głębokim wykopie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu głębokim wykopie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące głębokim wykopie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Piasek: Surowiec tak cenny, że ludzkość zaczęła go kraść

  Piasek: Surowiec tak cenny, że ludzkość zaczęła go kraść

  Opasujący Ziemię mur wysoki i szeroki na 27 metrów – w tak obrazowy sposób eksperci opisują zużycie kruszyw w przeżywającym boom światowym budownictwie. Znakomita większość tych materiałów to piasek. Tak cenny, że ludzkość zaczęła go kraść

  czytaj więcej

 • SN: Wcześniejsza emerytura dla osób wykonujących pracę w szczególnych warunkach w pełnym wymiarze czasu

  SN: Wcześniejsza emerytura dla osób wykonujących pracę w szczególnych warunkach w pełnym wymiarze czasu

  Pracownik nie może się ubiegać o wcześniejszą emeryturę, jeśli nie wykonywał pracy w szczególnych warunkach w pełnym wymiarze czasu pracy – uznał Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Budowa prywatnego stawu to ciągle wyzwanie

  Budowa prywatnego stawu to ciągle wyzwanie

  Kupiłem niedawno działkę rekreacyjną. Jest zagospodarowana, stoi na niej niewielki domek, ale ja marzę o stawie. Miałem nadzieję, że jeśli na wiosnę rozpocznę prace, to pod koniec sezonu letniego będę mógł wypoczywać nad własną wodą. Tymczasem dowiedziałem się, że nie jest to takie proste. Czy to prawda? Sądziłem, że na swojej ziemi mogę zbudować staw bez problemu – pisze pan Włodzimierz

  czytaj więcej

 • Deep web: Co znajdziemy w ciemnych zaułkach Internetu?

  Deep web: Co znajdziemy w ciemnych zaułkach Internetu?

  - Deep web to tylko narzędzie. Dobre lub złe –zależy od tego, jak zostanie wykorzystane - uważa Michał Jarski, dyrektor Trend Micro na Europę Środkową i Wschodnią.

  czytaj więcej

 • Gorączka skarbów. Nie tylko "Złoty pociąg" skrywa tajemnice

  Gorączka skarbów. Nie tylko "Złoty pociąg" skrywa tajemnice

  Kiedy wydawało się, że tego lata jesteśmy skazani tylko na wyborcze skandale i katastroficzne doniesienia, nagle z podziemi wychynął pociąg pełen skarbów. Najpiękniejsze z marzeń kilku pokoleń awanturników i esbeków.

  czytaj więcej

 • Co kupujemy najczęściej? Kryzys produktów średniej półki

  Co kupujemy najczęściej? Kryzys produktów średniej półki

  Są za drogie, by być tanie. I za tanie, by być drogie. Jeśli firmy oferujące towary i usługi ze średniej półki nie wymyślą strategii, która wmówi konsumentom, że ich towar ma sens, nie wytrzymają konkurencji z dyskontami i sklepami z luksusem

  czytaj więcej

 • Lewestam: Jazda bez trzymanki

  Lewestam: Jazda bez trzymanki

  Miało być – jak zawsze i wszędzie – o Jarosławie Kaczyńskim, lecz jak człowiek obejrzy przed snem nie to, co trzeba, to go nad ranem budzą Zupełnie Nowe Problemy. Ja nieroztropnie obejrzałam wywiad z szefem Ubera Travisem Kalanickiem. Opowiadał on z werwą o samochodach, które potrafią jeździć bez kierowcy. Same jeżdżą, mówił radośnie.

  czytaj więcej

 • (Anty)koncepcja aborcyjna, czyli jak przerywaną ciążę w II RP

  (Anty)koncepcja aborcyjna, czyli jak przerywaną ciążę w II RP

  Ideami seksualnej rewolucji prawie nikt w Polsce się nie zajmował, dopóki władza nie zainteresowała się ochroną życia poczętego.

  czytaj więcej

 • Wróbel: Mendle pleplania

  Wróbel: Mendle pleplania

  Koniec tygodnia przynosi w polskiej prasie dwa wywiady, które szkoda przeoczyć. Piątek to Magdalena Rigamonti w „DGP”, sobota to Robert Mazurek w „Rzeczpospolitej”. Pierwszy, na ogół, dostarcza refleksji, drugi rozrywki, a bywa że odwrotnie. I starczy.

  czytaj więcej

 • Poszukiwania „złotego pociągu” - rozpoczęto wykop w nowym miejscu

  Poszukiwania „złotego pociągu” - rozpoczęto wykop w nowym miejscu

  Ekipa poszukująca w Wałbrzychu pociągu z czasów II wojny światowej rozpoczęła w piątek wykop w nowym miejscu. Do tej pory m.in. przekopano nasyp kolejowy od jego korony do poziomu linii kolejowej Wrocław-Wałbrzych. Poszukiwania na razie nie przyniosły efektu.

  czytaj więcej

 • Wywlekanie ciał, czyli o polityce robionej na grobach i trumnach

  Wywlekanie ciał, czyli o polityce robionej na grobach i trumnach

  Zmarłe ciała zawsze grały rolę w polityce. Wyciągano je na ogląd publiczny, by zbezcześcić (jak wieszano na latarniach dyktatorów i funkcjonariuszy obalanych reżimów); chowano w odkrytych trumnach i stawiano mauzolea, by czcić (jak przywódców, których z różnych powodów chciano unieśmiertelnić). Kremowano, by zapomnieć lub stawiono grobowce i monumenty, by nie zapomnieć nigdy. Od starożytności do dziś jednak, gdy myślenie rytualne i świeckie idą coraz bardziej osobno, a gdy pamięć o zbrodniach lub katastrofach nabiera mniej pokazowego, dosłownego, ludycznego charakteru – coś się powinno zmienić. Nie potrzebujemy zmarłego ciała tak często tykać, tak otwarcie wywlekać, tak wyraziście pokazywać, by pochylić się nad zmarłym lub by spróbować zrozumieć. W teorii, w życzeniowym nieco być może spojrzeniu na współczesne społeczeństwa jako dojrzałe na ten przynajmniej sposób, że rozumieją racje rytuału i prawa do prywatności, sacrum i świeckiego decorum, a także odróżniają je od nekrofilskiej zemsty i pornograficznej przyjemności oglądania trupa.

  czytaj więcej

 • Samorozbiór Polski: Nawet zaborcy nie podzielili nas tak skutecznie, jak zrobiliśmy to sami

  Samorozbiór Polski: Nawet zaborcy nie podzielili nas tak skutecznie, jak zrobiliśmy to sami

  My, naród polski... Ale który? Przecież są dwa. Tylko państwo jeszcze mamy jedno. Oba narody żyją na polskiej ziemi, oba roszczą sobie do niej prawo i oba przekonane są o swojej moralnej wyższości. I marzą o jednym: eksterminować ten drugi. Nawet zaborcy nie podzielili nas tak skutecznie, jak zrobiliśmy to sami. Własnymi rękami wykopaliśmy rowy, nikt z zewnątrz nie musiał dawać nam łopat, nikt nie musiał doglądać. Taki prezent zrobiliśmy sobie na 100-lecie odzyskania niepodległości.

  czytaj więcej

 • Cenckiewicz: Polityka historyczna w Polsce to chaos. Nowela o IPN może być zagrożeniem dla wolności badań

  Cenckiewicz: Polityka historyczna w Polsce to chaos. Nowela o IPN może być zagrożeniem dla wolności badań

  Polska polityka historyczna to wieloletnie zaniedbania i chaos; MSZ nie wie co robi IPN, IPN nie wie co robi resort kultury, Muzeum II Wojny Światowej nie wie co robi Muzeum Katyńskie - mówi PAP historyk Sławomir Cenckiewicz. Dodał, że nowela o IPN może być odebrana za groźną dla wolności słowa.

  czytaj więcej

 • Kraje PIGS to gospodarcza bomba. Jeśli rząd Włoch zrealizuje obietnice, pogrąży całą UE

  Kraje PIGS to gospodarcza bomba. Jeśli rząd Włoch zrealizuje obietnice, pogrąży całą UE

  Problemy nie znikają, gdy się zamknie oczy. Kraje PIGS – Portugalia, Włochy, Grecja i Hiszpania – to wciąż gospodarcza bomba, której nikt nie umie rozbroić. Tym razem detonator mają Włosi.

  czytaj więcej

 • Wybory prezydenckie: Zimbabwe próbuje wykopać się z ruin

  Wybory prezydenckie: Zimbabwe próbuje wykopać się z ruin

  Choć Emmanuel Mnangagwa jest kandydatem starego porządku, to jego działania gospodarcze są bardziej wiarygodne niż nierealistyczne obietnice Nelsona Chamisy.

  czytaj więcej

 • Śpiewał o nich Młynarski, pisał Rymkiewicz. Kultowe wagoniki EKD

  Śpiewał o nich Młynarski, pisał Rymkiewicz. Kultowe wagoniki EKD

  11 grudnia 1927 r. uruchomiono pierwszą na ziemiach polskich linię pociągu elektrycznego. Elektryczna Kolej Dojazdowa (EKD), wybudowana przez spółkę "Siła i Światło", połączyła Grodzisk Maz. z centrum Warszawy. I trwale zaznaczyła się w polskiej kulturze.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorca odpowie za stworzenie zagrożenia na swoim terenie

  Przedsiębiorca odpowie za stworzenie zagrożenia na swoim terenie

  Na nieruchomości, na której prowadzę działalność gospodarczą, buduję magazyn. Straż miejska przeprowadziła kontrolę na posesji. Stwierdziła brak zabezpieczenia głębokich wykopów. Czy coś mi grozi? Bo według mnie prawo cywilne daje mi możliwość dysponowania moją nieruchomością. Na teren faktycznie mogły wejść osoby z zewnątrz, ale to dlatego, że ktoś ukradł fragmenty ogrodzenia.

  czytaj więcej

 • Co dla Polski wynika z koncertu mocarstw wobec Ukrainy, Mołdawii, Armenii i Gruzji?

  Co dla Polski wynika z koncertu mocarstw wobec Ukrainy, Mołdawii, Armenii i Gruzji?

  Od chwili wyboru Donalda Trumpa na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych wielu zadawało sobie pytanie czy  prezydent USA może zacząć porozumieć się z Władimirem Putinem kosztem państw byłego ZSRR (poza państwami bałtyckimi), a być może nawet kosztem Europy Środkowo-Wschodniej. Podejrzenia, a następnie śledztwo ws. wspierania kandydatury D. Trumpa przez Rosję i ew. współpracy samego prezydenta bądź też jego sztabu wyborczego z Moskwą  spowodowały jednak, iż obawy te wydawały się przez ostatnie dwa lata nierealne. Śledztwo się jednak zakończyło, a związków Donalda Trumpa w Moskwą nie udowodniono.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników