google otworzyła

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu google otworzyła. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące google otworzyła.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Atkinson, Milanović, Barkai. Ekonomiści roku 2017

  Atkinson, Milanović, Barkai. Ekonomiści roku 2017

  Najważniejsze wydarzenie w światowej ekonomii w 2017 r.? Dla mnie to druga fala badań nad nierównościami społecznymi, która wlewa się właśnie z hukiem do głównego nurtu publicznej debaty. I oby go na dobre zmieniła.

  czytaj więcej

 • KNF chce wspierać FinTechy i… wiedzieć o nich więcej

  KNF chce wspierać FinTechy i… wiedzieć o nich więcej

  W ubiegły piątek Urząd Komisji Nadzoru Finansowego uruchomił Program Innovation Hub. To platforma informacyjno-szkoleniowa stworzona z myślą zarówno o start-upach, jak i dojrzałych firmach, które chcą wykorzystywać nowoczesne technologie informatyczne w obszarze usług finansowych (ang. FinTech). Przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie UKNF w identyfikacji właściwych przepisów prawa, innych regulacji i stanowisk nadzorczych mających zastosowanie do danego modelu biznesowego, oferowanego produktu lub usługi finansowej. Ponadto mogą otrzymać informacje o zasadach działania nadzoru, trybie uzyskania zezwolenia na prowadzenie określonego rodzaju działalności oraz dokumentach i wytycznych dostępnych na stronie internetowej organu nadzorczego.

  czytaj więcej

 • Pisula: W Davos można pozyskać potężnych inwestorów

  Pisula: W Davos można pozyskać potężnych inwestorów

  Do Davos zjeżdżają światowi "piękni i bogaci", jeśli nas tam nie będzie, to prawdopodobnie ich do Polski nie ściągniemy; udział nie jest tani, ale korzyści dla gospodarki są olbrzymie, można tam pozyskać inwestycje o wartości setek milionów euro - mówi PAP prezes PAIH Tomasz Pisula.

  czytaj więcej

 • Ekspertka: Uregulowanie opodatkowania zysków firm cyfrowych korzystne dla fiskusa i firm

  Ekspertka: Uregulowanie opodatkowania zysków firm cyfrowych korzystne dla fiskusa i firm

  Wprowadzenie międzynarodowych zasad dot. opodatkowania zysków firm z gospodarki cyfrowej będzie korzystne dla fiskusa i pomoże rozwiać wątpliwości firm krajowych, które chciałyby świadczyć usługi za granicą – mówi PAP doradca podatkowy, starszy menedżer w Crido Taxand Agnieszka Wnuk.

  czytaj więcej

 • Kościński: Planujemy otworzyć misję gospodarczą w Izraelu [WYWIAD]

  Kościński: Planujemy otworzyć misję gospodarczą w Izraelu [WYWIAD]

  Największym problemem jest brak wiedzy, co realnie dzieje się dzisiaj w naszym kraju - mówi w wywiadzie dla DGP Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

  czytaj więcej

 • Polacy mają sposób na zagwarantowanie prywatności w sieci

  Polacy mają sposób na zagwarantowanie prywatności w sieci

  Firma UseCrypt stworzyła program, który ma zapewnić całkowicie anonimową komunikację. Zainteresowanie wyrażają podmioty publiczne. Niektóre już kupiły licencje.

  czytaj więcej

 • "Nieuniknione. Jak inteligentne technologie zmienią naszą przyszłość" [RECENZJA WOSIA]

  "Nieuniknione. Jak inteligentne technologie zmienią naszą przyszłość" [RECENZJA WOSIA]

  Kolacja. Wszyscy odrywamy się od swoich urządzeń smart i siadamy do stołu. Ale najpierw wybieramy kolor kuchni w zależności od nastroju. A może nawet wybiera go za nas nasz inteligentny dom. Zaczyna grać muzyka. Może stary jazz, a może jakiś nasz własny remiks. Jemy, rozmawiamy. Po posiłku czas na relaks. Zakładam swój zestaw do wirtualnej rzeczywistości i udaję się na przechadzkę po mieście zaprojektowanym przez znanego twórcę VR, którego od pewnego czasu obserwuję w internecie.

  czytaj więcej

 • Poznaj klienta po ruchu myszką. Pieniądze potem

  Poznaj klienta po ruchu myszką. Pieniądze potem

  Instytucje finansowe inwestują w start-upy technologiczne. Na razie są na etapie zasiewów. To, jakie będą zbiory, jest na dalekim drugim planie.

  czytaj więcej

 • Banki w czasach (r)ewolucji technologicznej. Sztuka budowania (e)relacji z klientami

  Banki w czasach (r)ewolucji technologicznej. Sztuka budowania (e)relacji z klientami

  Wkrótce rozstrzygnięcie czwartej edycji konkursu „Gwiazdy Bankowości”, który Dziennik Gazeta Prawna organizuje wraz z firmą konsultingową PwC. W tegorocznej edycji będziemy zwracać szczególną uwagę nie tylko na wyniki finansowe banków i sposób prowadzenia biznesu, ale również na wprowadzane przez nie innowacje i budowanie relacji z klientami. O tym, jak nowe technologie zmieniają sektor bankowy i co z tego może wynikać dla ich klientów, rozmawiamy z przedstawicielami ubiegłorocznych laureatów naszego konkursu.

  czytaj więcej

 • Jeszcze większe kłopoty Facebooka. Firma przekazywała producentom telefonów komórkowych dane użytkowników – bez ich zgody

  Jeszcze większe kłopoty Facebooka. Firma przekazywała producentom telefonów komórkowych dane użytkowników – bez ich zgody

  Platforma społecznościowa, starając się o obecność na zablokowanym wciąż dla niej chińskim rynku, weszła w niebezpieczny romans. Teraz stoi między młotem a kowadłem. Każda decyzja oznacza duże kłopoty.

  czytaj więcej

 • Czy jest możliwa etyczna produkcja żywności?

  Czy jest możliwa etyczna produkcja żywności?

  W 1974 r. ludzi było 4 mld. Do 2024 r. ta liczba ma się podwoić. Dziś mamy do wykarmienia 7,6 mld ludzi. Czy jednak naprawdę potrzebujemy przemysłowej hodowli i masowych upraw, skoro już dziś nadprodukcja żywności wynosi 100 proc., a większość się marnuje? Kto i jak może doprowadzić od odwrócenia farmagedomu? I czy może się to stać za naszego życia?

  czytaj więcej

 • Emilewicz: Przedsiębiorca jest pionierem społeczności. Odważy się na więcej niż inni [WYWIAD]

  Emilewicz: Przedsiębiorca jest pionierem społeczności. Odważy się na więcej niż inni [WYWIAD]

  Filarami Konstytucji biznesu i innych wprowadzonych zmian są zasady - co nie jest prawem zakazane, jest dozwolone, domniemanie uczciwości przedsiębiorcy i obowiązek rozstrzygania wątpliwości na jego korzyść. Te zasady się sprawdzają, podobnie jak narzędzia skracające procedury, np. ucinające ping-pong między urzędami, które przekazują sobie sprawę do rozpoznania - mówi minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

  czytaj więcej

 • Bąk: Witaj w epoce streamingu [Jaguar i-Pace]

  Bąk: Witaj w epoce streamingu [Jaguar i-Pace]

  W święta odbyłem sentymentalną podróż do przeszłości. W piwnicy u rodziców znalazłem pudło z winylami z czasów, gdy jeszcze robiłem w pieluchę, oraz nieco późniejszych, gdy zużytymi pieluchami rzucałem w młodszą siostrę. Wyjąłem z niego m.in. bajki Brzechwy i „Ptasie radio” Juliana Tuwima wytłoczone na małych, 7-calowych talerzach, dwupłytowy nierozpakowany album Abby (wydaje mi się, że to już okaz kolekcjonerski), kultowy „Back in Black” AC/DC, a także składankę amerykańskiego disco z lat 80.

  czytaj więcej

 • Afera Relotiusa to przestroga na lata [OPINIA]

  Afera Relotiusa to przestroga na lata [OPINIA]

  Claas Relotius był w Niemczech dziennikarską gwiazdą. Jego upadek, który na przełomie roku stał się jednym z głównych tematów debaty publicznej, odnowił pytania o kondycję mediów. O to, czy dziennikarze zbyt często nie piszą tekstów pod gotowe tezy albo oczekiwania redaktorów, fałszując w ten sposób obraz rzeczywistości. Relotius, mimo zaledwie 33 lat, pisał wielokrotnie nagradzane reportaże dla renomowanego tygodnika „Der Spiegel”.

  czytaj więcej

 • TTIP reaktywacja? Umowa handlowa USA-UE znowu na stole

  TTIP reaktywacja? Umowa handlowa USA-UE znowu na stole

  - Opublikowane w styczniu cele negocjacyjne USA to zbiór pobożnych życzeń, które administracja Trumpa chciałaby osiągnąć – ocenia dr Paweł Kowalski z Wydziału Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS. - Ze strony USA to próba zachowania niesymetrycznego dostępu do rynku. Także rolnego. Te zapisy sugerują UE, że co do zasady powinna usunąć wszelkie bariery, podczas gdy USA zostawią sobie możliwości wykluczające pewne zapisy, np. dotyczące wszystkiego, co wiąże się z bezpieczeństwem kraju.

  czytaj więcej

 • Potentaci w natarciu. GAFA nadciąga w zabukowane dla banków rejony

  Potentaci w natarciu. GAFA nadciąga w zabukowane dla banków rejony

  Większość przedstawicieli sektora bankowego jest przekonana, że giganci technologiczni już wkrótce zechcą wejść przez drzwi, które uchyliła im UE.

  czytaj więcej

 • Miliarderzy z Doliny Krzemowej inwestują w długowieczność. Trwa poszukiwanie "leku na młodość"

  Miliarderzy z Doliny Krzemowej inwestują w długowieczność. Trwa poszukiwanie "leku na młodość"

  Dolina Krzemowa dała nam Facebooka i smartfona. Czy da nam nieśmiertelność?

  czytaj więcej

 • Banki nie będą miały zdolności wspierania gospodarki. Rosnące obciążenia odczują klienci [DEBATA]

  Banki nie będą miały zdolności wspierania gospodarki. Rosnące obciążenia odczują klienci [DEBATA]

  Warunki działania banków stały się tak trudne, że mogą pojawić się problemy z finansowaniem gospodarki. Klienci odczują również wzrost cen usług bankowych – oceniają najważniejsi przedstawiciele sektora. W ubiegłym roku ich banki okazały się najlepsze w konkursie „Gwiazdy Bankowości” organizowanym przez DGP i firmę PwC. Na początku czerwca rozstrzygnięcie piątej edycji konkursu.

  czytaj więcej

 • USA nie nałożą ceł na Meksyk. Cena: imigranci

  USA nie nałożą ceł na Meksyk. Cena: imigranci

  Chińczycy liczyli, że może i z nimi Stany pójdą na ustępstwa. Waszyngton deklaruje jednak, że przed szczytem G20 negocjacji z Pekinem nie będzie.

  czytaj więcej

 • Nie można podszywać się pod konkurencję w Google

  Nie można podszywać się pod konkurencję w Google

  Użycie nazwy konkurencyjnego sklepu internetowego w reklamie Google Ads i przekierowanie w ten sposób jego klientów na swoją stronę stanowi czyn nieuczciwej konkurencji. I to nawet wtedy, gdy sam reklamodawca nie wybrał tego słowa kluczowego, tylko skorzystał z automatycznych podpowiedzi wyszukiwarki. W momencie, gdy zgłasza się do niego właściciel sklepu działający pod sporną nazwą, powinien wykluczyć dane słowo z wyników wyszukiwań kontekstowych – uznał Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników