fuzje pekao bph unicredito

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fuzje pekao bph unicredito. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fuzje pekao bph unicredito.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • KNF stawia warunki ws. fuzji Kredyt Banku i BZ WBK

  KNF stawia warunki ws. fuzji Kredyt Banku i BZ WBK

  Komisja Nadzoru Finansowego przy rozpatrywaniu wniosku w sprawie połączenia Kredyt Banku i BZ WBK będzie kierować się zasadami, na jakich funkcjonuje w Polsce grupa UniCredit - podał KNF w komunikacie.

  czytaj więcej

 • Bank kosztował znacznie więcej niż miliard dolarów

  Bank kosztował znacznie więcej niż miliard dolarów

  Kupując około połowy akcji Banku Pekao, grupa UniCredito Italiano (obecnie UniCredit) zapłaciła Skarbowi Państwa miliard dolarów. Faktyczna kwota wydana na Pekao w obecnym kształcie była wyższa. Pekao jest bowiem owocem fuzji z Bankiem BPH. Doszło do niej w 2007 r. BPH został wówczas wyceniony na ponad 17 mld zł. Sam był również efektem konsolidacji – chodzi przede wszystkim o połączenie Powszechnego Banku Kredytowego z Bankiem Przemysłowo-Handlowym z początku minionej dekady. Właścicielem pierwszego był Bank Austria Creditanstalt. Głównym akcjonariuszem drugiego – niemiecka grupa HVB. W 2000 r. Niemcy przejęli Austriaków. Pięć lat później to HVB był przedmiotem przejęcia przez UniCredit.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników