Grupa Inwestycyjna Hossa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Grupa Inwestycyjna Hossa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Grupa Inwestycyjna Hossa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Warszawa, połowa 1990 r., jedno z osiedli na Woli. U zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, na tyłach zajezdni tramwajowej stoi niepozorny trzypiętrowy budynek z przyległym pawilonem. Poza mieszkańcami zbierają się tutaj ludzie z całego osiedla. Transformacja ustrojowa dała pole do popisu animatorom działań lokalnych. Ludzie mają zapał, chcą zrobić coś dla wspólnoty. W pawilonie przy Siedmiogrodzkiej 11 powstaje klubokawiarnia, w której Waldemar Czapski, jeden z inicjatorów nowego miejsca, prowadzi warsztaty plastyczne. Ludzie wpadają tam nie tylko porysować, lecz także pogadać o muzyce, obejrzeć wspólnie ambitny film. Klientela szybko zaczyna się krystalizować. – W naszym klubie osiedlowym odbywały się pierwsze zloty fanów The Doors – wspomina Czapski. – Pamiętam, że na tę okazję pożyczyliśmy od kolegi z bloku telewizor Rubin, ale przy próbie odtworzenia kasety VHS poszedł z dymem. Puszczaliśmy też dużo muzyki punkowej i progresywnego rocka.

  czytaj więcej

 • Ukraińska hossa w cieniu krymskiej wojny

  Ukraińska hossa w cieniu krymskiej wojny

  Na rynku kapitałowym, wbrew popularnemu powiedzeniu, ważniejsze bywa to, jak zaczynasz, niż to, jak kończysz. Najlepiej pokazuje to przykład ukraińskich spółek notowanych na GPW.

  czytaj więcej

 • Hossa przechodzi nam koło nosa

  Hossa przechodzi nam koło nosa

  Na pierwszy rzut oka zyski osiągnięte dzięki zwyżkom kursów na GPW wydają się bardzo duże. Daleko im jednak do wyników z czasów poprzedniej giełdowej prosperity . Powód: staliśmy się znacznie ostrożniejsi.

  czytaj więcej

 • Rynek mieszkaniowy: Między hossą a cenową bańką

  Rynek mieszkaniowy: Między hossą a cenową bańką

  Popyt na nowe mieszkania wciąż jest rekordowy. Rosnąca sprzedaż zaostrza apetyt spółek mieszkaniowych na wyższe zyski.

  czytaj więcej

 • TFI opływają w dostatki

  TFI opływają w dostatki

  Pół miliarda zysku do podziału co rok, wysoka stopa zwrotu i stałe przychody – tak wygląda branża zarządzania aktywami. Mimo to chętnych do prowadzenia biznesu na własny rachunek nie ma wielu.

  czytaj więcej

 • Czarny poniedziałek trwał do wtorku. Poznaj tragiczną historię z Wall Street

  Czarny poniedziałek trwał do wtorku. Poznaj tragiczną historię z Wall Street

  Artur Katz wyszedł z biura maklerskiego i kupił magnum w pobliskim sklepie z bronią. Wrócił. Zastrzelił szefa oddziału, ciężko ranił swojego doradcę inwestycyjnego. Popełnił samobójstwo.

  czytaj więcej

 • Krawczyk: Za CPK podatnicy zapłacą dwa razy - za budowę i potem utrzymanie [WYWIAD]

  Krawczyk: Za CPK podatnicy zapłacą dwa razy - za budowę i potem utrzymanie [WYWIAD]

  Podatnicy zapłacą dwa razy za Centralny Port Komunikacyjny: najpierw za jego wybudowanie, a potem za utrzymanie - mówi w wywiadzie dla DGP Jacek P. Krawczyk, były przewodniczący Rady Nadzorczej PLL LOT .

  czytaj więcej

 • Warszawa liderem hossy w 2017 r. Outsiderzy zwycięzcami

  Warszawa liderem hossy w 2017 r. Outsiderzy zwycięzcami

  Około 45 mld zł zarobili w zeszłym roku zagraniczni inwestorzy na wzroście kursów na warszawskiej giełdzie. W grupie krajów klasyfikowanych jako rynki wschodzące to warszawska giełda była w zeszłym roku liderem wzrostów. Ze względu na silne umocnienie złotego indeks WIG20 zyskał w ujęciu dolarowym ponad 50 proc.

  czytaj więcej

 • Hossa na rynku nieruchomości zatacza szerokie kręgi

  Hossa na rynku nieruchomości zatacza szerokie kręgi

  Wysokie stopy zwrotu i przeświadczenie o bezpieczeństwie inwestycji przyciągają oszczędności Polaków w nowe obszary rynku nieruchomości. Nawet do prywatnych akademików.

  czytaj więcej

 • Państwowy FRD zarobił na giełdzie

  Państwowy FRD zarobił na giełdzie

  Fundusz Rezerwy Demograficznej zyskał w 2017 r. ponad 25 proc. z inwestycji w akcje. To całkiem niezły wynik na tle komercyjnych funduszy.

  czytaj więcej

 • Sierant: Akcje na wysokiej orbicie

  Sierant: Akcje na wysokiej orbicie

  Kapitał własny (inaczej wartość księgowa lub aktywa netto) obliczamy, odejmując od sumy aktywów (całego majątku) wszystkie zobowiązania. W przypadku grup kapitałowych musimy pamiętać o kapitałach udziałowców mniejszościowych, obecnie nazywanych niesprawującymi kontroli.

  czytaj więcej

 • Wyprzedaż majątku i pustki w kasie. Ruch żyje tylko dzięki kredytom

  Wyprzedaż majątku i pustki w kasie. Ruch żyje tylko dzięki kredytom

  Siedem lat restrukturyzacji czołowego kolportera prasy przyniosło ponad 0,5 mld zł strat, wyprzedaż majątku i pustki w kasie. Firma wciąż funkcjonuje dzięki uprzejmości Alior Banku i niepłaceniu rachunków wydawcom. Są jednak i tacy, którzy na tym korzystają

  czytaj więcej

 • Po 10 latach od upadku banku Lehman Brothers nie ma zabezpieczenia przed kolejnym kryzysem

  Po 10 latach od upadku banku Lehman Brothers nie ma zabezpieczenia przed kolejnym kryzysem

  W sobotę minie 10 lat od upadku banku Lehman Brothers. Wiele się od tego czasu zmieniło, ale świat wciąż nie jest całkowicie zabezpieczony przed nadejściem kolejnego kryzysu

  czytaj więcej

 • Mieszkaniówka hamuje. Kryzys czy stabilizacja?

  Mieszkaniówka hamuje. Kryzys czy stabilizacja?

  Spowolnienie na rynku staje się faktem. Deweloperzy nie przewidują jednak załamania koniunktury, raczej stabilizację. Planują kolejne inwestycje, a nawet zwiększenie sprzedaży.

  czytaj więcej

 • Czy na obligacjach nie da się dużo zarobić?

  Czy na obligacjach nie da się dużo zarobić?

  Fundusz Rezerwy Demograficznej w ubiegłym roku niemal podwoił swoje aktywa. Ale pasywne zarządzanie, jakie stosuje, nie pozwala na duże zyski.

  czytaj więcej

 • Hossa polskiego mleka

  Hossa polskiego mleka

  Rozmowa z Andrzejem Jarmaszem, założycielem i Prezesem Zarządu Strzeleckiej Spółdzielni Producentów Mleka (SSPM)

  czytaj więcej

 • OFE przekleństwem polskiej giełdy. Po ich likwidacji rynek kapitałowy wydostanie się z zapaści?

  OFE przekleństwem polskiej giełdy. Po ich likwidacji rynek kapitałowy wydostanie się z zapaści?

  Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych już dawno nie było zielono. Inwestorzy nad Wisłą raczej odzwyczaili się od widoku koloru hossy. WIG-20, indeks największych spółek notowanych na GPW, w połowie kwietnia miał wartość ok. 2360 pkt – mniej więcej tyle, ile przed wybuchem światowego kryzysu 11 lat temu. Dla porównania, nowojorski Dow Jones od tamtego momentu zdążył się podwoić. Na dużych rynkach w Europie też jest jakby lepiej: frankfurcki DAX od 2008 r. zyskał 75 proc. Nawet targana niepewnością związaną z brexitem giełda w Londynie dała zarobić inwestorom około 20 proc. Na tym tle warszawski parkiet wypada więc bardziej niż blado.

  czytaj więcej

 • GPW: Awans do ekstraklasy nie pomógł. Uwagę inwestorów przyciągają kolejne problemy krajowego rynku kapitałowego

  GPW: Awans do ekstraklasy nie pomógł. Uwagę inwestorów przyciągają kolejne problemy krajowego rynku kapitałowego

  Zamiast cieszyć się z rosnących obrotów i kursów na warszawskiej giełdzie, rok po włączeniu Polski przez agencję FTSE Russell do grona rynków rozwiniętych, uwagę inwestorów przyciągają kolejne problemy krajowego rynku kapitałowego.

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników