gównie spadek

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu gównie spadek. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące gównie spadek.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Koniec wielkich zysków w polskiej energetyce

  Koniec wielkich zysków w polskiej energetyce

  Choć wyniki w 2011 r. były świetne branża w najbliższych latach nie ma szans na powtórzenie tych zysków choćby z powodu coraz większych obciążeń inwestycyjnych.

  czytaj więcej

 • Aluminium może być inwestycyjnym hitem

  Aluminium może być inwestycyjnym hitem

  Metale przemysłowe mają przed sobą co najmniej dwa lata wzrostów. Warto więc zainteresować się funduszami inwestycyjnymi związanymi z rynkiem tych surowców.

  czytaj więcej

 • "Polskie gówno", "Dzika droga". Sprawdź weekendowe premiery kinowe

  "Polskie gówno", "Dzika droga". Sprawdź weekendowe premiery kinowe

  Pierwszy pełny weekend lutego obfituje w filmowe premiery. Zobaczyć będziemy mogli między innymi "Dziką drogę" z Reese Witherspoon czy debiut reżyserski Anny Odell "Zjazd absolwentów". Sprawdź, na co warto wybrać się do kina.

  czytaj więcej

 • Wkurzeni.PL: Polacy czują się oszukani przez państwo. "To nie tak miało być"

  Wkurzeni.PL: Polacy czują się oszukani przez państwo. "To nie tak miało być"

  Poczucie zawodu, skłonność do narzekania nie muszą być złe. Bo to właśnie poczucie niedosytu popycha nas do przodu. Głodny ma większą motywację, aby mimo wszystko wstać i iść.

  czytaj więcej

 • Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Zastanawiam się, co się stało z tą przewodnią siłą narodu, proletariacką, chłoporobotniczą, która całkiem poważnie mówiąc, była przed paroma dekadami napędem polskiego społeczeństwa. Jeśli jej już nie ma, gdzie się podziała? W którą stronę skręciły jej dzieci? Pokończyły wyższe szkoły i awansowały? Potworzyły firmy, zatrudniły mniej zaradnych od siebie, przechodząc na wrogą stronę kapitalistycznych wyzyskiwaczy? A może odpłynęły w stronę Wysp Brytyjskich razem z falą akcesyjnej emigracji? Wszystko to prawda, ale nie do końca. Błądzimy, szukając odpowiedzi, podobnie jak – jako społeczeństwo – wciąż szukamy swojej drogi.

  czytaj więcej

 • Przeciwnicy Orbana grają role w spektaklu, który reżyseruje sam premier

  Przeciwnicy Orbana grają role w spektaklu, który reżyseruje sam premier

  Wielka wygrana Viktora Orbana z 2010 r. przyniosła ze sobą coś więcej niż tylko dominację jednej partii. Skala zwycięstwa jego partii, Fideszu, i zarazem skala porażki konkurencyjnych sił przemodelowała scenę i stworzyła warunki do parlamentarnej rewolucji. Już same liczby wiele mówią – w pierwszej kadencji Fidesz (razem z mniejszościowym koalicjantem) wziął ponad 260 z 399 miejsc w parlamencie i konstytucyjną większość, po całej kadencji – i odchudzeniu parlamentu o połowę przed wyborami – 131 miejsc ze 199.

  czytaj więcej

 • Czechy nas nie trawią. Czarny PR blokuje naszą żywność

  Czechy nas nie trawią. Czarny PR blokuje naszą żywność

  Czechy spadły z trzeciej na piątą pozycję wśród największych odbiorców polskiej żywności.

  czytaj więcej

 • Mniej piwnych reklam to mniej korektywy

  Mniej piwnych reklam to mniej korektywy

  Jednym z istotniejszych argumentów przytaczanych w dyskusji o nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości jest wpływ reklam piwa na... zajęcia sportowe dzieci i młodzieży. Otóż przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia projekt przewiduje wydłużenie zakazu emisji reklam z telewizji z godzin 6–20 na 6–23. Tymczasem zgodnie z art. 132 ust. 1 podmioty „świadczące usługę będącą reklamą napojów alkoholowych” (czyli zarówno agencje reklamowe, jak i miejsca, w których widnieją reklamy, np. sklepy) powinny wnosić opłatę w wysokości 10 proc. podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, wynikającą z tej usługi. Środki te zasilają Fundusz Zajęć Sportowych dla Uczniów. Z kolei z funduszu udzielane są dotacje dla organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego na organizowanie zajęć sportowych (np. nauki pływania). Głównie są to zajęcia przeznaczone dla dzieci z biedniejszych środowisk, szczególnie zagrożonych patologiami. Pieniądze te pozwalają też finansować zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla uczniów realizowane w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Zatem ograniczenie liczby reklam piwa w telewizji zmniejszy pulę środków na dziecięce zajęcia sportowe.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników