handel częściami samochodowymi

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu handel częściami samochodowymi. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące handel częściami samochodowymi.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Osiedla zamknięte: Luksus czy getto?

  Osiedla zamknięte: Luksus czy getto?

  Kiedyś kupowaliśmy ogrodzony luksus. Dziś bezpieczeństwo, bo wierzymy, że dzięki murom otaczającym nieruchomość jej wartość dramatycznie nie spadnie - mówi w wywiadzie dla DGP dr hab. nauk społecznych Jacek Gądecki.

  czytaj więcej

 • Eksport trafiony rosyjską recesją

  Eksport trafiony rosyjską recesją

  Nawet o jedną trzecią może spaść w tym roku wartość towarów wysyłanych z Polski do Federacji Rosyjskiej – szacuje Wydział Promocji Handlu i Inwestycji naszej ambasady w Moskwie. Jej obywatele gwałtownie ubożeją.

  czytaj więcej

 • Zakazać parkowania w centrum czy poszerzyć chodniki? Zobacz, jak zbudować idealne miasto

  Zakazać parkowania w centrum czy poszerzyć chodniki? Zobacz, jak zbudować idealne miasto

  Zakazać parkowania w centrum? Poszerzyć chodniki? Zlikwidować przejścia podziemne? Wiadomo dokładnie, jak projektować miasta, by mieszkańcy i turyści chcieli w nich spędzać jak najwięcej czasu.

  czytaj więcej

 • Chiny osłabione zbyt silnym juanem

  Chiny osłabione zbyt silnym juanem

  Przywiązanie kursu waluty do umacniającego się dolara szkodzi eksportowi. Produkty z Państwa Środka na wielu rynkach stały się zbyt drogie. Ekonomiści spodziewają się, że wzrost gospodarczy znów zwolni

  czytaj więcej

 • Projektowanie sprzętu ochronnego: Czujnik bierze wszystko na klatę

  Projektowanie sprzętu ochronnego: Czujnik bierze wszystko na klatę

  Projektowanie sprzętu ochronnego jest dzisiaj możliwe na ekranie komputera. Każdy cyfrowy model trzeba jednak dokładnie sprawdzić w realu. Takie urządzenie mierzące oddziaływanie wybuchu na ludzkie ciało opracowali naukowcy z Politechniki Śląskiej

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Inwestycje w Iranie i na Kubie to ryzyko, które się opłaci

  Inwestycje w Iranie i na Kubie to ryzyko, które się opłaci

  Zdeterminowany przedsiębiorca wciśnie się wszędzie. Od miesięcy zachodnie firmy z nadzieją patrzą na Iran, Kubę czy Zimbabwe. Ale to dopiero początek długiej kolejki krajów kwalifikujących się do biznesowej konkwisty

  czytaj więcej

 • Nowy jedwabny szlak przyniesie korzyści. Nie tylko Chinom

  Nowy jedwabny szlak przyniesie korzyści. Nie tylko Chinom

  Pociągi z Państwa Środka do Europy jadą wypełnione towarami, a wracają często puste. Dzięki rozbudowie sieci połączeń powinno się to zmienić

  czytaj więcej

 • Skromny eksport za Wielki Mur. Do Chin wysyłamy 11 proc. towarów

  Skromny eksport za Wielki Mur. Do Chin wysyłamy 11 proc. towarów

  Tylko co setny towar wysyłany przez nasze firmy za granicę trafia do Chin. Na więcej się nie zapowiada

  czytaj więcej

 • Dane GUS: Wzrosła sprzedaż detaliczna

  Dane GUS: Wzrosła sprzedaż detaliczna

  Widać, że jesteśmy w okresie ożywienia gospodarczego. Tak komentuje dane Głównego Urzędu Statystycznego ekonomista Dariusz Woźniak z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. GUS podał, że w sierpniu sprzedaż produkcji przemysłowej wzrosła w ujęciu rocznym o 5,3 proc.

  czytaj więcej

 • Stalowe ostrze postępu. Jak obróbka metali zmieniała świat?

  Stalowe ostrze postępu. Jak obróbka metali zmieniała świat?

  Stworzenie metalu lepszego niż ten, którym dysponują konkurenci, jest rzeczą bezcenną. Niezależnie, czy powstanie z niego klinga szabli, czy kadłub samolotu, to i tak otwiera on drogę do fortuny i władzy. A przede wszystkim nieodwracalnie zmienia świat.

  czytaj więcej

 • Unia, Unia i po Unii. Jak mogą wyglądać granice świata przyszłości

  Unia, Unia i po Unii. Jak mogą wyglądać granice świata przyszłości

  Związek skandynawski, sojusz międzymorza środkowoeuropejskiego czy zacieśnienie relacji między Rosją i Niemcami? Powrót granic, narodowych walut i wojen? Europa po rozpadzie UE na pewno byłaby mniej stabilna

  czytaj więcej

 • Pekin dąży do spadku juana, inwestorzy drżą

  Pekin dąży do spadku juana, inwestorzy drżą

  Dewaluacja waluty Państwa Środka sprawi, że baryłka ropy będzie po 20 dol.

  czytaj więcej

 • Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Ponad 80-milionowe państwo, które przez lata było odizolowane na skutek nałożonych sankcji, teraz deklaruje otwarcie na świat i zapowiada duże wydatki inwestycyjne. Na pierwszy rzut oka wydaje się rajem dla eksporterów i inwestorów

  czytaj więcej

 • Zachodnie giełdy na minusie przez ceny ropy i kondycję niemieckiej gospodarki

  Zachodnie giełdy na minusie przez ceny ropy i kondycję niemieckiej gospodarki

  Zachodnie giełdy we wtorek notują duże spadki indeksów. Na rynku pojawiły się złe dane z niemieckiej gospodarki. Nastroje psuje też mocno taniejąca ropa naftowa. Słabo było już podczas wtorkowej sesji w Azji - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • Oto nowa ideologia: Wszyscy jesteśmy kapitalistami

  Oto nowa ideologia: Wszyscy jesteśmy kapitalistami

  Mówisz „Uber”, myślisz „protesty taksówkarzy”. Słusznie, ale nie do końca. „Uberyzacja” to znacznie szersze zjawisko, które już od dawna rozlewa się na inne branże. Wkrótce zainfekuje także twoją. Czy należy się tego obawiać?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników