hadaj

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu hadaj. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące hadaj.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Hadaj: Janusze biznesu ze stajni Zygmunta Solorza

  Hadaj: Janusze biznesu ze stajni Zygmunta Solorza

  Cyfrowy Polsat usunął z listy kanałów telewizje Das Erste i ZDF. Obie stacje transmitują mecze Euro 2016, do których prawa w Polsce ma stacja Zygmunta Solorza – podał kilka dni temu branżowy serwis Press.pl. Spółka potwierdziła to oficjalnie. – Aktualnie stacje ZDF i Das Erste nie są dostępne na naszej liście kanałów. Stacje te nie są częścią naszej oferty – mówiła Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu, tłumacząc to, co niewytłumaczalne – to, że Polsat zachował się jak medialny cinkciarz, a osoby decydujące o takim ruchu w stosunku do własnych klientów jak chytre buraki.

  czytaj więcej

 • Hadaj: Naród, który przewodzi, musi należeć do Unii

  Hadaj: Naród, który przewodzi, musi należeć do Unii

  Do dzisiaj pamiętam, jak mając 10 lat, poszedłem na pierwszą lekcję języka angielskiego. Wyprosiłem u rodziców, by mnie zapisali na te zajęcie, bo choć dodatkowe i płatne, a do arystokracji nie należeliśmy, podejrzewałem, że będą najciekawszymi, jakie można sobie wymyślić. I nie zawiodłem się. Do dzisiaj pamiętam pierwszego nauczyciela angielskiego, pana Jerzego Bąkowskiego, który wytłumaczył mi wszystko, co w tym języku ważne: konstrukcję zdań i gramatykę, kiedy czas przeszły jest ciągłym, a kiedy nie, przekazał mi wreszcie pokaźny jak na możliwości dziecięcej percepcji zasób słów.

  czytaj więcej

 • Wiedeń kontrastów: Sześć miejsc, o których nie wiesz

  Wiedeń kontrastów: Sześć miejsc, o których nie wiesz

  Wiedeń to nie tylko stolica Austrii. To także stolica austriackich kontrastów. To tu zderza się cesarski imperializm z demokratyczną nowoczesnością, klasyka z innowacją, stare kamienice z modernistycznymi gmachami użyteczności publicznej. Architektura, kultura, kulinaria – Wiedeń ucieleśnia spotkanie między tym, co na pierwszy rzut oka zupełnie rozbieżne. A wszystko to zobaczyć można podczas jednego spaceru

  czytaj więcej

 • Hadaj: Przystawmy karabiny do głów terrorystów

  Hadaj: Przystawmy karabiny do głów terrorystów

  Pytanie, które nasuwa się samoistnie po czwartkowym zamachu w Nicei, jest oczywiste: jak długo jeszcze Europa, a także chrześcijański, cywilizowany świat będzie udawać, że problem islamskiego terroryzmu jest marginalny?

  czytaj więcej

 • Nowy bolszewizm jest wszechobecny w polskiej polityce. Mimo że czas rewolucji mamy za sobą

  Nowy bolszewizm jest wszechobecny w polskiej polityce. Mimo że czas rewolucji mamy za sobą

  Aktyw PiS ma podobny stosunek do państwa prawa, co niegdyś bolszewicy i faszyści – napisał na Twitterze Leszek Balcerowicz. My dodamy, że werbalny bolszewizm jest z wielką ochotą używany przez wszystkie ugrupowania

  czytaj więcej

 • Hadaj: Prawdziwa Polska nie demonstruje

  Hadaj: Prawdziwa Polska nie demonstruje

  Nie po raz pierwszy i nie ostatni zobaczyliśmy wczoraj dwie część-Polski. Tak właśnie, to nie pomyłka, część-Polski. Obie maszerowały wyposażone w biało-czerwone flagi, obie powoływały się na swój patriotyzm, odmawiając go innym. Obie grzmiały, ciskały kalumnie, obrażały. Rzeczywiście, w tym ostatnim obie część-Polski były na wskroś polskie. Polskie wręcz idealnie, bo nic części z nas nie wychodzi tak dobrze jak odsądzanie innych od czci i wiary – bez względu na to, w którym marszu – i czy w ogóle – braliśmy udział. Niech każdy sam oceni, z którą z tych nienawidzących się coraz bardziej część-Polsk jest mu po drodze – rządową czy opozycyjną, i czy w ogóle z którąś. To w gruncie rzeczy nie jest ważne.

  czytaj więcej

 • Hadaj: #wolnemediawsejmie

  Hadaj: #wolnemediawsejmie

  Sejmowy kryzys został wywołany przez zapędy polityków PiS, którym wydaje się, że skoro wygrali wybory, mogą wszystko. Zapędy szczególnie niebezpieczne, bo dotyczące ograniczenia swobody informowania, w tym przekazywania wiadomości o patologiach władzy. Władzy, która, po raz pierwszy od 1989 r. jest sprawowana przez jedną partię, i to – ujmijmy to dyplomatycznie – niekoniecznie trzymającą się standardów demokratycznego państwa. Wolna informacja to jeden z fundamentów demokracji, którego należy bronić do upadłego. Utrata prawa do niekontrolowanej przez władzę wiedzy o jej poczynaniach oznacza koniec wolności obywatelskiej.

  czytaj więcej

 • Hadaj: Liderzy i luzerzy czyli polska opozycja

  Hadaj: Liderzy i luzerzy czyli polska opozycja

  Wiele osób żyje z polityki. Mało żyje dla niej – mawiał zmarły w poniedziałek słynny socjolog prof. Zygmunt Bauman. W pierwszą kategorię doskonale wpisali się nowi polscy szemrani liderzy – Ryszard Petru i Mateusz Kijowski. Plastikowi guru bez znaczenia, brylujący jedynie we własnych środowiskach. A teraz doszczętnie skompromitowani.

  czytaj więcej

 • Hadaj: Ręka i ucho Jarosława Kaczyńskiego

  Hadaj: Ręka i ucho Jarosława Kaczyńskiego

  Te go, że PiS nie poprze oficjalnie Donalda Tuska w staraniach o reelekcję na stanowisku szefa Rady Europejskiej, można było się spodziewać właściwie od dawna. Dla obserwatorów polskiej polityki było to czytelne i niezaskakujące od chwili, gdy PKW ogłosiła wygraną PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych. Była to wygrana bez precedensu, indywidualne zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego, który po wielu latach prób osiągnął to, do czego dążył zawsze: samodzielną większość w Sejmie. Władzę dającą możliwości nigdy wcześniej po 1989 r. w Polsce nienotowane.

  czytaj więcej

 • Hadaj: Nie zostanie kamień na kamieniu

  Hadaj: Nie zostanie kamień na kamieniu

  Rząd PiS już nas przyzwyczaił, że modeluje obowiązujące w Polsce przepisy w sposób bardzo kontrowersyjny. Trybunał Konstytucyjny z rolą mocno ograniczoną i z sędziami nominowanymi z politycznego klucza. Telewizja publiczna, która pod rządami Jacka Kurskiego straciła obiektywizm w stopniu notowanym wcześniej przed 1989 rokiem. Czy wreszcie gangrena tocząca wojsko, które opuszczają najlepsi dowódcy, nie chcąc, by wydawał im polecenia dyletant Misiewicz – to patologie autorstwa PiS. Dotąd dotyczyły państwa, które PiS, wygrywając jesienią 2015 r. demokratyczne wybory, wzięło w jasyr.

  czytaj więcej

 • Hadaj: Requiem dla niezdecydowanych POlityków

  Hadaj: Requiem dla niezdecydowanych POlityków

  Afera reprywatyzacyjna pokazała jak w soczewce, że wśród problemów utrudniających życie mieszkańcom stolicy i tysiącom przyjezdnych jest coś, co trzeba nazwać systemową lekkomyślnością urzędniczo-polityczną. To z jej powodu setki osób padły ofiarą nieetycznych, a czasem nawet przestępczych działań handlarzy roszczeń. Ludzi, którzy z pływania w mętnej wodzie niejasnych przepisów i ich interpretowania przez ratusz zrobili interes życia.

  czytaj więcej

 • Warszawa: Wuzetki, czyli nowa odsłona patologii

  Warszawa: Wuzetki, czyli nowa odsłona patologii

  Co najmniej 16 inwestycji w ścisłym centrum stolicy wartych dziesiątki milionów złotych powstaje lub jest planowanych w oparciu o nieprzejrzyste procedury. Część z nich to rozbudowa kamienic zreprywatyzowanych w atmosferze skandalu.

  czytaj więcej

 • Ogłaszam plan miejscowy dla miasta Warszawy. Pieniądze z działek pójdą na szkoły

  Ogłaszam plan miejscowy dla miasta Warszawy. Pieniądze z działek pójdą na szkoły

  Pieniądze ze sprzedaży działek miasto wyda na nowe szkoły, by rozładować dwuzmianowość wprowadzoną reformą edukacji.

  czytaj więcej

 • Lotem po roszczenia, czyli niech zarząd płaci

  Lotem po roszczenia, czyli niech zarząd płaci

  Referendum strajkowe w PLL LOT ma na celu uzyskanie 70 mln zł odszkodowań, które zdaniem SN pracownikom się nie należą.

  czytaj więcej

 • Na początku są marzenia. Najmłodsi sportowcy rozmawiają z gwiazdami

  Na początku są marzenia. Najmłodsi sportowcy rozmawiają z gwiazdami

  Z okazji Dnia Dziecka w Muzeum Sportu i Turystyki z naszymi mistrzami spotkali się najmłodsi sportowcy.

  czytaj więcej

 • Dzień dziecka 2018: Tak powstawało wydanie specjalne DGP

  Dzień dziecka 2018: Tak powstawało wydanie specjalne DGP

  Tak powstawał specjalny numer "Dziennika Gazety Prawnej". Wydanie przygotowane w całości przez dzieci.

  czytaj więcej

 • Czy doczekamy się dzieci projektowanych: Dyskusja o modyfikacji ludzkiego genomu

  Czy doczekamy się dzieci projektowanych: Dyskusja o modyfikacji ludzkiego genomu

  Jest mi to niezwykle trudno ocenić. Ponieważ od trafności mojego sądu niewiele zależy, a pewnie nie będzie mi dane dożyć 115 lat aby to zweryfikować, postaram się jednak wysnuć jakąś hipotezę

  czytaj więcej

 • Hadaj o wyborach samorządowych 2018: Wróciła normalność

  Hadaj o wyborach samorządowych 2018: Wróciła normalność

  Teraz, chwilę po zakończeniu głosowania wydaje się, że tylko teoretycznie wybory samorządowe 2018, których pierwsza tura już za nami były takie same jak każde inne wybory po 1989 roku w Polsce. Otóż były inne odpowiedź na pytanie dlaczego wydaje się oczywista.

  czytaj więcej

 • Hadaj: PiS ma poważny problem i rok na jego rozwiązanie [OPINIA]

  Hadaj: PiS ma poważny problem i rok na jego rozwiązanie [OPINIA]

  Prezes Jarosław Kaczyński odnotował kolejne wyborcze zwycięstwo PiS. 32 proc. poparcia daje jego partii pierwsze miejsce w liczbie mandatów zdobytych w sejmikach wojewódzkich. Problem jednak w tym, że PiS w praktyce nie ma zdolności koalicyjnej. Bo Kukiz’15 to gwiazda jednego sezonu i jest już na prostej drodze do przejścia w niebyt. Zresztą widać to już po wynikach osiągniętych w tych wyborach. Są raczej mizerne.

  czytaj więcej

 • Milczarski: Nie podam się do dymisji

  Milczarski: Nie podam się do dymisji

  - Nie podam się do dymisji – mówi DGP prezes LOT Rafał Milczarski

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników