handel częściami samochodowymi

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu handel częściami samochodowymi. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące handel częściami samochodowymi.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Okres wakacji pozwala na rozkręcenie sezonowego biznesu. W tym czasie jak grzyby po deszczu powstają lodziarnie, małe przydrożne bary (nierzadko w prowizorycznych warunkach), smażalnie ryb. Intratną inwestycją jest także założenie pola biwakowego lub kempingu. To, że jest to tymczasowa działalność, która prowadzona jest niekiedy zaledwie przez 2-3 miesiące, wcale nie oznacza, iż nie wiążą się z nią określone problemy, równie istotne jak w przypadku działalności całorocznej. Przedstawiamy odpowiedzi na wybrane pytania przedsiębiorców, uwzględniając najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Bierzemy też pod uwagę ostatnie zmiany przepisów, a wśród nich m.in. znowelizowane od 16 kwietnia br. rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 22, poz. 169 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Długi w transporcie nie topnieją

  Długi w transporcie nie topnieją

  Silny wzrost gospodarczy nie przekłada się na poprawę sytuacji w branży transportowej. Podwyżka cen paliw, wciąż duża konkurencja odbijają się na marżach przewoźników, którzy są coraz gorszymi płatnikami.

  czytaj więcej

 • Najwięcej ofert pracy od 8 lat: Nowe etaty powstają w silnych regionach

  Najwięcej ofert pracy od 8 lat: Nowe etaty powstają w silnych regionach

  Wracamy do rynku pracownika. Jeśli tak dalej pójdzie, to zatrudniani będą dyktować warunki przedsiębiorcom, a nie odwrotnie. W końcu pierwszego kwartału br. w instytucjach i firmach (z co najmniej jednym zatrudnionym) było 89,6 tys. wakatów. To najwięcej od 2009 r. – wynika z najnowszych badań popytu na pracę prowadzonych przez GUS.

  czytaj więcej

 • Ile cukru w cukrze, czyli jak zwiększać udział krajowej produkcji w eksporcie Polski

  Ile cukru w cukrze, czyli jak zwiększać udział krajowej produkcji w eksporcie Polski

  Wraz z postępującą globalizacją coraz rzadsza jest sytuacja, w której złożone produkty przemysłowe w całości lub nawet w znacznej większości od początku do końca są tworzone przez przedsiębiorstwa z jednego kraju. W poszukiwaniu efektywności, rosnącej specjalizacji i korzyści skali poszczególne komponenty są produkowane w różnych częściach świata, a łańcuchy produkcji stają się coraz dłuższe.

  czytaj więcej

 • Drakula Karpat: Nicolae Ceaușescu to jedyny przywódca, który spłacił dług swojego kraju

  Drakula Karpat: Nicolae Ceaușescu to jedyny przywódca, który spłacił dług swojego kraju

  Trzeba być naprawdę szalonym, żeby wierzyć, iż spłacenie długów kraju poprawi jego sytuację ekonomiczną. Zwłaszcza po analizie losów Nicolae i Eleny Ceaușescu.

  czytaj więcej

 • Polskie specjalności: Transport i IT

  Polskie specjalności: Transport i IT

  W międzynarodowym handlu towarami nadwyżkę notujemy od niedawna. W obrotach usługowych dodatnie saldo właśnie przekroczyło 50 mld zł w skali roku.

  czytaj więcej

 • CETA stworzy szansę dla nielicznych branż

  CETA stworzy szansę dla nielicznych branż

  Umowa CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement) budzi olbrzymie kontrowersje. Porozumienie ma znieść prawie wszystkie cła i bariery celne oraz zliberalizować handel między UE i Kanadą. Głośno jest o tym, że przysporzy polskim firmom więcej problemów niż korzyści. Zagrożeni są nie tylko rolnicy, o czym się powszechnie mówi, ale i producenci żywności, o czym mówi się mniej. Ulicami Berlina, Paryża i Brukseli przeszły już masowe protesty, sprzeciwiające się tej umowie, ale także porozumieniu TTIP (Transatlantyckiemu Partnerstwu w dziedzinie Handlu i Inwestycji) – negocjowanemu ze Stanami Zjednoczonymi. 15 października planowana jest demonstracja w Warszawie przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zdaniem ekspertów są jednak branże, które na umowie nie tylko nie stracą, ale wręcz może ona dać im wiatr w żagle. – Przyjęcie umowy handlowej z Kanadą może zrodzić olbrzymie kłopoty dla rolnictwa i firm spożywczych. Ale dla eksporterów np. części do maszyn, mebli, nowych technologii to gigantyczna szansa – uważają specjaliści. 

  czytaj więcej

 • Ameryka Donalda Trumpa, czyli zardzewiały pas

  Ameryka Donalda Trumpa, czyli zardzewiały pas

  Na kandydata republikanów głosują ludzie wysadzeni z siodła. On, jako pierwszy od lat, wyciąga rękę do elektoratu podupadłych stanów Północy.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Rolls Royce zainwestuje w Polsce

  Morawiecki: Rolls Royce zainwestuje w Polsce

  Koncern Rolls Royce zainwestuje w Polsce - poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak powiedział PAP w Londynie, zakłady badawcze i wdrożeniowe koncernu mają powstać w Ropczycach pod Rzeszowem i stworzyć nawet 3 tys. miejsc pracy.

  czytaj więcej

 • Używane auto? Cudów w motoryzacji nie ma, tylko mniej lub bardziej cofnięte liczniki

  Używane auto? Cudów w motoryzacji nie ma, tylko mniej lub bardziej cofnięte liczniki

  Piękny jest. Ten kolor, ta moc. Jedna ryska na bagażniku. Nic tylko brać. Po dziadku lub po żonie, co jeździła tylko do sklepu.

  czytaj więcej

 • Bandyci założyli garnitury. Jak w Polsce działają mafie gospodarcze?

  Bandyci założyli garnitury. Jak w Polsce działają mafie gospodarcze?

  Przegrywamy walkę z przestępczością gospodarczą. To świadczy o słabości polskiego państwa – mówi Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny UN Global Compact Poland.

  czytaj więcej

 • Wśród naukowców zawsze byli lizusi władzy. Kiedyś chodziło o wyjazdy, teraz o granty

  Wśród naukowców zawsze byli lizusi władzy. Kiedyś chodziło o wyjazdy, teraz o granty

  Jak świat długi i szeroki mnóstwo naukowców zrobiło karierę dlatego, że pokłoniło się władzy. Myśli pani, że dziś tak nie jest? – mówi prof. Łukasz Turski. Zdarza się, że wielki naukowiec jest kanalią. Ale jeśli robi prawdziwą naukę, dokonuje odkryć ważnych dla ludzkości, to wiele można mu wybaczyć. Także to, że układa się z rządzącymi.

  czytaj więcej

 • PE ratyfikował umowę o wolnym handlu UE-Kanada

  PE ratyfikował umowę o wolnym handlu UE-Kanada

  Parlament Europejski przegłosował w środę zatwierdzenie unijno-kanadyjskiej umowy o wolnym handlu CETA. Debata przed głosowaniem stała się manifestacją przeciwko protekcjonizmowi i krytyką polityki handlowej prezydenta USA Donalda Trumpa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników