giełdzie euforia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu giełdzie euforia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące giełdzie euforia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Obawy Amerykanów ciążą nad Europą

  Obawy Amerykanów ciążą nad Europą

  Kontrakty na S&P tracą dziś rano 0,4 proc., co powoduje, że europejski optymizm z ubiegłego tygodnia może zostać stłumiony.

  czytaj więcej

 • Wyprzedaż na rynku akcji

  Wyprzedaż na rynku akcji

  Zeszłotygodniowy debiut Alibaby przeszedł już do historii, a inwestorzy na początku tygodnia swoją uwagę skupiają głównie na informacjach napływających z Chin. Mało optymistyczne perspektywy dla gospodarki państwa środka sprawiają, iż o poranku traciły zarówno giełdy azjatyckie, jak i europejskie, a dodatkowo zniżkowały kontrakty na amerykańskie indeksy. Ważnym wydarzeniem jest także mocna przecena akcji brytyjskiego giganta Tesco, które o poranku traciły ponad 11%.

  czytaj więcej

 • EBC „drukuje” hossę

  EBC „drukuje” hossę

  Informacje o rozpoczęciu skupowania zabezpieczonych papierów dłużnych hiszpańskich, włoskich i francuskich banków oraz pogłoski o zamiarze kupna obligacji firm przez EBC stanowiły we wtorek doskonałą pożywkę dla byków, przesłaniając słabe dane z Chin. Paliwa do wzrostów powinno starczyć także na dziś. Warto jednak zwrócić uwagę na raporty finansowe firm.

  czytaj więcej

 • Byki w pułapce, Rosja rozpaczliwie broni rubla

  Byki w pułapce, Rosja rozpaczliwie broni rubla

  Po wczorajszej nieudanej próbie odbicia, byki znalazły się w kłopotach. Patrząc na to, co działo się na rynkach, można wręcz mówić o pułapce, z której nie mogły znaleźć drogi ucieczki. Mocnej przecenie akcji i większości surowców towarzyszył dynamiczny spadek notowań złota. Nie było też widać prób poszukiwania schronienia w bezpiecznych obligacjach czy w dolarze. Po poniedziałkowym skoku kursu dolara o ponad 9 proc., do 63 rubli, Bank Rosji podniósł w nocy stopę procentową z 10,5 do 17 proc.

  czytaj więcej

 • Ostateczne starcie w Śródziemiu. „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” wchodzi do kin

  Ostateczne starcie w Śródziemiu. „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” wchodzi do kin

  „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” to ostatnia wielka premiera tego roku i zakończenie trwającej kilkanaście lat przygody Petera Jacksona z fantastycznym światem stworzonym przez J.R.R. Tolkiena

  czytaj więcej

 • Roleski: Globalne korporacje chcą, by Polacy mało zarabiali

  Roleski: Globalne korporacje chcą, by Polacy mało zarabiali

  Korporacja to twór bez właściciela, z rozmytą decyzyjnością i odpowiedzialnością. Setki e-maili potrzebnych do podjęcia prostej decyzji. Firmy rodzinne są dużo bardziej elastyczne i mogą przetrwać dłużej – mówi Marek Roleski, właściciel firmy Roleski największego w Polsce producenta musztard, majonezów i keczupów.

  czytaj więcej

 • Kryzys grecki uwidocznił napięcie między bogatym centrum a biednymi peryferiami

  Kryzys grecki uwidocznił napięcie między bogatym centrum a biednymi peryferiami

  Kryzys grecki zmienił wiele. Również to, że problem napięcia między bogatym centrum a biednymi peryferiami nabrał nieoczekiwanej wyrazistości.

  czytaj więcej

 • Jedlak: Rynek po chińsku

  Jedlak: Rynek po chińsku

  Rynek bywa odsądzany od czci i wiary. Czasem słusznie. Ale jest z nim trochę tak, jak z demokracją u Churchilla: może to zły mechanizm dystrybucji dóbr i usług, ale lepszego nie mamy.

  czytaj więcej

 • Tejchman: Historia, która się nie wydarzyła

  Słabe wyniki warszawskiego rynku giełdowego można tłumaczyć nieufnością zagranicznych inwestorów wobec nowej władzy. Takie uzasadnienie pojawia się w tekście Małgorzaty Kwiatkowskiej i Marka Chądzyńskiego. Jest w tym dużo logiki – zapowiedzi opodatkowania banków czy hipermarketów raczej nie wywołują euforii i w bezpośredni sposób przekładają się na rynkowe spadki.

  czytaj więcej

 • Analitycy: Wzrosty na GPW to raczej nie przełom

  Analitycy: Wzrosty na GPW to raczej nie przełom

  Czwartkowa sesja na GPW zakończyła się wzrostami. Analitycy są jednak dalecy od euforii. Podkreślają, że po czterech dniach zniżek próba odbicia jest czymś naturalnym, a obaw, jeśli chodzi o funkcjonowanie krajowego rynku, wciąż nie brakuje.

  czytaj więcej

 • Morawski: Spokojnie, to tylko ryzyko katastrofy

  Morawski: Spokojnie, to tylko ryzyko katastrofy

  „Kiedy się świat tak naprawdę podobał ludziom? (...) Upadek, można powiedzieć, to stan naturalny świata”. To słowa bohatera książki „Ostatnie rozdanie” Wiesława Myśliwskiego, jednej z moich ulubionych pozycji polskiej literatury współczesnej. Długo wertowałem tę książkę kilka dni temu, by ten cytat dokładnie odtworzyć. Wiedziałem już dawno, że kiedyś się przyda, i oto nadszedł ten moment.

  czytaj więcej

 • Rolą biznesu nie jest politykowanie, rolą biznesu jest robienie pieniędzy

  Rolą biznesu nie jest politykowanie, rolą biznesu jest robienie pieniędzy

  Ta reguła rządzi pod każdą szerokością geograficzną. Dlatego nie było w ostatnich latach kryzysu politycznego, na który przedsiębiorcy reagowaliby popłochem.

  czytaj więcej

 • Jamajka - republika kobiet. One pracują i robią karierę, oni tworzą muzykę albo lądują na ulicy

  Jamajka - republika kobiet. One pracują i robią karierę, oni tworzą muzykę albo lądują na ulicy

  One pracują i robią karierę, oni tworzą muzykę albo lądują na ulicy. Takie role przypisane są płciom na Jamajce. Cały świat zna dwóch Jamajczyków: Boba Marleya, króla reggae, darzonego tu niemal boską czcią, oraz Usaina Bolta, sprintera, najszybszego człowieka globu.

  czytaj więcej

 • Sezon raportów wystartował bez rewelacji: Mimo wzrostu gospodarczego giełdowe spółki mają problemy ze zwiększaniem zysków

  Sezon raportów wystartował bez rewelacji: Mimo wzrostu gospodarczego giełdowe spółki mają problemy ze zwiększaniem zysków

  Z publikacją raportów finansowych za pierwszy kwartał notowane na warszawskiej giełdzie firmy specjalnie się nie spieszą. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych i Europie zaraportowało już odpowiednio ponad 80 i ponad 70 proc. spółek, w Polsce inwestorzy poznali dotychczas wyniki 58 z przeszło 400 krajowych przedsiębiorstw notowanych na głównym rynku warszawskiej giełdy. W szczególności w Stanach Zjednoczonych wyniki były bardzo korzystne. Przychody spółek wzrosły w ciągu roku o 9 proc., a dwie trzecie firm zanotowało w tej kategorii wynik lepszy od oczekiwań analityków. Zysk na akcję w amerykańskich przedsiębiorstwach wzrósł o 24 proc. Lepsze od prognoz ekspertów dane opublikowało 74 proc. spółek.

  czytaj więcej

 • Narwani, płaczliwi i w depresji. Kapitał ufa takim dziwakom jak Musk czy Bezos

  Narwani, płaczliwi i w depresji. Kapitał ufa takim dziwakom jak Musk czy Bezos

  Śnieżnobiałe uśmiechy bohaterów gospodarki XXI w. skrywają ich trudne osobowości. A jednak to ich rynek wycenia najwyżej.

  czytaj więcej

 • Giełdowy tydzień z marihuaną, czyli jak Coca-cola chciała kupić cannabis

  Giełdowy tydzień z marihuaną, czyli jak Coca-cola chciała kupić cannabis

  Euforie i bańki spekulacyjne na parkietach się zdarzają. Ta najnowsza dotyczy cannabisu. Albo dotyczyła, bo nie można wykluczyć, że już pękła

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników