haarde

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu haarde. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące haarde.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Paweł Rożyński: Szczęście sprzyja przypartym do muru

  Paweł Rożyński: Szczęście sprzyja przypartym do muru

  Jeszcze w 2009 r. gospodarka Estonii skurczyła się o 14 proc., co dawało jej mało zaszczytne piąte miejsce na świecie pod względem zanotowanego spadku PKB. A jednak kraj ten szybko wygrał z kryzysem, powrócił do wzrostu, utrzymał kryteria z Maastricht, a od 1stycznia przyjął wspólną walutę. Dzięki wymuszonym dramatyczną sytuacją zdecydowanym działaniom uzdrawiającym finanse publiczne takie kraje jak Estonia, Łotwa czy Islandia, które w pierwszej kolejności padły ofiarą kryzysu, szybko wstają z kolan. Paradoksalnie udaje im się to, choć musiały przeprowadzić potężne cięcia wydatków, co uderza w popyt wewnętrzny.

  czytaj więcej

 • Nowy premier, nowe nadzieje Włoch

  Nowy premier, nowe nadzieje Włoch

  Pierwsze kraje, w których kryzys doprowadził do upadku rządów, już z niego wychodzą. Jednak przed Włochami i Grecją długa droga do odzyskania wiarygodności finansowej i zaufania rynków. Ale początek został już zrobiony.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialność byłego premiera. ETPC ocenia prowadzenie postępowania

  Odpowiedzialność byłego premiera. ETPC ocenia prowadzenie postępowania

  Na kanwie sprawy Haarde p. Islandii (skarga nr 66847/12) Europejski Trybunał Praw Człowieka miał okazję wypowiedzieć się co do sposobu pociągania do odpowiedzialności polityków. Haarde był premierem Islandii (2006–2009).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników