global market

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu global market. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące global market.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rybiński: Słonie, mapety, bankierzy i GS

  Rybiński: Słonie, mapety, bankierzy i GS

  W świecie finansów mamy bankierów i bankowców. Bankierzy są na Zachodzie, zarabiają od kilkunastu milionów do kilku miliardów dolarów rocznie (jak szefowie funduszy hedgingowych), chodzą w garniturach za 50 tys. zł, noszą buty na miarę, piją wino po 5 tys. zł za butelkę i palą cygara z limitowanej, elitarnej serii, której produkcja została objęta specjalnym patronatem Fidela Castro.

  czytaj więcej

 • Raport: Dostawcy energii w kleszczach chciwych rządów i regulatorów

  Raport: Dostawcy energii w kleszczach chciwych rządów i regulatorów

  Analitycy rynku energii alarmują: branża energetyczna znalazła się w śmiertelnym uścisku coraz bardziej chciwych rządów i regulatorów rynku. Jak wykazują ostatnie badania, przeprowadzone na zlecenie European Energy Market Observatory, kryzys  nie powstrzymuje decydentów przed wywieraniem dodatkowej presji na dostawców, zagrażającej nie tylko przyszłej rentowności, ale także bardzo potrzebnym inwestycjom w infrastrukturę energetyczną.

  czytaj więcej

 • Diagnoza w sprawie służby zdrowia: Uporczywy brak funduszy

  Diagnoza w sprawie służby zdrowia: Uporczywy brak funduszy

  O tym, że coraz dłuższe życie i coraz bardziej specjalistyczne leczenie to rosnące wydatki, których żaden system służby zdrowia nie wytrzyma.

  czytaj więcej

 • Naszym ambasadorem zostanie Wiedźmin

  Naszym ambasadorem zostanie Wiedźmin

  Nie produkujemy samochodów ani komputerów. Najbardziej rozpoznawalnym towarem eksportowym mogą być gry komputerowe

  czytaj więcej

 • Przed IV edycją międzynarodowego kongresu branży chemicznej ,,Chemical Industry Summit & Awards Gala” 12 października w Hotelu InterContinental w Warszawie.

  Przed IV edycją międzynarodowego kongresu branży chemicznej ,,Chemical Industry Summit & Awards Gala” 12 października w Hotelu InterContinental w Warszawie.

  Już coraz mniej czasu zostało do  konferencji "Chemical Industry Summit & Awards Gala”, która zapowiada się na duże wydarzenie dla branży chemicznej nie tylko w Polsce, ale na świecie. Na kongresie chemicznym pod patronatem międzynarodowych organizacji PlasticsEurope i Fertilizers Europe, z patronatem honorowym Ministerstwa Skarbu Państwa i Ministerstwa Gospodarki, zjawi się w tym roku wyjątkowo dużo gości z zagranicy.

  czytaj więcej

 • E-learning: Kopalnia dyplomów. Często bez pokrycia

  E-learning: Kopalnia dyplomów. Często bez pokrycia

  „E-learning” to słowo wytrych: gigantyczny rynek klientów, usługa tańsza od świadczonej przez stulecia, dostępna w każdym miejscu na globie – byleby było podpięte do sieci. Ale w świecie edukacji online kryje się tak wiele pułapek, że na dłuższą metę mogą one podciąć cały ten rozkwitający rynek. Kto da więcej? Analitycy z firm badawczych rywalizują na prognozy dla rynku edukacji online.

  czytaj więcej

 • Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończyła się czwarta edycja „European Executive Forum”, która w tym roku odbyła się w Warszawie pod hasłem „Age of innovations”. Podczas 6 paneli dyskusyjnych wybitni przedstawiciele biznesu i nauki z Polski i z zagranicy debatowali nad kierunkiem dla polskich przedsiębiorstw w dobie rewolucji technologicznej. Wśród partnerów wydarzenia były firmy takie jak Totalizator Sportowy, BMW i Pfizer. Po raz pierwszy zostały też przyznane prestiżowe statuetki „European Leadership Awards”, by uhonorować najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz przestrzegają zasad etyki prowadzenia biznesu. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. PKN Orlen, Michał Sołowow i Google Polska.

  czytaj więcej

 • Polska gościem honorowym BookExpo America

  Polska gościem honorowym BookExpo America

  Polska jest w tym roku gościem honorowym targów BookExpo America, które odbędą się w Chicago w dniach od 11 do 13 maja.

  czytaj więcej

 • Firmy łamią cyfrowe prawa człowieka. Nasze dane stały się przedmiotem grabieży

  Firmy łamią cyfrowe prawa człowieka. Nasze dane stały się przedmiotem grabieży

  #OwnYourData to hasło, które pojawia się w międzynarodowych mediach coraz częściej. Wszystko za sprawą ruchu społecznego skupionego na walce o „demokratyzację rynku danych” i ochronę prawa do cyfrowej własności. Na tle przedstawianych przez jego liderów koncepcji, RODO wygląda jak zabawa dla amatorów, a wszystko za sprawą nowej technologii oddającej internautom kontrolę nad cyfrowymi informacjami.

  czytaj więcej

 • Mundial 2018: Handel skorzysta na piłkarskich mistrzostwach

  Mundial 2018: Handel skorzysta na piłkarskich mistrzostwach

  Futbolowe zmagania napędzają sprzedaż piwa i artykułów spożywczych, telewizorów, telefonów, a nawet mieszkań. Tym mocniej, im lepiej pójdzie w Rosji naszym piłkarzom.

  czytaj więcej

 • Czy kara KE może zmusić Google do zmiany modelu operacji?

  Czy kara KE może zmusić Google do zmiany modelu operacji?

  Rekordowa kara w wys. 4,34 mld euro, jaką KE nałożyła na Google LLC za domniemane praktyki monopolistyczne, zdaniem ekspertów może zmusić tego giganta dominującego na rynku aplikacji mobilnych do zmiany modelu działalności, choć jest to mało prawdopodobne.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników