Garderoba

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Garderoba. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Garderoba.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak zyskać w biznesie i życiu?

  Jak zyskać w biznesie i życiu?

  Wyżsi zdobywają kobiety i lepsze prace, a do tego budzą zaufanie. Badania pokazują, że z metra cięci mają w życiu pod górkę. Wydawać by się mogło, że nie ma na to rady - nic bardziej mylnego! Drobna zmiana, jaką jest kilka dodatkowych centymetrów, daje naprawdę olbrzymie efekty. Jak się za to zabrać?

  czytaj więcej

 • Bąk: #RanyJakSięUmęczyłem, czyli o promocji Kony i nie tylko

  Bąk: #RanyJakSięUmęczyłem, czyli o promocji Kony i nie tylko

  Ostatnio znaczną część mojej aktywności w mediach społecznościowych przeniosłem z Facebooka na Instagram. Miałem już powyżej uszu politycznych uzewnętrznień bliższych i dalszych znajomych, Smoleńska, aborcji, filmów o małych kotkach pijących mleczko, fotek pierwszego śniegu, pierwszego śniegu w grudniu, braku śniegu w Wigilię, śniegu w kwietniu itd. Na Instagramie wszystko wydaje mi się znacznie przyjemniejsze i bardziej optymistyczne.

  czytaj więcej

 • Kapica: Celem sprawy nie jestem ja, tylko Donald Tusk

  Kapica: Celem sprawy nie jestem ja, tylko Donald Tusk

  Moja sprawa na pewno nie jest rozwojowa. Ona może być rozwojowa z punktu widzenia politycznego. Celem sprawy nie jestem ja, tylko Donald Tusk, ja jestem środkiem do osiągnięcia celu - mówił w piątek Jacek Kapica.

  czytaj więcej

 • Grzegorz Małecki - aktor, którego nie da się zamknąć w ramach

  Grzegorz Małecki - aktor, którego nie da się zamknąć w ramach

  Od osiemnastu lat świadomie i konsekwentnie buduje swoją drogę teatralną. Jest obecnie jednym z filarów Teatru Narodowego, w którym zagrał w 28 spektaklach; aktorem, którego znakami rozpoznawczymi są nie tylko talent i profesjonalizm, ale też rozumienie aktorstwa jako zawodu służebnego wobec widza. Podkreśla zdecydowanie, że jest przede wszystkim aktorem teatralnym, bo taką drogę wybrał sobie wiele lat temu. Grzegorz Małecki, aktor Teatru Narodowego.

  czytaj więcej

 • Technologia na usługach handlu

  Technologia na usługach handlu

  Ogromne nakłady na inwestycje mają przynieść LPP wzrost przychodów do 10,5 mld zł w 2021 r. z 7 mld zł w ubiegłym roku - taki cel postawiła sobie spółka w strategii rozwoju. Sięga po metody, które oznaczają jakościową rewolucję w branży.

  czytaj więcej

 • Premiera albumu „Queen” Nicki Minaj już niebawem. Artystka wystąpi w Łodzi

  Premiera albumu „Queen” Nicki Minaj już niebawem. Artystka wystąpi w Łodzi

  Królowa rapu i krzykliwych stylizacji, Nicki Minaj, w najnowszym projekcie „Queen” już pokazuje to, co lubi odsłaniać najbardziej. Zapowiedź okładki najnowszej płyty, inspirowanej akcentami egipskich stylizacji, podkreśla niewątpliwie odważny styl artystki. Album swoją premierę będzie miał już w sierpniu i to właśnie z tym repertuarem artystka wyruszy w trasę, na mapie której znalazła się także Łódź.

  czytaj więcej

 • Jak zyskać w biznesie i w życiu – prosty trik!

  Jak zyskać w biznesie i w życiu – prosty trik!

  Wyżsi zdobywają kobiety i lepsze prace, a do tego budzą zaufanie. Badania pokazują, że niscy mają w życiu pod górkę. Wydawać by się mogło, że nie ma na to rady - nic bardziej mylnego! Drobna zmiana, jaką jest kilka dodatkowych centymetrów, daje naprawdę olbrzymie efekty. Jak się za to zabrać?

  czytaj więcej

 • Jacek Cygan: Marzę, żeby pomysły na teksty piosenek spadały na mnie

  Jacek Cygan: Marzę, żeby pomysły na teksty piosenek spadały na mnie

  Niezapomniany Grzegorz Ciechowski powtarzał, że pomysły na teksty piosenek krążą nad nami, tylko nie wiadomo, na kogo spadną. Marzę, żeby przynajmniej czasem spadały na mnie - powiedział PAP autor tekstów piosenek, poeta i scenarzysta Jacek Cygan.

  czytaj więcej

 • „Starsi panowie, starsi panowie...". Wszystkich piosenek Kabaretu Starszych Panów jest aż 144

  „Starsi panowie, starsi panowie...". Wszystkich piosenek Kabaretu Starszych Panów jest aż 144

  16 października 1958 r. po raz pierwszy ukazał się na antenie TVP program Kabaretu Starszych Panów. Pierwszy odcinek nosił tytuł „Wieczór I – Popołudnie Starszych Panów”.

  czytaj więcej

 • Aga Zaryan: Śpiewam od 20 lat, ale dopiero teraz staję się jazzową kocicą [WYWIAD]

  Aga Zaryan: Śpiewam od 20 lat, ale dopiero teraz staję się jazzową kocicą [WYWIAD]

  Śpiewam od 20 lat, trochę przeszłam, ale dopiero teraz staję się jazz cat – jazzową kocicą. Jazz jest bowiem muzyką, która opowiada o doświadczeniu życiowym . – powiedziała PAP Aga Zaryan, jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek jazzowych.

  czytaj więcej

 • Krystyna Feldman była mistrzynią drugiego planu

  Krystyna Feldman była mistrzynią drugiego planu

  12 lat temu, 24 stycznia 2007 r., zmarła Krystyna Feldman, wybitna aktorka, mistrzyni drugiego planu. Miała w sobie "wrodzoną, naturalną młodość", "była aktorką starej darty" - wspominają aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu, z którym związana była niemal przez ćwierć wieku

  czytaj więcej

 • Borys Szyc: TheMuBa to projekt w kontrze do tego, czym nas karmi popkultura

  Borys Szyc: TheMuBa to projekt w kontrze do tego, czym nas karmi popkultura

  – themuba.com jest dla wszystkich, ale publiczność trochę się różnicuje zależnie od spektaklu, który pokazujemy. Jandę oglądają wszyscy. Kto inny ogląda Teatr STU w Krakowie, zupełnie inni ludzie oglądali Operę Narodową. A bajkę, którą zakończyliśmy ubiegły rok, "Byk Fernando" z IMKA, oglądały dzieciaki. Dla mnie, prywatnie, to jest punkt honoru, żeby dzieci miały alternatywę wobec komercyjnych głupot, żeby mogły z rodzicami w domu obejrzeć teatr na żywo – z Borysem Szycem o niezwykłym przedsięwzięciu łączącym transmisje z teatru na żywo z kamerami z backstage'u, czyli serwisie streamingowym TheMuBa, rozmawia Magda Sendecka.

  czytaj więcej

 • Mgłosiek: Widoczna asymetria w działaniach rzeczników [POLEMIKA]

  Mgłosiek: Widoczna asymetria w działaniach rzeczników [POLEMIKA]

  Polityk każdy kontrargument przeciwnika nazywa politycznym. Gorzej, gdy takiego skrótu myślowego używają osoby, które działają w delikatnym obszarze wymiaru sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Michał Walczak, twórca „Herosów transformacji”: Karnawał to jest klucz do historii Polski

  Michał Walczak, twórca „Herosów transformacji”: Karnawał to jest klucz do historii Polski

  Bańka, w której żyjemy, mówi jedno, poza nią jest zupełnie odwrotnie. I to jest bardzo karnawałowa sytuacja. Trzeba ją połączyć jakimś paradoksem, jakoś zmiksować, bo inaczej wszyscy zwariujemy – mówi Michał Walczak.

  czytaj więcej

 • To Powstanie musiało wybuchnąć

  To Powstanie musiało wybuchnąć

  W drugiej połowie lipca 1944 r. warszawiacy z radością obserwowali uciekających Niemców. Wyjeżdżali cywile: urzędnicy z rodzinami, rodziny oficerów, folksdojcze. Pakowali do przeładowanych wagonów dobytek, najczęściej zagrabiony. Jeszcze większą satysfakcję sprawiał widok niemieckich żołnierzy zmęczonych, brudnych, obdartych. Często rannych wieziono na wozach drabiniastych ciągnionych przez wychudzone szkapy. Nic nie zostało z tego zwycięskiego wojska w nienagannie odprasowanych mundurach i wyglancowanych butach, wkraczającego w październiku 1939 r. do Warszawy. Wierzono, że zbliża się dzień wyrównania rachunków. Zapłaty za uliczne egzekucje, Palmiry, getto, obozy koncentracyjne. Za śmierć, upokorzenie, wylane łzy, głód. Warszawa czekała i przygotowywała się do walki

  czytaj więcej

 • "Jidisze mame". Autobiografia żydowskiej artystki Gołdy Tencer, która uż stała się legendą

  "Jidisze mame". Autobiografia żydowskiej artystki Gołdy Tencer, która uż stała się legendą

  Bezkompromisowa, pasjonująca i chwytająca za serce. Nade wszystko jednak z każdej strony tchnąca żarliwym pragnieniem ocalenia kultury swego narodu. "Jidisze mame" to autobiografia wielkiej żydowskiej artystki Gołdy Tencer. Kobiety, która za życia stała się legendą. Premiera książki już 4 września.

  czytaj więcej

 • Godusławski: Suweren jeszcze marszałkowi Kuchcińskiemu podziękuje [TWEET TYGODNIA]

  Godusławski: Suweren jeszcze marszałkowi Kuchcińskiemu podziękuje [TWEET TYGODNIA]

  Radio Zet zaczęło: marszałek Sejmu Marek Kuchciński latał między styczniem a lipcem tego roku rządowym samolotem sześć razy, a na pokładzie towarzyszyli mu członkowie rodziny – i na dodatek nie wiadomo, czy zapłacili za ten luksus. Trasa Warszawa-Rzeszów i na odwrót, nawet Kraków się załapał. Kochani, co z tego? PiS obniżył wiek emerytalny, który koalicja PO-PSL podniosła, i to bez wcześniejszego uprzedzenia. Wiadomo, że taki prezent pozwala te kilka wycieczek puścić w zapomnienie.

  czytaj więcej

 • Zbrodnia miłoszycka wciąż czeka na wyjaśnienie. Śledczy popełniają te same błędy, które doprowadziły do niesłusznego skazania Tomasz Komendy

  Zbrodnia miłoszycka wciąż czeka na wyjaśnienie. Śledczy popełniają te same błędy, które doprowadziły do niesłusznego skazania Tomasz Komendy

  Jest to jedna z najbardziej zagadkowych zbrodni. Po 23 latach wciąż nie znamy sprawcy brutalnego gwałtu i zabójstwa Małgorzaty K. Ta historia nie dotyczy tylko przestępstwa, ale pokazuje również niemoc systemu, który nie potrafił poradzić sobie z rozwikłaniem tej zagadki, a jak pokazuje najnowsza książki Ivo Vuca „Ofiary systemu. Sprawa Tomasza Komendy”, raczej nie będzie potrafił także w przyszłości. Z dziennikarskiego śledztwa wynika bowiem, że śledczy popełniają dokładnie te same błędy, które doprowadziły do niesłusznego skazania Tomasza Komendy.

  czytaj więcej

 • Kto odpowiada za rzeczy zostawione w szatni?

  Kto odpowiada za rzeczy zostawione w szatni?

  „Nie odpowiadamy za rzeczy zostawione w szatni”. Z taką oto tabliczką spotkał się zapewne niejeden z nas. Czy ma ona jednak oparcie w przepisach? Czy przedsiębiorca może w taki sposób uwolnić się od odpowiedzialności za zgubioną lub zniszczoną kurtkę, którą u niego zostawiliśmy?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników