g8

Grupa ośmiu najbardziej wpływowych państw świata (G8), (ang.


 • Rosyjska prasa: Pozytywnych zmian w relacjach z USA nie będzie

  Rosyjska prasa: Pozytywnych zmian w relacjach z USA nie będzie

  Nie należy oczekiwać pozytywnych zmian w stosunkach Rosji i USA - ocenia środowa prasa rosyjska, komentując doniesienia mediów o wizycie w kwietniu w Rosji sekretarza stanu USA Rexa Tillersona. Źródła w Moskwie potwierdzają, że wizyta ta jest przygotowywana.

  czytaj więcej

 • Trump: Rosja powinna uczestniczyć w spotkaniu G7

  Trump: Rosja powinna uczestniczyć w spotkaniu G7

  Rosja powinna uczestniczyć w spotkaniu G7 - powiedział prezydent USA Donald Trump w piątek w Waszyngtonie przed wylotem na rozpoczynający się w piątek szczyt tej grupy w kanadyjskiej miejscowości La Malbaie.

  czytaj więcej

 • Członkowie G7 nie chcą powrotu Rosji do tego gremium

  Członkowie G7 nie chcą powrotu Rosji do tego gremium

  Proponowany przez prezydenta Donalda Trumpa powrót Rosji do szczytów G7, czyli przywrócenie G8, odrzuca zarówno Unia Europejska, jak i prawie wszyscy członkowie G7. Odmienne stanowisko zajął natomiast nowy rząd włoski.

  czytaj więcej

 • Kanada: Szczyt G7 kończy się wspólnym komunikatem, ale podziały pozostają

  Kanada: Szczyt G7 kończy się wspólnym komunikatem, ale podziały pozostają

  Przywódcom państw G7 zgromadzonym na szczycie w kanadyjskim La Malbaie udało się osiągnąć kompromis co do końcowej deklaracji, mimo różnic zdań i trudnych rozmów o amerykańskich cłach - ogłosił w sobotę premier Kanady Justin Trudeau.

  czytaj więcej

 • Trump: Powrót Rosji do G7 byłby dobry dla świata

  Trump: Powrót Rosji do G7 byłby dobry dla świata

  - Uważam, że przywrócenie Rosji (do grupy G7-red.) byłoby korzystne. Sądzę, że byłoby to dobre dla świata - zadeklarował Donald Trump na konferencji prasowej podczas szczytu państw grupy G7 w kanadyjskim Charlevoix. Donald Trump stwierdził, że „jakiś czas temu wykluczono Rosję z jakiegoś powodu. Rosja została wykluczona z grupy G8 w konsekwencji przeprowadzenia aneksji Krymu, która miała miejsce w 2014 r. - Myślę, że to byłoby dobre również dla samej Rosji oraz USA. Skorzystałyby na tym wszystkie kraje obecnego G7. Sądzę, że G8 byłoby lepsze, a przywrócenie Rosji byłoby korzystne. Dążymy do pokoju na świecie. Nie chcemy kombinować – podkreślił Trump. Prezydent USA opuścił szczyt przed jego formalnym zakończeniem i wyruszył w drogę do Singapuru, gdzie spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

  czytaj więcej

 • Kaźmierczak: PRL widowiskowo zbankrutowała, obecna Polska jest przykładem sukcesu [OPINIA]

  Kaźmierczak: PRL widowiskowo zbankrutowała, obecna Polska jest przykładem sukcesu [OPINIA]

  W związku z kolejną rocznicą wyborów z 1989 r. pojawiło się wiele kłamliwych, a momentami nikczemnych wypowiedzi dotyczących polskiej drogi wychodzenia z komunizmu. Chwilami można było odnieść wrażenie, że wstająca do niepodległości Polska zniszczyła i rozkradła mlekiem i miodem płynącą PRL.

  czytaj więcej

 • Trump z Putinem na dyplomatycznej sinusoidzie

  Trump z Putinem na dyplomatycznej sinusoidzie

  Każde porozumienie legalizujące aneksję Krymu będzie katastrofą dla państw, które boją się Rosji.

  czytaj więcej

 • Nieuczciwa sprzedaż i kryzys zaufania. Czy finanse naprawdę muszą tak wyglądać? [OPINIA]

  Nieuczciwa sprzedaż i kryzys zaufania. Czy finanse naprawdę muszą tak wyglądać? [OPINIA]

  Menedżeryzm finansowy opanował nowoczesne technologicznie przedsiębiorstwa. Stają się one maszynkami do zarabiania, ale zanika w nich duch schumpeterowskiej przedsiębiorczości - twierdzi prof. Jerzy Hausner.

  czytaj więcej

 • Nieuczciwa sprzedaż i kryzys zaufania. Czy finanse naprawdę muszą tak wyglądać?

  Nieuczciwa sprzedaż i kryzys zaufania. Czy finanse naprawdę muszą tak wyglądać?

  Wcześniej niektóre SKOK-i, później Amber Gold, teraz GetBack. Nasz w sumie nieduży rynek finansowy jest wstrząsany takimi wydarzeniami, które dotykają dziesiątek tysięcy obywateli i pożerają ich oszczędności. O co tyle hałasu? – ktoś zapyta. To tylko incydenty, nadużycia, których w gospodarce rynkowej nie da się uniknąć. Czy rzeczywiście? Czy mamy do czynienia tylko z aferami? A może jednak są to jaskrawe przypadki obowiązujących na rynku finansowym reguł, wynikających z połączenia finansjalizacji gospodarki, jej globalizacji i cyfryzacji. Warto się zastanowić.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników