gazeta bielsko-biała

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu gazeta bielsko-biała. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące gazeta bielsko-biała.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bielsko-Biała – „Teatr Grodzki”

  Bielsko-Biała – „Teatr Grodzki”

  Osoby niepełnosprawne, ze schorzeniami psychicznymi, trudna młodzież, leczący się uzależnieni – to dla nich i z nimi powstało ponad 10 lat temu Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki”. Jego działalność nie polega jednak tylko na organizowaniu zajęć rehabilitacyjnych i readaptacyjnych, ale także na przystosowaniu podopiecznych do pracy i stworzeniu im możliwości zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Zaczynają od pracy w drukarni i introligatorni.

  czytaj więcej

 • Wpadki wizerunkowe polskich firm czyli sklejanie zepsutej reputacji

  Wpadki wizerunkowe polskich firm czyli sklejanie zepsutej reputacji

  Dyskryminują, nie szanują symboli narodowych i religijnych. Nad Wisłą rośnie liczba firm, które muszą sobie radzić z kryzysem wizerunkowym. I to takim, które same wywołały. Tak jak Maspex z Tigerem.

  czytaj więcej

 • Jedną nogą w finale

  Jedną nogą w finale

  Czy wam się nie plączą nogi, jak gracie? - takie pytanie kapitanowi reprezentacji Polski w piłce nożnej Robertowi Lewandowskiemu zadał Przemysław Świercz, kapitan naszych w Amp futbolu

  czytaj więcej

 • Wiążąca Informacja Stawkowa już od listopada: Co to jest? Kto może ją uzyskać?

  Wiążąca Informacja Stawkowa już od listopada: Co to jest? Kto może ją uzyskać?

  Od 1 listopada 2019 r. podatnicy będą mogli występować o wydanie WIS. WIS będą wykorzystywane przede wszystkim do ustalenia stawki podatku VAT właściwej dla danego towaru lub usługi. Będzie to narzędzie znacznie pewniejsze niż obecnie wydawane interpretacje indywidualne. Organ podatkowy wydający WIS (tj. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej) obowiązany będzie do samodzielnego sklasyfikowania towaru lub usługi. Obecnie przy wydawaniu interpretacji indywidualnych Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej nie dokonuje takiej klasyfikacji, lecz przyjmuje sposób klasyfikacji wskazany przez podatnika.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników