gazociągu egipt

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu gazociągu egipt. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące gazociągu egipt.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Osiem punktów zapalnych, które mogą zagrozić pomyślnemu rozwojowi globalnej gospodarki

  Osiem punktów zapalnych, które mogą zagrozić pomyślnemu rozwojowi globalnej gospodarki

  Światowa gospodarka przełamała kryzys finansowy. Jednak ten rok wciąż nie zapowiada się spokojnie. Eksperci obawiają się bankructwa Grecji i być może innych krajów strefy euro, narastania i tak już kolosalnego długu USA, nadmiernego rozgrzania chińskiej gospodarki, wojny walutowej między zwolennikami monetarnego liberalizmu i protekcjonizmu, a także dalszego rozwoju rewolucji w Afryce północnej i na Bliskim Wschodzie – a co za tym idzie rekordowych cen ropy.

  czytaj więcej

 • Dzień w zdjęciach - 4 lipca 2011

  Dzień w zdjęciach - 4 lipca 2011

  4 lipca 2011 roku - wydarzenia z kraju i ze świata na zdjęciach.

  czytaj więcej

 • PGNiG ma 15 koncesji na gaz łupkowy. Zacznie wiercenie w dwóch miejscach

  PGNiG ma 15 koncesji na gaz łupkowy. Zacznie wiercenie w dwóch miejscach

  PGNiG chce w marcu przeprowadzić odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego na koncesji Tomaszów Lubelski - powiedział PAP wiceprezes spółki Marek Karabuła. Dodał, że liczy też na rozpoczęcie próbnego wydobycia gazu w Pakistanie i wznowienie prac wiertniczych w Libii.

  czytaj więcej

 • PGNiG odkrywa libijski gaz. I ucieka z Afryki

  PGNiG odkrywa libijski gaz. I ucieka z Afryki

  Może tam być więcej surowca niż w całej Polsce. Mimo to spółka prawdopodobnie wycofa się z Afryki. Wszystko przez brak stabilności politycznej

  czytaj więcej

 • Korporacje międzynarodowe są ważniejsze niż państwa

  Korporacje międzynarodowe są ważniejsze niż państwa

  Mam nadzieję, że zgnieciemy w zalążku arystokrację naszych majętnych korporacji, które odważyły się rzucić naszemu rządowi wyzwanie i usiłowały stawiać opór prawom ich własnego kraju” – napisał prezydent USA. „Wolność demokracji nie jest bezpieczna, jeśli ludzie tolerują wzrost prywatnej potęgi do stopnia, kiedy staje się ona silniejsza od własnego państwa. To jest, w swej istocie, faszyzm” – mówił Kongresowi jeden z jego następców. Autorem pierwszych słów jest Thomas Jefferson, drugie sto lat później wygłosił Franklin D. Roosevelt. Jak widać, konfrontacja państw z potentatami biznesowymi trwa od wieków – i wciąż bez rozstrzygnięcia.

  czytaj więcej

 • Jerzy Buzek: Unia się rozpada. Zawiodła nas demokracja [WYWIAD]

  Jerzy Buzek: Unia się rozpada. Zawiodła nas demokracja [WYWIAD]

  - Tusk ma teraz wielkie obowiązki wobec Europy, musi robić wszystko, żeby Unia była silna. Nie ma innego wyjścia, jak wracać do świata wartości naruszonego przez pazerny wolny rynek, przez technologię, która wymyka nam się z rąk, przez demokrację, która jest w jakiś sposób ociężała i ma trudności z szybkim podejmowaniem decyzji. Jeśli to mamy uratować, to tylko tak, jak to robiliśmy w czasach Solidarności. Jeśli uwierzymy, jak mówił Vaclav Havel – w siłę bezsilnych. Nie potrzebujemy nowych traktatów ani większej integracji, my musimy strzec tego, co jest - zauważa Jerzy Buzek.

  czytaj więcej

 • "FT": UE przygotowuje się do odpowiedzi na sankcje USA wobec Rosji

  "FT": UE przygotowuje się do odpowiedzi na sankcje USA wobec Rosji

  UE przygotowuje odpowiedź na wypadek nałożenia przez Waszyngton nowych sankcji na Rosję, które uderzyłyby w europejskie firmy - pisze w poniedziałek "Financial Times". W niedzielę amerykańscy kongresmeni osiągnęli porozumienie ws. zaostrzenia sankcji wobec Moskwy.

  czytaj więcej

 • Niemcy: Minister gospodarki ostrzega przed wojną handlową z USA

  Niemcy: Minister gospodarki ostrzega przed wojną handlową z USA

  Niemiecka minister gospodarki Brigitte Zypries ostrzegła w czwartek w wywiadzie dla telewizji ARD przed wojną handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską na skutek nowych amerykańskich sankcji wobec Rosji.

  czytaj więcej

 • "Le Figaro": Koncern Engie może wycofać się z finansowania Nord Stream 2

  "Le Figaro": Koncern Engie może wycofać się z finansowania Nord Stream 2

  Jeśli USA wdrożą nowe sankcje wobec Rosji, przyjęte ostatnio przez amerykański Kongres, to francuski gigant energetyczny Engie (dawniej GDF Suez) może wycofać się z finansowania Nord Stream 2 - podał dziennik "Le Figaro", cytując jednego z menedżerów firmy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników