paryżu i Frankfurcie. Dziś jednak konieczne będzie potwierdzenie tej siły, a mocnym byczym sygnałem byłoby pokonanie poziomu 2400 punktów.

  czytaj więcej

 • Marazmu ciąg dalszy

  Marazmu ciąg dalszy

  Trwa powolne odliczanie do najważniejszych wydarzeń tego tygodnia i trudno oczekiwać, aby wtorek przyniósł istotne zmiany. EUR/USD zatrzymał się pod 1,2980, GBP/USD nie może domknąć luki spadkowej z zeszłego tygodnia, USD/JPY zrobił sobie przystanek tuż nad 107. Bez emocji pozostaje handel na EUR/PLN blisko 4,20.

  czytaj więcej

 • Kontrakty na indeksy amerykańskie rosną

  Kontrakty na indeksy amerykańskie rosną

  Kontrakty na S&P 500 rosną o 0,22 proc. do 2.116 pkt. Dow Jones Industrial Average futures idą w górę o 0,30 proc. do 18.071 pkt. Nasdaq-100 futures rosną o 0,35 proc. do 4.545 pkt.

  czytaj więcej

 • Miedź w Londynie lekko drożeje, ale ma przed sobą "byczy" tydzień

  Miedź w Londynie lekko drożeje, ale ma przed sobą "byczy" tydzień

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną teraz o 0,1 proc. Metal ma przed sobą "byczy" tydzień, bo na rynki powrócą po dłuższej świątecznej przerwie inwestorzy z Chin. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych kosztowała po otwarciu handlu 6.692,00 USD za tonę, po zniżce o 8 USD - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • Sprzedany za 400 dolarów. Tak wygląda współczesne niewolnictwo

  Sprzedany za 400 dolarów. Tak wygląda współczesne niewolnictwo

  To pierwszy taki przypadek w historii: ONZ rzuciła rękawicę przemytnikom i handlarzom ludzi. To na razie gest symboliczny, jednak lepszy niż całkowita bezczynność, z jaką mieliśmy do czynienia do tej pory.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników