hamburski tygodnik

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu hamburski tygodnik. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące hamburski tygodnik.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Woś: A czy można nie płacić podatków?

  Woś: A czy można nie płacić podatków?

  Pamiętają państwo serię takich uroczych spotów telewizyjnych z początku lat 90., które miały budować podatkową świadomość Polaków? Aktor Henryk Talar za każdym razem wcielał się w nich w przedstawiciela innej klasy społecznej. A to w biznesmena, a to w inteligenta, a to znów w przekupkę z jarmarku. I przychodził do „pana mecenasa”, żeby dopytać, jak w tej nowej podatkowej rzeczywistości się odnaleźć. Każdy odcinek kończył się taką oto wymianą zdań: „Panie mecenasie, a czy można... nie płacić podatków?”. „A o tym to porozmawiamy sobie następnym razem”. Przypomina mi się to, gdy czytam wielką debatę o podatkach, która przetacza się właśnie przez niemieckie media.

  czytaj więcej

 • Der Spiegel o Tusku: Cichy Polak zaczyna zyskiwać znaczenie w Europie

  Der Spiegel o Tusku: Cichy Polak zaczyna zyskiwać znaczenie w Europie

  Niemiecki "Der Spiegel" pisze, że Donald Tusk, który długo nie mógł się odnaleźć w Brukseli, ostatnio zyskuje na znaczeniu. Zdaniem tygodnika, szef Rady Europejskiej wzmocnił swoją pozycję dobrze ocenioną propozycją kompromisu z Wielką Brytanią.

  czytaj więcej

 • "Der Stern": W Polsce jest coraz więcej represji wobec dziennikarzy

  "Der Stern": W Polsce jest coraz więcej represji wobec dziennikarzy

  Niemiecki tygodnik „Der Stern“ w środę, w Światowym Dniu Wolności Prasy, wymienia Polskę wśród krajów, w których nasilają się represje wobec dziennikarzy. Apeluje przy tym o poszanowanie zasady wolności prasy na świecie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników