gospodarowania energią

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu gospodarowania energią. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące gospodarowania energią.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ekologiczna energia

  Ekologiczna energia

  O nowoczesnych rozwiązaniach w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym S.A. rozmawiamy z Marianem Kupijajem, Prezesem Zarządu spółki.

  czytaj więcej

 • Innowacja wg FRANKE

  Innowacja wg FRANKE

  Rozmowa z Markiem Szymańskim, Prezesem Zarządu FRANKE Polska Sp. z o.o., szwajcarskiego  producenta kompleksowego wyposażenia kuchennego

  czytaj więcej

 • KGHM skontroluje gospodarowanie resztkami produkcyjnymi

  KGHM skontroluje gospodarowanie resztkami produkcyjnymi

  Po naszych publikacjach KGHM skontroluje gospodarowanie resztkami produkcyjnymi, w tym ich sprzedaż firmie Geran

  czytaj więcej

 • Czym się zajmuje samorząd terytorialny

  Czym się zajmuje samorząd terytorialny

  Zbliżające się wielkimi krokami wybory samorządowe nasuwają pytanie - jak wygląda struktura samorządu terytorialnego. Zrozumienie sensu jego podziału na kolejne, stopniowo większe jednostki (gmina, powiat, województwo) może pomóc w podjęciu decyzji o wyborze najlepszego kandydata. Nie każdy przedstawiciel społeczeństwa musi być odpowiedni do konkretnych zadań, np. do działań na rzecz mniejszej społeczności jaką jest gmina.

  czytaj więcej

 • Wybory samorządowe 2018: Czym zajmuje się wójt i gmina?

  Wybory samorządowe 2018: Czym zajmuje się wójt i gmina?

  Na najniższym szczeblu podziału terytorialnego znajdują się gminy. Są one samorządem „pierwszego kontaktu”. Odpowiadają za wszystkie sprawy o zasięgu lokalnym. Mają za zadanie zaspokajać potrzeb wspólnoty, zamieszkującej określony obszar.

  czytaj więcej

 • Gospodarka odpadami u progu kluczowych zmian

  Gospodarka odpadami u progu kluczowych zmian

  Gospodarka odpadami to jeden z najtrudniejszych obszarów ochrony środowiska. Jak poradzić sobie z rosnącą produkcją opakowań, tworzyw, marnotrawieniem surowców i żywności? Odpowiedzią jest gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ).

  czytaj więcej

 • Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych [KOMENTARZ]

  Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych [KOMENTARZ]

  Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1445 ze zm.; dalej: u.p.o.l.), inaczej niż inne polskie ustawy podatkowe normuje w swojej treści kilka danin. Wspólnym mianownikiem podatków i opłat, których dotyczą przepisy tej ustawy jest to, że stanowią one dochód jednostek samorządu terytorialnego, a co za tym idzie, organami są podmioty kierujące gminami. I w zasadzie w tym miejscu kończą się ogólne podobieństwa.

  czytaj więcej

 • Zrównoważony rozwój i odpowiedzialna konkurencja

  Zrównoważony rozwój i odpowiedzialna konkurencja

  Stabilna gospodarka zależy od kondycji firm i możliwości ich rozwoju. Ambitne plany zawarte w strategiach nierzadko zderzają się z ograniczeniami otoczenia. Jakie wyzwania stoją obecnie przed zarządami firm?

  czytaj więcej

 • Strategia na pięć lat i co nam dyktują europejskie trendy

  Strategia na pięć lat i co nam dyktują europejskie trendy

  Powyborczy kurz już opadł. Niespiesznie znikają banery i plakaty wyborcze. Nadchodzi czas strategicznych działańPrzed kilkoma dniami zakończyło się ważne dla samorządowego świata wydarzenie – Smart City World Expo 2018. Była to doskonała okazja do poznania najnowszych trendów, inspiracji i przykładów wdrożeń

  czytaj więcej

 • Śmieciowy pat: Gminy nie godzą się na wzrost cen odbioru odpadów, ale podwyżki są nieuniknione

  Śmieciowy pat: Gminy nie godzą się na wzrost cen odbioru odpadów, ale podwyżki są nieuniknione

  Coraz więcej gmin nie godzi się na radykalne podwyżki cen odbioru odpadów, których życzą sobie firmy. Eksperci przestrzegają: przetargowe przepychanki mogą słono kosztować, a wzrost cen jest nieunikniony.

  czytaj więcej

 • Jak straszenie PiS-em zamieniło się w straszenie PO [OPINIA]

  Jak straszenie PiS-em zamieniło się w straszenie PO [OPINIA]

  Jeśli ktoś z państwa chce wiedzieć, jak nie robić polityki, stołeczna Platforma Obywatelska dała właśnie podręcznikowy przykład. Najpierw zgadzała się na absurdalnie wysokie, 98-procentowe bonifikaty za jednorazowe przewłaszczenie, potem z nich zrezygnowała, by na końcu ustami Rafała Trzaskowskiego zapowiedzieć… powrót do 98 proc.

  czytaj więcej

 • Ważne wyroki podatkowe w 2018 roku. Zmiany dla samorządowców

  Ważne wyroki podatkowe w 2018 roku. Zmiany dla samorządowców

  Liczba sporów sądowych z roku na rok nie spada, a rośnie. Potwierdzają to wstępne statystyki za 2018 r. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa, a gwarantuje je m.in. orzecznictwo sądów. Oczywiście nie zawsze jest ono jednolite. W naszym podsumowaniu zwracamy więc uwagę na wyroki, które są wskazówką dla podatników co do tego, jak należy opodatkować różnego rodzaju zdarzenia, czynności, transakcje itd., a także te, które mogą zmienić dotychczasowe podejście sądów. Kładziemy więc nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki siedmiu sędziów, a także standardowe wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • Business Poland House: Integracja polskiego biznesu i wzmocnienie jego pozycji w Brukseli [WYWIAD]

  Business Poland House: Integracja polskiego biznesu i wzmocnienie jego pozycji w Brukseli [WYWIAD]

  Marian Ociepa: Nikt nie zamierza tworzyć konkurencji dla kogokolwiek. Celem utworzenia Business Poland House jest raczej integracja polskiego biznesu i wzmocnienie jego pozycji w Brukseli.

  czytaj więcej

 • Brudny problem do rozwiązania. Rosnące koszty odbioru odpadów i niepewność

  Brudny problem do rozwiązania. Rosnące koszty odbioru odpadów i niepewność

  Coraz nowsze regulacje w sprawie odpadów, niedziałające prawo – jak zakaz rozdawania bezpłatnych foliówek, który handlowcy natychmiast obeszli, niejasny dla obywateli system segregacji – to jedna strona kłopotów z recyklingiem . Druga to niewystarczająca współpraca organów samorządów z biznesem, rosnące koszty odbioru i zagospodarowania odpadów i niepewność, jakie będą warunki prowadzenia tego interesu. Bo zagospodarowanie strumienia śmieci to też pieniądze

  czytaj więcej

 • Ekologia wpisana w strategię

  Ekologia wpisana w strategię

  Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o., jako największe w województwie opolskim przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, obsługujące ok. 20 tys. odbiorców, realizuje wielomilionowe inwestycje i wdraża najnowocześniejsze technologie, w ramach polityki biznesu społecznie odpowiedzialnego, zwłaszcza w aspekcie ekologii. Obecnie spółka realizuje jedną z największych inwestycji w historii miasta Opola – projekt pn. Kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu wraz z poprawą gospodarki wodno-ściekowej, którego wartość wynosi ponad 207 mln zł.

  czytaj więcej

 • Nadążyć za paliwową i energetyczną rewolucją

  Nadążyć za paliwową i energetyczną rewolucją

  Polskie firmy dalej będą inwestować w dywersyfikację dostaw i odnawialne źródła energii. Eksperci spodziewają się, że te działania będą bardziej efektywne po połączeniu Orlenu z Lotosem

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników