giełdowe niedźwiedzie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu giełdowe niedźwiedzie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące giełdowe niedźwiedzie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dziwna korekta na rynkach

  Dziwna korekta na rynkach

  Od połowy maja trwa na rynkach ostra korekta. W dół lecą praktycznie wszystkie aktywa – począwszy od akcji poprzez obligacje, waluty krajów rozwijających się, skończywszy na surowcach. Jakie są przyczyny tych spadków i czy wieszczą one powrót niedźwiedzi na światowe parkiety?

  czytaj więcej

 • Nerwowy początek, szczęśliwe zakończenie

  Nerwowy początek, szczęśliwe zakończenie

  Warszawski parkiet wreszcie doczekał się nieco bardziej wyraźnego odreagowania ostatnich spadków. Podaż wciąż jednak była widoczna i jej obecność nie stawia inwestorów w komfortowej sytuacji. Nawet niewielki negatywny impuls może spowodować powrót przeceny akcji.

  czytaj więcej

 • Analitycy tną wyceny, kursy idą w dół

  Analitycy tną wyceny, kursy idą w dół

  Wtorek przyniósł lekkie pogorszenie nastrojów na głównych giełdach, co odczuł także nasz parkiet. Jednak indeksom najbardziej przeszkadzała seria niższych wycen analityków dla kluczowych dla WIG20 spółek.

  czytaj więcej

 • Giełdy w wakacyjnych nastrojach

  Giełdy w wakacyjnych nastrojach

  Giełdy europejskie pogrążone były niemal cały dzień w marazmie. Nastroje te udzieliły się także naszemu rynkowi. Inwestorzy wstrzymywali się z decyzjami przed środowymi publikacjami wskaźników aktywności gospodarczej.

  czytaj więcej

 • mWIG40 ruszył mocniej w górę

  mWIG40 ruszył mocniej w górę

  Wtorek był kolejnym dniem marazmu i niewielkich wahań indeksów na naszym kontynencie. Również i nasz rynek nie zachwycał aktywnością, choć pozytywnie na tym tle wyróżniał się wskaźnik średnich spółek.

  czytaj więcej

 • 2300 punktów wciąż blisko

  2300 punktów wciąż blisko

  Wciąż nie może on wrócić powyżej przełamanego w miniony piątek poziomu 2300 punktów, choć sesję zakończył bardzo blisko niego. Bardzo dobrze sprawował się za to wskaźnik średnich firm.

  czytaj więcej

 • Niedźwiedzie wciąż przeważają

  Niedźwiedzie wciąż przeważają

  Środa była kolejnym dniem z przewagą nastrojów korekcyjnych. Tym razem nasz rynek zdołał się im oprzeć. Wciąż rewelacyjnie spisuje się segment średnich spółek. Sytuacja nadal jednak jest niepewna.

  czytaj więcej

 • Bankowa huśtawka

  Bankowa huśtawka

  Po wtorkowej wyprzedaży, do łask niespodziewanie wróciły akcje naszych banków. To właśnie walory przedstawicieli tej branży najmocniej zwyżkowały i pomagały indeksowi największych spółek w powrocie powyżej 2400 punktów.

  czytaj więcej

 • PZU znów pomoże bykom

  PZU znów pomoże bykom

  Wtorek będzie obfitował w publikacje makroekonomiczne oraz informacje ze spółek. Bodźców do działania nie zabraknie, choć trudno przewidzieć, w jakim kierunku podążą indeksy. Dzięki lepszym niż oczekiwano wynikom PZU, dobry początek sesji mamy zapewniony.

  czytaj więcej

 • Ameryka znów budzi obawy

  Ameryka znów budzi obawy

  Wtorek przyniósł wyhamowanie trwających od dwóch dni spadków na głównych europejskich giełdach. Sytuacja jest jednak niepewna. Bykom sprzyja koniec kwartału, niedźwiedziom obawa przed kolejnych starciem o budżet i limit zadłużenia amerykańskiego rządu. Wczorajsze zachowanie Wall Street wskazuje, że ten drugi czynnik może być dominujący.

  czytaj więcej

 • Kursy na GPW pozostaną w wytyczonym zakresie wahań

  Kursy na GPW pozostaną w wytyczonym zakresie wahań

  Wartość indeksu największych spółek GPW porusza się w wytyczonym zakresie wahań. Kluczowe może być grudniowe posiedzenie Fed.

  czytaj więcej

 • Kalendarz ostrzega przed końcem hossy na Wall Street

  Kalendarz ostrzega przed końcem hossy na Wall Street

  Każda hossa jest inna, powstaje i kończy się z różnych powodów i w różnych warunkach. Choć trudno na podstawie historycznych porównań snuć prognozy, nie można jednak bagatelizować historycznych prawidłowości. Te zaś wskazują, że rynek byka w Stanach Zjednoczonych trwa zwykle około 5 lat. Ten z którym mamy do czynienia obecnie, właśnie dożywa tego wieku.

  czytaj więcej

 • Ameryka może popsuć nastroje

  Ameryka może popsuć nastroje

  Wtorkowe spadki na Wall Street z pewnością negatywnie wpłyną na nastroje europejskich inwestorów, przynajmniej na początku handlu. Będą one jedynym bodźcem, na który rynki mogą zareagować. W ostatnich dniach we znaki dawała się informacyjna posucha, której konsekwencją był marazm na giełdach.

  czytaj więcej

 • Sadowski o PGNiG: Wynagrodzenie powinno wynikać z efektów pracy, a nie z autorytarnego „nam się należy”

  Sadowski o PGNiG: Wynagrodzenie powinno wynikać z efektów pracy, a nie z autorytarnego „nam się należy”

  Organizacje związkowe Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) wszczęły spór zbiorowy z powodu odrzucenia ich żądań przez pracodawcę. Związkowcy żądali wzrostu wynagrodzeń o 6 proc. w tym roku, zwiększenia kwoty bonów dla pracowników do 2000 zł oraz wypłaty premii dla pracowników co w praktyce oznacza 14 pensję. Zdaniem Andrzeja Sadowskiego z Centrum im. Adama Smitha, podwyżki w sytuacji, kiedy firma walczy o pozycję na rynku, byłby nierozsądną decyzją. 

  czytaj więcej

 • Jak prawidłowo nadać nazwę spółce

  Jak prawidłowo nadać nazwę spółce

  W przypadku spółek osobowych przepisy dość precyzyjnie opisują zasady ich tworzenia. Większe możliwości kreacji ma właściciel spółki kapitałowej. Nie oznacza to jednak pełnej dowolności.

  czytaj więcej

 • Iwona Sroka w zarzadzie Murapolu

  Iwona Sroka w zarzadzie Murapolu

  Walne zgromadzenie i rada nadzorcza spółki Murapol S.A. w dniu 28 listopada 2017 r. dokonały zmian w składzie jej organów statutowych.

  czytaj więcej

 • Niedźwiedź znów skoczył oknem. Na GPW

  Niedźwiedź znów skoczył oknem. Na GPW

  Miesiąc intensywnych spadków kursów zabrał inwestorom zyski z całego roku. W kolejnych kwartałach na warszawskim parkiecie wcale nie musi być lepiej – ostrzegają analitycy. Prezydent USA nie pomaga giełdom.

  czytaj więcej

 • Kontrakty w Europie i USA w dół. Spółki technologiczne znów popsuły nastroje na rynkach

  Kontrakty w Europie i USA w dół. Spółki technologiczne znów popsuły nastroje na rynkach

  Kontrakty na europejskie i amerykańskie indeksy spadają. Spółki technologiczne znów popsuły nastroje na rynkach - w poniedziałek w USA, a we wtorek z Azji i Europie - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników