grecki kryzys rozwiązania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu grecki kryzys rozwiązania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące grecki kryzys rozwiązania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Duda i Orban pozytywnie o porozumieniu UE i Turcji w sprawie imigrantów [WIDEO]

  Duda i Orban pozytywnie o porozumieniu UE i Turcji w sprawie imigrantów [WIDEO]

  Prezydent Andrzej Duda i premier Węgier Viktor Orban pozytywnie i jako idące w dobrym kierunku ocenili piątkowe porozumienie Unii Europejskiej i Turcji o zatrzymaniu fali migracyjnej - poinformował w sobotę w Budapeszcie prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

  czytaj więcej

 • Niepewna przyszłość Europy bez granic. Co dalej ze strefą Schengen?

  Niepewna przyszłość Europy bez granic. Co dalej ze strefą Schengen?

  Po wprowadzeniu przez Niemcy obostrzeń na przejściach granicznych na podobne kroki mogą się zdecydować kolejne kraje. To postawiłoby pod znakiem zapytania przyszłość strefy Schengen.

  czytaj więcej

 • Stodolak: Ekonomiczni antyszczepionkowcy [OPINIA]

  Stodolak: Ekonomiczni antyszczepionkowcy [OPINIA]

  Wbrew opinii niektórych podejście PiS do gospodarki nie jest nowoczesne. Przypomina podejście antyszczepionkowców do medycyny. Rafał Woś w niedawnym felietonie dla DGP stwierdził, że rząd „odrobił lekcję z ekonomii”, a jego program gospodarczy „łapie światowe trendy ekonomiczne”. Jeśli już, jak sugeruje Rafał, mamy za coś PiS krytykować, to za błędy z innych parafii – sądownictwa czy mediów publicznych. W modelu, któremu Rafał kibicuje, państwo ma być przedsiębiorcze i troskliwe, i w tym kierunku wyewoluowała polityka PiS.

  czytaj więcej

 • Imigranci przerzucili się na hiszpański szlak

  Imigranci przerzucili się na hiszpański szlak

  Napływ przybyszów z Afryki podsycający polityczne nastroje jest pierwszym poważnym sprawdzianem dla premiera Pedro Sáncheza.

  czytaj więcej

 • Ciao Italia. Populistyczny Rzym odpływa Europie

  Ciao Italia. Populistyczny Rzym odpływa Europie

  Włosi otwierają drugi front wojny z Unią . Chociaż istniało rozwiązanie pośrednie, populiści zdecydowali się rozkopać dziurę budżetową. Na złość Brukseli.

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość czeka Bałkany po referendum w Macedonii?

  Jaka przyszłość czeka Bałkany po referendum w Macedonii?

  Chyba nie ma lepszego momentu na zadanie tego pytania niż ten, kiedy w wielu mediach na określenie sytuacji w tym regionie padają sformułowania typu „otwarcie puszki Pandory”, „kolejny kryzys”, „wzrost napięć”. Uwaga świata była ostatnio skierowana szczególnie na Macedonię, gdzie przeprowadzono ogólnonarodowe referendum.

  czytaj więcej

 • Dombrovskis: Włochy nie będą drugą Grecją [WYWIAD]

  Dombrovskis: Włochy nie będą drugą Grecją [WYWIAD]

  Uważamy, że dane, które napłyną w najbliższym czasie, przyniosą pozytywne informacje i jest możliwość, że polskiemu rządowi uda się uniknąć objęcia procedurą nadmiernego odchylenia - mówi w rozmowie DGP Valdis Dombrovski, wiceprzewodniczącym KE.

  czytaj więcej

 • Pokusa taksówkarza, czyli nie dajmy się oszukać [OPINIA]

  Pokusa taksówkarza, czyli nie dajmy się oszukać [OPINIA]

  Kilka lat temu w Buenos Aires odbyłem dość specyficzną rozmowę z miejscowym taksówkarzem. Było już ciemno, a ja byłem o krok od spóźnienia się na autobus dalekobieżny, więc wsiadłem do pierwszej zatrzymanej taksówki. Byłem w Buenos Aires już wcześniej, ale daleko mi do znawcy topografii tego miasta. Zmroziło mnie więc nieco, gdy kierowca zapytał, jaką drogą chcę jechać. GPS nie był wtedy jeszcze powszechny, a ja nie miałem w głowie żadnej jasnej odpowiedzi. A później jeszcze taksówkarz zapytał: „Skąd wiesz, że nie zawiozę cię w jakieś odludne miejsce i nie obrabuję?”. Obyło się bez walki, ale pojechaliśmy „na skróty”, co okazało się najdłuższą drogą na dworzec autobusowy, jaką zdarzyło mi się jechać.

  czytaj więcej

 • Niemożliwe nie istnieje. Jak Macedonia i Grecja dochodziły do kompromisu

  Niemożliwe nie istnieje. Jak Macedonia i Grecja dochodziły do kompromisu

  Starania o kompromis między nieprzyjaznymi sobie Grecją i Macedonią zaczęły się w okresie największego od lat 90. kryzysu w regionie. Zanim jednak doszło do porozumienia, oba kraje musiały się zmierzyć ze swoimi demonami: problemami społecznymi i ekonomicznymi, nacjonalizmem i przestępczością. Nie udałoby się to, gdyby nie dwaj 44-latkowie, premierzy Aleksis Tsipras i Zoran Zaew. Historia ratyfikacji porozumienia prespańskiego dowodzi, że na Bałkanach nie ma prostych rozwiązań, ale też nie istnieją rzeczy niemożliwe.

  czytaj więcej

 • Po nocnej Warszawie wędrował z Lechoniem do upadłego. Kim był Kazimierz Wierzyński?

  Po nocnej Warszawie wędrował z Lechoniem do upadłego. Kim był Kazimierz Wierzyński?

  Kazimierz Wierzyński, poeta, prozaik, eseista, zdobywca złotego medalu w konkursie literackim IX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Amsterdamie w 1928 zmarł 13 lutego 1969 r. w Londynie.

  czytaj więcej

 • Wszystkie upadki Unii Europejskiej

  Wszystkie upadki Unii Europejskiej

  Europejscy liderzy nauczyli się zarządzania strachem. Trudno zliczyć, ile razy bankrutowała Grecja i wszystkie pogrzeby wspólnej waluty i europejskiego projektu. Brexit może być kolejnym etapem pompowania czarnych scenariuszy

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Europejskie czasy secondhandu [OPINIA]

  Parafianowicz: Europejskie czasy secondhandu [OPINIA]

  Dokładnie dekadę temu, w 2009 r. po serii decyzji agencji ratingowych o obniżeniu wiarygodności kredytowej Grecji, Europa zaczęła pogrążać się w kryzysie zadłużenia. Rząd w Atenach, po żmudnych i upokarzających negocjacjach, został objęty programami pomocowymi, które – wraz z nieskończoną ilością szczytów ostatniej szansy i wydaniu setek miliardów euro – pozwoliły zachować unię walutową.

  czytaj więcej

 • Krzywa Laffera, czyli jak ocalić polski budżet i gospodarkę

  Krzywa Laffera, czyli jak ocalić polski budżet i gospodarkę

  W grudniu 1974 r. pewien amerykański ekonomista, będąc na lekkim rauszu, naszkicował wykres, który zmienił historię USA. Dzisiaj może on ocalić polski budżet i gospodarkę.

  czytaj więcej

 • W Grecji rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne

  W Grecji rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne

  W Grecji rozpoczęły się w niedzielę przedterminowe wybory parlamentarne, w których do głosowania jest uprawnionych ponad 10 milionów Greków. Lokale wyborcze zostały otwarte o godz.7.00 (6.00 czasu polskiego) a zostaną zamknięte o godz.19.00 (18.00 czasu polskiego).

  czytaj więcej

 • Migracja dzieli UE na dwie prędkości. Będą kary finansowe dla krajów, które nie chcą relokacji?

  Migracja dzieli UE na dwie prędkości. Będą kary finansowe dla krajów, które nie chcą relokacji?

  Ponieważ ogólnounijny konsensus jest niemożliwy, Berlin buduje koalicję państw „chętnych”, które będą dobrowolnie przyjmować przybyszów. „Niechętnym” mogą grozić kary finansowe.

  czytaj więcej

 • Kapka Kassabova: Tematami mojego życia są tyrania i wolność [WYWIAD]

  Kapka Kassabova: Tematami mojego życia są tyrania i wolność [WYWIAD]

  „Granica” to rzecz piękna i niepokojąca – historie z pogranicza Bułgarii, Grecji i Turcji, z gór Strandży i Rodopów, budują w czytelniku uczucie zapierającej dech nostalgii za miejscem, w którym się nigdy nie było

  czytaj więcej

 • Słowacka partia alternatywą dla PiS

  Słowacka partia alternatywą dla PiS

  Legalizacja marihuany i związków partnerskich – to programowe fundamenty partii, której przedstawicielka została szefową unijnej komisji zatrudnienia i spraw społecznych. Poparli ją europosłowie PiS.

  czytaj więcej

 • Zabieganie o demokrację jakościową zacząć należy od walki z hejtem [OPINIA]

  Zabieganie o demokrację jakościową zacząć należy od walki z hejtem [OPINIA]

  Obniżenie jakości języka debaty publicznej i zaniżenie standardów sprawowania władzy nie są źródłem problemu, lecz efektem zaniedbań. Także legislacyjnych

  czytaj więcej

 • Jak kulą w płot. Czego nie wiemy o systemie ochrony zdrowia

  Jak kulą w płot. Czego nie wiemy o systemie ochrony zdrowia

  W małym francuskim miasteczku Tarn, niedaleko Tuluzy, lokalne pielęgniarki wypuściły do sieci klip z chwytliwą, rzewną piosenką, którą same napisały i nagrały. Postanowiły śpiewem i tańcem skusić do przyjazdu do ich miejscowości… lekarza rodzinnego. Pracujący tu od lat 68-letni doktor przechodzi na emeryturę i choć lokalne władze zabrały się za rekrutację z odpowiednim wyprzedzeniem, okazało się, że kłopot ze znalezieniem zastępcy jest ogromny. Wideoklip, w którym biorą udział niemal wszyscy mieszkańcy wioski, jest ostatnią nadzieją na zmianę sytuacji. Mieszkańcy wioski się starzeją, od lat działa tu dom spokojnej starości – brak lekarza na miejscu byłby dla nich ciosem. Burmistrz obiecywał ulgi podatkowe oraz pomoc w znalezieniu lokum, jednak na ogłoszenia w prasie nikt nie odpowiadał. To historia z gatunku tych, które w sieci czyta się w dziale „ciekawostki”. Pokazuje ona poziom desperacji: Tarn to nie Afryka czy teren objęty wojną, tylko środek Europy – małe francuskie miasteczko, które boryka się z brakiem dostępu do opieki medycznej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników