gniazdkach elektrycznych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu gniazdkach elektrycznych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące gniazdkach elektrycznych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kopciuszek na płuczce i zarządzanie (pozornym) chaosem. Witamy w kopalni

  Kopciuszek na płuczce i zarządzanie (pozornym) chaosem. Witamy w kopalni

  Ciemno, brudno i gorąco – to najpowszechniejsze wyobrażenie dotyczące kopalni węgla kamiennego. Jest w tym sporo racji, ale kopalnia to coś więcej - żywy organizm i system naczyń połączonych. Zarządzanie tym pozornym chaosem i jego zrozumienie to jedna z najtrudniejszych sztuk, a wszystko po to, by wydobyć „czarne złoto”. Czasem dla energetyki, czasem będące bazą do produkcji stali. Oba rodzaje węgla produkuje się w Polsce tak samo, wydobywając coraz głębiej, a potem przerabiając już na powierzchni. Czy wiecie, jak ten proces wygląda? Jeśli nie, to zapraszamy do kopalni. Tym razem do KWK Knurów-Szczygłowice, ruch (część) Knurów, niedaleko Gliwic.

  czytaj więcej

 • E-Samochód kupimy od Chińczyka

  E-Samochód kupimy od Chińczyka

  Azja już zdominowała rynek pojazdów elektrycznych, i to zarówno osobowych, jak i autobusów oraz aut dostawczych.

  czytaj więcej

 • Eureka DGP: Iron Man z odzyskiem energii

  Eureka DGP: Iron Man z odzyskiem energii

  Dopóki nie opracujemy wydajnych ogniw litowo--jonowych, urządzenia wymagające przenośnego zasilania trzeba będzie wyposażać w układy oszczędzania energii z egzoszkieletami.

  czytaj więcej

 • Wiceminister zdrowia: Koniec z fikcją. Tu chodzi o bezpieczeństwo pacjentów

  Wiceminister zdrowia: Koniec z fikcją. Tu chodzi o bezpieczeństwo pacjentów

  - Z powodu braków, które mogą okazać się niebezpieczne dla chorych, trzeba zamknąć szpital - mówi dr Piotr Warczyński, były wiceminister zdrowia

  czytaj więcej

 • Import stabilizuje dostawy prądu w czasie upałów

  Import stabilizuje dostawy prądu w czasie upałów

  Mimo rosnącego popytu na energię elektryczną blackout nam nie grozi.

  czytaj więcej

 • Bąk: Tak gotują w piekle [BMW i8 Roadster]

  Bąk: Tak gotują w piekle [BMW i8 Roadster]

  Czy do was również dotarł apel Frondy? W ubiegłym tygodniu ten konserwatywny portal uznał za niechrześcijański, prowokujący i satanistyczny fakt, że na Hel kursuje autobus linii 666. Na początku myślałem, że to ASZdziennik albo posłanka Pawłowicz, ale nie – napisał to serwis uważający się za głos zdrowego rozsądku w liberalnym świecie. Nie wiem, co oni tam w tej Frondzie biorą, ale ma to, skubane, moc! Podejrzewam, że przeciętnemu człowiekowi po zażyciu tego wyrosłyby rogi, kopyta i ogon.

  czytaj więcej

 • H jak samocHód

  H jak samocHód

  Moda na auta elektryczne może dobiec końca, zanim na dobre się rozkręci. Są one tylko etapem przejściowym. Ostatnim odcinkiem drogi prowadzącej nas do celu: motoryzacji wodorowej.

  czytaj więcej

 • Kapiszewski o samochodach elektrycznych: Jak przestałem się bać i nauczyłem kochać 300-kilogramowe baterie

  Kapiszewski o samochodach elektrycznych: Jak przestałem się bać i nauczyłem kochać 300-kilogramowe baterie

  James May, jeden z prowadzących niegdyś program „Top Gear”, powiedział, że samochody na wodór są doskonałymi pojazdami przyszłości – dlatego że działają dokładnie tak samo jak obecne auta. „Wsiadasz i jedziesz, a jak ci się kończy paliwo, zatrzymujesz się, tankujesz i jedziesz dalej” – uzasadniał. Chociaż słowa te padły ponad dekadę temu (dokładnie w 7. odcinku 12. sezonu, w 2007 r.), wodorowa przyszłość wciąż nie nadeszła.

  czytaj więcej

 • Akcja cyfryzacja

  Akcja cyfryzacja

  Innowacje, cyfrowa gospodarka – te pojęcia kojarzą nam się raczej z branżą informatyczną, spółkami technologicznymi. Na tym tle energetyka jawi się jako branża bardzo konserwatywna. Niesłusznie. Koncerny energetyczne muszą się zmieniać wraz ze zmianą nawyków klientów. I robią to w całkiem satysfakcjonującym tempie

  czytaj więcej

 • 245 nowoczesnych wagonów

  245 nowoczesnych wagonów

  Internet, wygodne fotele, klimatyzacja – to wszystko pojawi się w 245 wagonach PKP Intercity, które zmodernizuje Pesa Bydgoszcz. Przewoźnik właśnie znacznie rozszerzył kontrakt z producentem.

  czytaj więcej

 • Czarne chmury nad autami elektrycznymi. Czy wodór okaże się lepszy niż prąd?

  Czarne chmury nad autami elektrycznymi. Czy wodór okaże się lepszy niż prąd?

  "Sprzedamy ponad milion samochodów elektrycznych rocznie począwszy od 2025 roku" – zapowiada jeden z największych koncernów motoryzacyjnych. "Od aut na prąd nie ma odwrotu" – przekonuje inny gigant. Problem w tym, że elektryczna przyszłość motoryzacji – przynajmniej w Polsce – jest zasnuta… chmurami. Co będzie paliwem przyszłości?

  czytaj więcej

 • Przybliżanie elektromobilności

  Przybliżanie elektromobilności

  „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki” – to wielokrotnie parafrazowane stwierdzenie Benjamina Franklina możemy uzupełnić o trzeci niepodważalny element – elektromobilność. Jego autor – wynalazca piorunochronu i badacz zjawisk elektrycznych – nie miałby zapewne nic przeciwko temu.

  czytaj więcej

 • Bąk: Witaj w epoce streamingu [Jaguar i-Pace]

  Bąk: Witaj w epoce streamingu [Jaguar i-Pace]

  W święta odbyłem sentymentalną podróż do przeszłości. W piwnicy u rodziców znalazłem pudło z winylami z czasów, gdy jeszcze robiłem w pieluchę, oraz nieco późniejszych, gdy zużytymi pieluchami rzucałem w młodszą siostrę. Wyjąłem z niego m.in. bajki Brzechwy i „Ptasie radio” Juliana Tuwima wytłoczone na małych, 7-calowych talerzach, dwupłytowy nierozpakowany album Abby (wydaje mi się, że to już okaz kolekcjonerski), kultowy „Back in Black” AC/DC, a także składankę amerykańskiego disco z lat 80.

  czytaj więcej

 • Podróż na prądzie przez cały kraj. GDDKiA przyłącza się do rozbudowy sieci

  Podróż na prądzie przez cały kraj. GDDKiA przyłącza się do rozbudowy sieci

  Niemcy, Holandia czy Francja mają już po kilkadziesiąt tysięcy punktów ładowania aut elektrycznych. U nas jest ich ok. 800. Bo dużo o elektromobilności mówimy, a mało robimy. Orlen, Lotos i GDDKiA chcą to zmienić.

  czytaj więcej

 • KE chce wprowadzenia certyfikacji bezpieczeństwa parkingów dla samochodów ciężarowych

  KE chce wprowadzenia certyfikacji bezpieczeństwa parkingów dla samochodów ciężarowych

  Dzięki certyfikacji spedytorzy, przewoźnicy i kierowcy będą mogli planować trasy, minimalizując ryzyko kradzieży czy napadów. Dziś odpowiednio chronione są tylko parkingi zlokalizowane przy głównych europejskich trasach należących do sieci TEN-T.

  czytaj więcej

 • Starania o to, by samochody były bardziej ekologiczne. Zielona rewolucja na kołach

  Starania o to, by samochody były bardziej ekologiczne. Zielona rewolucja na kołach

  Starania o to, by samochody były bardziej ekologiczne, zmieniły się w rywalizację między koncernami. A największe zmiany wciąż przed nami.

  czytaj więcej

 • Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach? A niech mnie Hyundai kopnie [FELIETON]

  Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach? A niech mnie Hyundai kopnie [FELIETON]

  Trzy lata temu premier Mateusz Morawiecki obiecał, że w 2025 r. po polskich drogach będzie jeździł milion samochodów elektrycznych. Żeby ten ambitny cel osiągnąć, to koncerny muszą sprzedać, a klienci kupić jeszcze jedyne 999 127 aut. Pestka! Bo lada chwila będziemy mieli własny pojazd na prąd. Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądał, kto go zbuduje i czy będzie miał cztery koła, ale już wiadomo, czego oczekują Polacy.

  czytaj więcej

 • Elektryczna rewolucja na kołach. Wjeżdżamy na prądzie w ślepy zaułek [OPINIA]

  Elektryczna rewolucja na kołach. Wjeżdżamy na prądzie w ślepy zaułek [OPINIA]

  Elektromobilność, e-motoryzacja, elektryczna rewolucja na kołach – w ostatnich miesiącach odmieniamy te wyrażenia przez wszystkie możliwe przypadki. Politycy, ekolodzy, kierowcy, koncerny motoryzacyjne – wszyscy z dnia na dzień stają się coraz głębiej przekonani, że samochody na prąd to przyszłość.

  czytaj więcej

 • Unijny pakiet "Czysta energia'" wymusi zmiany na polskim rynku

  Unijny pakiet "Czysta energia'" wymusi zmiany na polskim rynku

  Polska najprawdopodobniej znajdzie się w gronie państw, które nie wypełnią unijnego celu na rok 2020, będzie jednak musiała przyspieszyć rozwój odnawialnych źródeł, a na nadrobienie opóźnień otrzyma tylko dodatkowy rok.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników