gatunki zwierząt

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu gatunki zwierząt. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące gatunki zwierząt.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • W kinach katastroficzna „Arktyka" z Mikkelsenem i „Anioł" śmierci z Buenos Aires

  W kinach katastroficzna „Arktyka" z Mikkelsenem i „Anioł" śmierci z Buenos Aires

  W środku arktycznej tundry dochodzi do katastrofy. Rozbija się samolot z jedynym pasażerem. Samotny podróżnik wyciąga ze zrujnowanej maszyny wszystko co może być potrzebne i rusza przed siebie, ale mimo swoich najlepszych starań, jałowy krajobraz oferuje niewielką nadzieję na ratunek. Dramat „Arktyka" z Madsem Mikkelsenem to jedna z najlepszych premier tego weekendu.

  czytaj więcej

 • Masowe polowania na dziki. Naukowiec: Zwiększy się ich ruchliwość i wzrośnie ryzyko rozprzestrzeniania się ASF

  Masowe polowania na dziki. Naukowiec: Zwiększy się ich ruchliwość i wzrośnie ryzyko rozprzestrzeniania się ASF

  - Polowania zbiorowe na dużym obszarze spowodują, że zakażone osobniki będą wędrować na większe odległości. A zwiększona ruchliwość dzików w okresie intensywnych polowań może przyczynić się do częstszych kontaktów między watahami i wzrostu ryzyka rozprzestrzeniania się ASF - mówi dr Robert Maślak z Instytutu Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Wrocławskiego.

  czytaj więcej

 • KE: Odstrzał dzików w Polsce jest właściwym sposobem walki z ASF

  KE: Odstrzał dzików w Polsce jest właściwym sposobem walki z ASF

  Komisja Europejska poinformowała w piątek, że odstrzał dzików w celu redukcji ich populacji jest jednym ze sposobów walki z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF), a Polska, decydując się na ten scenariusz, postępuje właściwie.

  czytaj więcej

 • Sawicki: Popieram pomysł odstrzału dzików, ponieważ jest ich w Polsce za dużo

  Sawicki: Popieram pomysł odstrzału dzików, ponieważ jest ich w Polsce za dużo

  Popieram plany rządu dot. odstrzału dzików, ponieważ jest ich w Polsce za dużo i przez wiele lat myśliwi nie radzili sobie z tym problemem - powiedział w piątek PAP b. minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki (PSL).

  czytaj więcej

 • Bąk: Koliber z tektury [Suzuki Swift Sport]

  Bąk: Koliber z tektury [Suzuki Swift Sport]

  Jako dzieciak fascynowałem się wszelkiej maści filmami, książkami i albumami o zwierzętach. Do tego stopnia, że pewnej niedzieli podczas rodzinnego obiadu oświadczyłem, że ożenię się z Krystyną Czubówną. To, że wyjedziemy do Tanzanii, by wspinać się na baobaby, karmić małe gazele, jeździć na grzbietach słoni i kąpać się razem z flamingami w Jeziorze Wiktorii, już przemilczałem. I – wnioskując z podsłuchanych rozmów moich rodziców – uratowało mnie to przed lądowaniem w męskim liceum z internatem w Niepokalanowie.

  czytaj więcej

 • Człowiek to też gatunek inwazyjny. Naszą szansą jest altruizm

  Człowiek to też gatunek inwazyjny. Naszą szansą jest altruizm

  Człowiek spełnia kryteria gatunku inwazyjnego. Możemy jednak przewidywać skutki naszej globalnej ekspansji i zapobiegać im - mówi biolog dr Andrzej Mikulski. Jego zdaniem przed zgubnymi skutkami naszej inwazji ochronić może - nas oraz Ziemię - altruizm, podejście, które w ewolucji od dawna daje nam fory.

  czytaj więcej

 • Owady i robale pomagają kryminalnym

  Owady i robale pomagają kryminalnym

  Jest siedem złotych pytań kryminalistycznych: Co się wydarzyło? Gdzie? Kiedy? W jaki sposób? Dlaczego? Jakimi środkami? Kto tego dokonał? Na trzy z nich, w tym na ostatnie, najważniejsze, mogą odpowiedzieć insekty

  czytaj więcej

 • Dotychczas uczyliśmy się czytać DNA. Teraz stajemy się coraz bardziej biegli także w sztuce pisania

  Dotychczas uczyliśmy się czytać DNA. Teraz stajemy się coraz bardziej biegli także w sztuce pisania

  Wyobraźmy sobie świat bez głodu. Trudne? Oczywiście, w końcu świat bez głodu obiecuje się nam od kilkudziesięciu lat i obietnica ta jak na razie się nie zmaterializowała. Naciągane? W takim razie podbijmy jeszcze stawkę. Wyobraźmy sobie znany nam świat, ale bez głodu i bez malarii. I bez AIDS, raka, wielu niezwykle rzadkich chorób, wobec których dzisiejsza medycyna bezradnie rozkłada ręce i jest w stanie jedynie zaproponować działania polepszające jakość życia i komfort śmierci. Albo przynajmniej z tymi chorobami sprowadzonymi do statusu zdrowotnej uciążliwości.

  czytaj więcej

 • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

  czytaj więcej

 • Premiery w kinach: „Dumbo" i „Przedszkolanka" [WIDEO]

  Premiery w kinach: „Dumbo" i „Przedszkolanka" [WIDEO]

  Wśród kinowych premier weekendu znaleźć można m.in. „Przedszkolankę" w reż. Sary Colangelo opowiadającą o tym, jak niespełnione marzenie przeradza się w niebezpieczną obsesję. Ciekawie zapowiada się także „Wilkołak" w reż. Adriana Panka z Danuta Stenką w roli głównej, który przenosi widza w powojenny czas bardzo świeżych traum dzieci wyzwolonych z obozu koncentracyjnego.

  czytaj więcej

 • Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  -Jeśli ktoś w KAS chce dynamicznej służby, to ją znajdzie. Jeśli jest specjalistą od techniki, to może konstruować dla nas nawet gadżety Bonda. Jeżeli zaś woli pracę za biurkiem i bezpośrednią obsługę podatników, to też w KAS ma do tego pole. Pracownik cywilny, który lubi pracę dynamiczną i pełną adrenaliny może dostać propozycję bycia funkcjonariuszem. Jesteśmy elastyczni - mówi nadinspektor Piotr Walczak, wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Czy poradniki mogą być niebezpieczne?

  Czy poradniki mogą być niebezpieczne?

  Pomogą uwierzyć w siebie, wyjść z emocjonalnego dołka i osiągać sukcesy. Dlaczego tak bardzo wierzymy w mądrość poradnikowych doradców?

  czytaj więcej

 • Ideologia na talerzu: Cała prawda o głodówkach, cudownych dietach i ekożywności [WYWIAD]

  Ideologia na talerzu: Cała prawda o głodówkach, cudownych dietach i ekożywności [WYWIAD]

  Związki chemiczne przenikają do wód gruntowych, powietrza i wędrują. Badania, owszem, pokazują, że tzw. produkty ekologiczne mają ich mniej, ale absolutnie nie są od nich wolne - mówi w rozmowie z DGP dr hab. Małgorzata Ewa Drywień, specjalista żywienia człowieka, prof. nadzw. w Katedrze Żywienia Człowieka SGGW.

  czytaj więcej

 • W kinach „Słodki koniec dnia" Borcucha i „Podły, okrutny, zły" [WIDEO]

  W kinach „Słodki koniec dnia" Borcucha i „Podły, okrutny, zły" [WIDEO]

  Na ekrany kin wszedł wyczekiwany thriller „Podły, okrutny, zły" w reżyserii Joe Berlingera oraz melodramat „Trzy kroki od siebie". Ciekawie zapowiada się także „Słodki koniec dnia" Jacka Borcucha z Krystyną Jandą w roli głównej.

  czytaj więcej

 • System, który zabija więzi i zaufanie. „Łowca" w Teatrze Ateneum

  System, który zabija więzi i zaufanie. „Łowca" w Teatrze Ateneum

  To bardzo aktualna sztuka o tym jak system, zagrożenie lub wyimaginowany wróg zagarnia przestrzeń społeczną i potrafi zabić człowieka - powiedział PAP Wojciech Urbański, reżyser "Łowcy" Dawn King w Teatrze Ateneum w Warszawie. Premiera na Scenie 61 - w sobotę.

  czytaj więcej

 • Dubois: Wierzę, że można być obiektywnym prawnikiem niezależnie od otaczającej nas rzeczywistości [WYWIAD]

  Dubois: Wierzę, że można być obiektywnym prawnikiem niezależnie od otaczającej nas rzeczywistości [WYWIAD]

  - Od 32 lat, gdy wchodzę na salę sądową, jestem ciekaw, co się wydarzy. Dzięki temu realizuję swoje marzenia, kształcę się i rozwijam zawodowo. Obce są mi rozważania, że kiedyś było inaczej, może lepiej, inni sędziowie, inne sprawy. Sami kształtujemy naszą rzeczywistość  - mówi w rozmowie z dziennik.pl, mecenas Jacek Dubois. Poza salą sądową także autor książek dla dzieci. Właśnie ukazała się kolejna pt. "Królewski skarb".

  czytaj więcej

 • Niemcy potrzebują słońca i wiatru. Nie pomoże nawet rosyjski gaz

  Niemcy potrzebują słońca i wiatru. Nie pomoże nawet rosyjski gaz

  Rozbudowa infrastruktury OZE coraz bardziej się opóźnia. Nawet rosyjski gaz może nie uratować największej gospodarki UE przed brakiem prądu.

  czytaj więcej

 • Jim Jarmusch o "The Dead Don’t Die": Nie chciałem robić filmu wyłącznie fatalistycznego

  Jim Jarmusch o "The Dead Don’t Die": Nie chciałem robić filmu wyłącznie fatalistycznego

  Nie chciałem robić filmu wyłącznie fatalistycznego, choć mrok jest ogromną częścią ludzkiej duszy. Sądzę, że bez humoru bardzo trudno byłoby przetrwać naszemu gatunkowi - powiedział w środę Jim Jarmusch, reżyser "The Dead Don’t Die", który bierze udział w konkursie głównym festiwalu w Cannes.

  czytaj więcej

 • Pasterze grzechów, czyli o historii przestępstw wśród księży

  Pasterze grzechów, czyli o historii przestępstw wśród księży

  Za sprawą długoletnich wysiłków hierarchów polski Kościół trwoni kapitał społecznego zaufania, na jaki sobie zapracował za czasów PRL. Film „Tylko nie mów nikomu” Tomasza i Marka Sekielskich, choć wstrząsający, to jedynie kamyczek, który ruszył lawinę. Głazy kumulowały się latami, gdy pod dywan zamiatano sprawy duchownych dopuszczających się przestępstw lub co najmniej występków etycznych. Zarówno tych, którzy kariery robili dzięki współpracy z komunistyczną bezpieką, jak i tych czujących pociąg do ministrantów, małych dziewczynek, alkoholu, pieniędzy i wystawnego życia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników