gdów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu gdów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące gdów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Samorządy obchodzą limity zadłużenia i masowo wchodzą na giełdę

  Samorządy obchodzą limity zadłużenia i masowo wchodzą na giełdę

  Gminy znalazły sposób na obejście ustawy określającej limity zadłużenia. Masowo wypuszczają obligacje komunalne, które nie obciążają budżetu tak jak kredyty. Najczęściej po to, by od 2014 roku móc korzystać z kolejnej partii dotacji z UE.

  czytaj więcej

 • Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

  Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

  Będą budować ulice, mosty, sale koncertowe i... toalety. Zajmą się uszczelnianiem wałów powodziowych, modernizacją uzdrowisk, ekologią, kulturą i wspomogą służby graniczne. Spore pieniądze pójdą też na wsparcie służby zdrowia. Włodarze nie zapominają, że najlepszą inwestycją jest człowiek, zatem w 2016 r. zadbają o ciekawe programy edukacyjne i poprawę kwalifikacji zawodowych swoich podatników. Znajdą też fundusze na aktywizację bezrobotnych. Zapytaliśmy samorządy, na jakie szeroko pojęte działania inwestycyjne stawiają w przyszłym roku. Nie wszyscy nam odpowiedzieli, a niektórzy przedstawili tylko wybrane informacje. Bo budżety na nowy rok są dopiero zamykane, nie ma też pewności co do pozyskania środków unijnych. Ale warto podkreślić, że coraz częściej samorządy prowadzą wspólne działania. A także biorą pod uwagę inicjatywy obywatelskie.

  czytaj więcej

 • Służby: To była wyjątkowo spokojna noc sylwestrowa

  Służby: To była wyjątkowo spokojna noc sylwestrowa

  W noc sylwestrową straż pożarna w całym kraju interweniowała 1381 razy, o 484 razy mniej niż w ubiegłym roku; 639 z tych interwencji było spowodowanych pożarami, zginęły w nich dwie osoby, a 16 zostało rannych - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników