gwałtownie zanurkowały

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu gwałtownie zanurkowały. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące gwałtownie zanurkowały.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Spóźniona reakcja na parkiecie GPW

  Spóźniona reakcja na parkiecie GPW

  Właściciele akcji notowanych na warszawskiej giełdzie dopiero wczoraj mogli zareagować na wtorkowe wydarzenia na świecie.

  czytaj więcej

 • Państwowe spółki ciągną giełdę w dół

  Państwowe spółki ciągną giełdę w dół

  Dlaczego warszawski parkiet nie rośnie, nawet gdy giełdy inne idą w górę? Jest wiele powodów. Wśród nich duża reprezentacja spółek Skarbu Państwa, a także firm, które nie korzystają ze wzrostu gospodarczego.

  czytaj więcej

 • W oczekiwaniu na zapiski z FED

  W oczekiwaniu na zapiski z FED

  Dzisiejszy handel będzie niewątpliwie zdominowany przez wieczorną publikację zapisków ze styczniowego posiedzenia FED (godz. 20:00). Zwłaszcza, że istnieje ryzyko wyraźniejszego umocnienia się dolara, gdyby okazało się, że część członków FOMC zwracała uwagę na możliwość wcześniejszego odejścia od programu QE3.

  czytaj więcej

 • Cypr coraz bliżej bankructwa

  Cypr coraz bliżej bankructwa

  Wczorajsze głosowanie w parlamencie cypryjskim oddaliło wizję "skoku na kasę" obywateli i nierezydentów. Drugą stroną medalu jest nieuchronne zagrożenie ogłoszenia przez ten kraj bankructwa. UE i MFW dały ultimatum, co do pomocy finansowej dla tego kraju. Będzie 10 mld EUR pomocy, ale sami musicie znaleźć 6 mld EUR.

  czytaj więcej

 • Strzeżcie się wystąpień Holendra

  Strzeżcie się wystąpień Holendra

  Przedwczoraj kurs EUR/USD gwałtownie zanurkował po tym, jak nowy przywódca Eurogrupy poinformował rynek, że sposób rozwiązania sytuacji Cypru może posłużyć jako wzorzec dla reszty Europy, gdyby sprawy potoczyły się w podobnym kierunku. Nikomu się to specjalnie nie spodobało, wobec czego wspólna waluta odpowiednio ucierpiała. Potem próbował on cofnąć/skorygować swoje oświadczenie, wycofując się z niego całkowicie i wydając nowe ze stwierdzeniem, że zupełnie nie to miał na myśli i że Cypr naprawdę jest przypadkiem wyjątkowym; jednak szkody już zostały wyrządzone.

  czytaj więcej

 • Złoty nieco słabszy, korekta na AUD/USD

  Złoty nieco słabszy, korekta na AUD/USD

  Złoty rozpoczął tydzień od śladowego osłabienia w relacji do głównych walut. W tym tygodniu jego notowania będzie kształtował mix danych makroekonomicznych i czynników globalnych. Na rynkach międzynarodowych trwa natomiast korekta zeszłotygodniowych tendencji. Spadki odreagowuje m.in. AUD/USD i EUR/USD.

  czytaj więcej

 • Złoty coraz słabszy: Euro najdroższe od prawie roku, dolar i frank od listopada ub.r.

  Złoty coraz słabszy: Euro najdroższe od prawie roku, dolar i frank od listopada ub.r.

  Końcówka maja upływa pod znakiem silnej wyprzedaży złotego. W relacji do euro jest on najsłabszy od czerwca, a do dolara i szwajcarskiego franka od listopada ub.r. I to nie musi być koniec przeceny. Są jednak dwa czynniki mogące dawać nadzieję na aprecjację polskiej waluty.

  czytaj więcej

 • Kuczyński: Trudno spodziewać się stabilizacji na rynku walutowym. Ceny będą się wahały

  Kuczyński: Trudno spodziewać się stabilizacji na rynku walutowym. Ceny będą się wahały

  Myślę, że to na razie cykliczna, majowo-czerwcowa korekta – tak wydarzenia ostatnich dni na rynkach finansowych i giełdowych ocenia Piotr Kuczyński, główny analityk firmy Xelion. Doradcy Finansowi. W minionym tygodniu złoty stracił w stosunku do euro 12 groszy, podobnie zresztą jak do dolara i franka szwajcarskiego. W ocenie Kuczyńskiego, w tym tygodniu sytuacja zacznie się powoli stabilizować. Trudno jednak oczekiwać, by złoty szybko odrobił wcześniejsze straty.

  czytaj więcej

 • Mocny ruch w górę cen surowców po słowach Bena Bernanke

  Mocny ruch w górę cen surowców po słowach Bena Bernanke

  Wczoraj notowania indeksu CRB po raz kolejny znalazły się na plusie. I to wyraźnym – wartość indeksu wzrosła o 0,91%, docierając do poziomu 286,17 pkt. Spora zwyżka na rynkach towarowych nie dziwi jednak w kontekście tego, co działo się wczoraj na rynkach walut – istotna przecena amerykańskiego dolara sprzyjała kupującym na rynkach surowców. US Dollar Index wczoraj zanurkował o 1,36% po bardziej gołębim niż oczekiwano wystąpieniu Bena Bernanke.

  czytaj więcej

 • Co dalej z cenami autogazu? Cło na paliwo będzie mniejsze, ale sprzedawcy wolą podnieść marże

  Co dalej z cenami autogazu? Cło na paliwo będzie mniejsze, ale sprzedawcy wolą podnieść marże

  Pojawiła się szansa na obniżki cen LPG. Rosja od sierpnia mocno zmniejsza bowiem cła eksportowe na to paliwo. Ale choć klientom zależy na niższych cenach, to sprzedawcom głównie na podniesieniu marż.

  czytaj więcej

 • Czy w kolejnym roku postawić na rynki wschodzące?

  Czy w kolejnym roku postawić na rynki wschodzące?

  W mijającym roku indeksy rynków wschodzących praktycznie stały w miejscu. Na pewno nie przypadło to do gustu inwestorom w kontekście dwucyfrowych wzrostów w USA, Europie i Japonii. Czy w przyszłym roku można liczyć na odwrócenie trendu?

  czytaj więcej

 • Wyciszenie po nerwowej sesji na eurodolarze

  Wyciszenie po nerwowej sesji na eurodolarze

  Zgodnie z oczekiwaniami, wczorajszy dzień na rynkach walutowych upłynął pod znakiem informacji z Europejskiego Banku Centralnego. Gołębia wypowiedź Mario Draghiego zepchnęła notowania eurodolara w dół.

  czytaj więcej

 • Ujemne stopy procentowe: czy są ratunkiem dla polskich frankowiczów?

  Ujemne stopy procentowe: czy są ratunkiem dla polskich frankowiczów?

  Wprowadzenie przez bank centralny w Szwajcarii rekordowo niskich, ujemnych stóp procentowych odbiło się w Polsce szerokim echem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. W Polsce są setki tysięcy kredytobiorców, zadłużonych we franku.

  czytaj więcej

 • Amerykanie i Rosjanie nigdy nie wypowiedzieli sobie oficjalnie wojny. Ale całkiem regularnie do siebie strzelają

  Amerykanie i Rosjanie nigdy nie wypowiedzieli sobie oficjalnie wojny. Ale całkiem regularnie do siebie strzelają

  Amerykanie i Rosjanie nigdy nie wypowiedzieli sobie oficjalnie wojny. Ale gdy znajdą się w powietrzu, to strzelają do siebie całkiem regularnie już od stulecia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników