fuzja ge i bph

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fuzja ge i bph. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fuzja ge i bph.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • 97 milionerów w zarządach i radach nadzorczych banków

  97 milionerów w zarządach i radach nadzorczych banków

  Zarządy instytucji finansowych notowanych na warszawskiej giełdzie zarobiły w ubiegłym roku ponad 217 mln zł. To o 10 proc. więcej niż w 2014 r.

  czytaj więcej

 • Alior przejmuje część BPH, czyli repolonizacji ciąg dalszy

  Alior przejmuje część BPH, czyli repolonizacji ciąg dalszy

  Werdykt inwestorów giełdowych był jednoznaczny: na wiadomość o przejęciu BPH przez Alior kurs akcji pierwszego spadł w piątek o prawie 8 proc., do 32 zł, notowania drugiego poszły w górę o niemal 6 proc., do 68,77 zł. Alior nie kupi całego BPH – w rękach dotychczasowego właściciela, amerykańskiego koncernu GE, pozostanie portfel kredytów hipotecznych o nominalnej wartości ponad 14 mld zł (które klienci będą mogli spłacać w Aliorze), a także towarzystwo funduszy inwestycyjnych.

  czytaj więcej

 • W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  Sprawa kredytów frankowych, niskie stopy procentowe i konsolidacja to kluczowe wyzwania, jakie stoją przed polskimi instytucjami finansowymi. Do tego dochodzą problemy, z którymi muszą się zmierzyć finansiści na całym świecie: zmiany demograficzne, wpływ nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze regulacje – oceniają uczestnicy dyskusji DGP.

  czytaj więcej

 • Alior przejmuje BPH: Konsolidacja zacznie się od outsourcingu w kredytach

  Alior przejmuje BPH: Konsolidacja zacznie się od outsourcingu w kredytach

  Klienci przejmowanego przez Alior Banku BPH powinni skorzystać na tej fuzji. Pod warunkiem że nie powtórzy się to, co dotknęło sporą grupę użytkowników Meritum po przejęciu tej instytucji przez Alior. W ręce Alior Banku, który już dziś obsługuje 3 mln klientów indywidualnych i biznesowych, trafi główny biznes BPH, czyli obsługa klientów indywidualnych i firm. W Banku BPH pozostanie część hipoteczna obejmująca portfel kredytów hipotecznych walutowych i złotowych klientów indywidualnych.

  czytaj więcej

 • Spowolnienie w giełdowych spółkach. Choć nie wszystkich

  Spowolnienie w giełdowych spółkach. Choć nie wszystkich

  Dla części branż niższe przychody wcale nie oznaczały pogorszenia wyników. Zawdzięczają to niskim cenom surowców (co przełożyło się na ograniczenie kosztów). Wśród firm notowanych na GPW są jednak i takie, które zwiększyły przychody, a mimo to ich zyski spadły. To głównie banki. Spółki notowane na warszawskiej giełdzie miały w I kw. 136,3 mld zł przychodów – wynika z podsumowania sprawozdań finansowych przeprowadzonego przez DGP. Obroty były o 4,6 proc. mniejsze niż rok wcześniej. Spadek dotknął przede wszystkim sektora paliwowego i wydobywczego.

  czytaj więcej

 • Ranking banków 2016: Najjaśniejszą gwiazdą ING Bank Śląski

  Ranking banków 2016: Najjaśniejszą gwiazdą ING Bank Śląski

  Instytucja należąca do holenderskiej grupy ING wyprzedziła mBank oraz Alior Bank.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Fuzje banków korzystne, ale nie dla klientów

  Eksperci: Fuzje banków korzystne, ale nie dla klientów

  Fuzje i konsolidacje banków najkorzystniejsze są dla akcjonariuszy, natomiast klienci mogą zapłacić wyższymi cenami usług bankowych - przyznają analitycy i ekonomiści, pytani o konsekwencje ewentualnych zapowiadanych fuzji na polskim rynku bankowym.

  czytaj więcej

 • UniCredit odzyskał już ponad 19 mld zł z Pekao

  UniCredit odzyskał już ponad 19 mld zł z Pekao

  Zarobek z dywidend i sprzedaży części akcji polskiego banku sprawia, że wysoka cena pozostałego pakietu nie musi być dla Włochów priorytetem.

  czytaj więcej

 • Premier Beata Szydło - pierwsza kadrowa państwowych firm

  Premier Beata Szydło - pierwsza kadrowa państwowych firm

  Premier Beata Szydło zastrzegła sobie wpływ na obsadę kluczowych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Za nominacje będzie odpowiadała powoływana przez nią rada ekspertów. Ministrowie dostaną nadzór nad większą liczbą spółek. Ale sporo do powiedzenia będzie mieć kancelaria premiera. Rynek liczy, że polityka właścicielska się ustabilizuje.

  czytaj więcej

 • Bank kosztował znacznie więcej niż miliard dolarów

  Bank kosztował znacznie więcej niż miliard dolarów

  Kupując około połowy akcji Banku Pekao, grupa UniCredito Italiano (obecnie UniCredit) zapłaciła Skarbowi Państwa miliard dolarów. Faktyczna kwota wydana na Pekao w obecnym kształcie była wyższa. Pekao jest bowiem owocem fuzji z Bankiem BPH. Doszło do niej w 2007 r. BPH został wówczas wyceniony na ponad 17 mld zł. Sam był również efektem konsolidacji – chodzi przede wszystkim o połączenie Powszechnego Banku Kredytowego z Bankiem Przemysłowo-Handlowym z początku minionej dekady. Właścicielem pierwszego był Bank Austria Creditanstalt. Głównym akcjonariuszem drugiego – niemiecka grupa HVB. W 2000 r. Niemcy przejęli Austriaków. Pięć lat później to HVB był przedmiotem przejęcia przez UniCredit.

  czytaj więcej

 • Po połączeniu banków pozostanie tylko jedna gwarancja

  Po połączeniu banków pozostanie tylko jedna gwarancja

  Połączenie dwóch instytucji finansowych, np. poprzez przejęcie jednej przez drugą, wpływa na sytuację konsumentów. Zmieniają się tabele opłat i prowizji oraz system obsługi. Konsekwencje zmian dotyczą również ochrony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) środków finansowych zdeponowanych w bankach objętych fuzją. W tym zakresie są to efekty niewątpliwie niekorzystne dla osób dysponujących dużymi zasobami pieniężnymi.

  czytaj więcej

 • KNF: Dla banków pożądani są inwestorzy branżowi. Ważna jest obecność na GPW

  KNF: Dla banków pożądani są inwestorzy branżowi. Ważna jest obecność na GPW

  Proces konsolidacji i przejęć w polskim sektorze bankowym może być w 2017 r. kontynuowany przez inwestorów potencjalnie zainteresowanych wzmocnieniem pozycji rynkowej - poinformował PAP zastępca przewodniczącego KNF Filip Świtała. W procesie tym pożądany będzie inwestor branżowy, ważna będzie też późniejsza obecność na GPW.

  czytaj więcej

 • Państwo zdecyduje o losie banków: Konsolidacja, specjalizacja czy konkurencja

  Państwo zdecyduje o losie banków: Konsolidacja, specjalizacja czy konkurencja

  Państwowy właściciel banków mógłby pozwolić im działać jak dotąd. Ale nie po to repolonizuje je, żeby nie spróbować czegoś nowego.

  czytaj więcej

 • Sierant: Zatruta pigułka sprawiedliwości

  Sierant: Zatruta pigułka sprawiedliwości

   Dwa tygodnie temu Sąd Najwyższy oddalił do ponownego rozpatrzenia przez sąd niższej instancji sprawę kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów... jedenaście lat temu. Informacja na ten temat ukazała się w DGP z 26 października bieżącego roku w artykule „Banki wydostały się z potrzasku”.

  czytaj więcej

 • Bankowcy niżej w tabeli płac. Minęły już czasy wysokich zarobków w tej branży

  Bankowcy niżej w tabeli płac. Minęły już czasy wysokich zarobków w tej branży

  Minęły czasy, kiedy banki uchodziły za atrakcyjnych pracodawców. Teraz muszą się starać nawet o to, by wynagrodzenia były konkurencyjne w porównaniu z innymi branżami.

  czytaj więcej

 • Krzysztof Kalicki: Okazaliśmy się bazarem Wschodu [WYWIAD]

  Krzysztof Kalicki: Okazaliśmy się bazarem Wschodu [WYWIAD]

  Czy jest w Europie inny kraj, w którym koszt jest nazywany zyskiem i de facto trzeba od niego zapłacić podatek? Dopóki takie rzeczy w Polsce nie zostaną uporządkowane, nikt nie będzie nas traktował perspektywicznie

  czytaj więcej

 • Prezes Alior Banku: Na szczęście jesteśmy w lepszej części sektora [WYWIAD]

  Prezes Alior Banku: Na szczęście jesteśmy w lepszej części sektora [WYWIAD]

  - Przejrzeliśmy przypadki sprzedaży funduszy W Investments: każdą umowę, każdy kontakt z klientem. Staramy się być rzetelni i naprawiać błędy - mówi w wywiadzie dla DGP Krzysztof Bachta, prezes Alior Banku.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników