fundusze na kulturę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fundusze na kulturę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fundusze na kulturę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wieś ofiarą unijnego rozdania. Pieniądze z funduszy przycięto nawet o dwie trzecie

  Wieś ofiarą unijnego rozdania. Pieniądze z funduszy przycięto nawet o dwie trzecie

  Gminy są niezadowolone z podziału europejskich funduszy na lata 2014–2020. W niektórych programach pieniądze dla nich przycięto nawet o 60 procent.

  czytaj więcej

 • Spółdzielnie pracy przetrwały. Jeszcze niejednemu mogą dać pracę

  Spółdzielnie pracy przetrwały. Jeszcze niejednemu mogą dać pracę

  Stałe zatrudnienie i równe zyski. Spółdzielnie pracy przetrwały. I chociaż można się z nich śmiać, to jeszcze mogą niejednemu z nas dać pracę. Czy działają w branży spożywczej, kosmetycznej, czy porządkowej, spółdzielnie pracy pozostają najstabilniejszymi pracodawcami na rynku. Niektóre spośród 560 istniejących działają niemal bez przerwy od ponad stu lat.

  czytaj więcej

 • 25 lat warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych

  25 lat warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych

  Od czasu pierwszej sesji na parkiecie w gmachu byłego Komitetu Centralnego PZPR, podczas której zanotowano obrót kupna i sprzedaży w wysokości 1990 złotych, Giełda weszła w orbitę wolnego rynku, stając się liderem regionu Europy Środkowej i Wschodniej, egzemplifikacją sukcesu transformacji i probierzem zaufania 905 spółek obecnych dziś na obu rynkach: głównym i NewConnect. To niebagatelny powód do dumy, zważywszy na fakt, że GPW rosła i dojrzewała w klimacie debiutującej demokracji i turbulencji ekonomicznych samego początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy Polska praktycznie była bankrutem – takie najkrótsze podsumowanie ćwierćwiecza naszego rynku kapitałowego daje w najnowszym raporcie rocznym GPW jej prezes, prof. Małgorzata Zaleska.

  czytaj więcej

 • Projekt ustawy medialnej: Rada Mediów Narodowych i powszechna składka audiowizualna

  Projekt ustawy medialnej: Rada Mediów Narodowych i powszechna składka audiowizualna

  Mediami narodowymi pokieruje Rada Mediów Narodowych powoływana na 6 lat; RMN będzie także administrować środkami z nowej powszechnej składki audiowizualnej, ściąganej wraz z rachunkiem za prąd - przewidują trzy projekty ustaw tworzące tzw. dużą ustawę medialną.

  czytaj więcej

 • Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków - z Mateuszem Morawieckim rozmawiają Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki.

  czytaj więcej

 • Mniej pijanych kierowców na polskich drogach

  Mniej pijanych kierowców na polskich drogach

  Rok po zaostrzeniu kar za jazdę po alkoholu liczba takich przypadków spada. Wpływ na dobrą zmianę ma jednak nie tylko prawo, lecz także więcej kontroli trzeźwości.

  czytaj więcej

 • Gliński o audycie w MKiDN: Wykryto nieprawidłowości finansowe

  Gliński o audycie w MKiDN: Wykryto nieprawidłowości finansowe

  „Wykryto kilka nieprawidłowości jeśli chodzi o dyscyplinę finansową. Prosiłem, żeby sprawdzić, czy to kwestia prokuratorska, a chodzi o przekraczanie funduszu płac, albo z umów śmieciowych” – mówi, o audycie w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gość Kontrwywiadu RMF FM, wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

  czytaj więcej

 • Sześć zaskoczeń po sześciu miesiącach rządu

  Sześć zaskoczeń po sześciu miesiącach rządu

  W pierwszym półroczu rządu Beaty Szydło całkiem nieźle radziły sobie ministerstwa rodziny i pracy, finansów, sprawiedliwości, skarbu oraz edukacji, średnio msw, resort rozwoju i cyfryzacji i raczej źle cała reszta.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników