fundusze na kulturę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fundusze na kulturę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fundusze na kulturę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rafalska: Rodzice łatwiej złożą przez internet wnioski o świadczenia

  Rafalska: Rodzice łatwiej złożą przez internet wnioski o świadczenia

  Rodzice łatwiej złożą przez internet wnioski o becikowe, Kartę Dużej Rodziny, świadczenie rodzicielskie oraz świadczenie z funduszu alimentacyjnego - poinformowała we wtorek szefowa MRPiPs Elżbieta Rafalska.

  czytaj więcej

 • Można już składać e-wnioski o becikowe

  Można już składać e-wnioski o becikowe

  Zwiększyła się liczba świadczeń na dzieci, o które można występować przez internet. Wkrótce łatwiejsze będzie wypełnianie formularzy.

  czytaj więcej

 • Sport w rękach ministra. Samorządy tracą kolejne kompetencje

  Sport w rękach ministra. Samorządy tracą kolejne kompetencje

  Procedura ubiegania się o środki na infrastrukturę sportową będzie toczyć się bez udziału urzędów marszałkowskich. W ocenie władz lokalnych to kolejny przykład centralistycznych zapędów władzy.

  czytaj więcej

 • Ośmiu najbogatszych ludzi na świecie ma tyle majątku co 3,6 miliarda najbiedniejszych

  Ośmiu najbogatszych ludzi na świecie ma tyle majątku co 3,6 miliarda najbiedniejszych

  Na świecie wciąż narastają nierówności społeczne, a decydenci na Forum Ekonomicznym w Davos nie potrafią znaleźć na to recepty - mówi PAP prof. Elżbieta Mączyńska. Jak dodaje, nie chodzi o wspieranie trendów socjalistycznych, ale o ochronę rynku i gospodarki.

  czytaj więcej

 • Donald Trump zaprzysiężony jako 45. prezydent USA

  Donald Trump zaprzysiężony jako 45. prezydent USA

  Republikanin Donald J. Trump, który w listopadowych wyborach pokonał Demokratkę Hillary Clinton, został zaprzysiężony na Kapitolu na 45. prezydenta USA. W mowie inauguracyjnej obiecał "przeniesienie władzy z Waszyngtonu" i przywrócenie jej Amerykanom.

  czytaj więcej

 • Czterdziestolatku, to tekst o tobie. Za trzy dekady będziesz utrapieniem, które może doprowadzić świat do zapaści

  Czterdziestolatku, to tekst o tobie. Za trzy dekady będziesz utrapieniem, które może doprowadzić świat do zapaści

  Za 30 lat będziesz już starym człowiekiem. Takich jak ty będzie wielu. Tak wielu, że będziecie stanowili większość w społeczeństwie – i to większość stanowiącą poważne obciążenie, ma się rozumieć. I to nie tylko dlatego, że nie chciałeś mieć dzieci, ale też z powodu twojego lenistwa, które sprawiło, że nie przygotowałeś świata na starość, która wyprze młodość.

  czytaj więcej

 • Hazardziści płacą pisarzom za wypożyczenia biblioteczne

  Hazardziści płacą pisarzom za wypożyczenia biblioteczne

  Stosunkowo niewielu polskich pisarzy zgłosiło się po pieniądze, które przysługują im za to, że czytelnicy mogą za darmo wypożyczać ich książki w bibliotekach.

  czytaj więcej

 • Edukacja: Uczeń ma komfortowo? Gmina dostanie pieniądze

  Edukacja: Uczeń ma komfortowo? Gmina dostanie pieniądze

  Samorządy, w których szkoły pracują na jedną zmianę, a w klasach uczy się mniej dzieci, otrzymają z budżetu więcej pieniędzy. Ministerstwo Edukacji Narodowej szykuje rewolucję w sposobie finansowania oświaty. Od 1 stycznia 2018 r. samorządy nie będą już otrzymywały stałej kwoty subwencji i dotacji na jednego ucznia czy przedszkolaka.

  czytaj więcej

 • Budżet zaoszczędził na zdrowiu. Przepadło 76 mln zł

  Budżet zaoszczędził na zdrowiu. Przepadło 76 mln zł

  140 mln zł – tyle miało w zeszłym roku zostać wydane na nowe zadania związane ze zdrowiem publicznym. Przepadło przynajmniej 76 mln zł. Wykorzystano zaledwie kilka procent tego, co planowano. Eksperci są oburzeni. Podkreślają, że zeszły rok miał być przełomowy, a wyszło jak zwykle.

  czytaj więcej

 • Robert Bąkiewicz z ONR: Demokracja to jeden z najgłupszych systemów, jakie stworzył człowiek

  Robert Bąkiewicz z ONR: Demokracja to jeden z najgłupszych systemów, jakie stworzył człowiek

  - Ale nie można tworzyć dogmatów, że demokracja jest jedynym systemem możliwym do zaakceptowania.Przecież to jest jeden z najgłupszych systemów, jakie stworzył człowiek - mówi Robert Bąkiewicz z ONR w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Siłownia zamiast remontu, czyli jak zmienić przeznaczenie środków z funduszu sołeckiego

  Siłownia zamiast remontu, czyli jak zmienić przeznaczenie środków z funduszu sołeckiego

  Mieszkańcy sołectw położonych w gminie Wielkie Dęby korzystają ze środków stanowiących fundusz sołecki. Wyodrębniona w budżecie gminy pula pieniędzy może być decyzją mieszkańców przeznaczana na wybrane przedsięwzięcia będące zadaniami własnymi gminy, służącymi poprawie warunków życia mieszkańców i zgodnymi ze strategią rozwoju gminy. Wieś Dąbki Małe zdecydowała, że za środki, które może uzyskać od gminy, wyremontuje w 2017 r. m.in. świetlicę. Sołtys, pan Roman, 20 września 2016 r. przekazał wójtowi gminy, panu Władysławowi, wniosek sołectwa Dąbki Małe o przyznanie środków z funduszu sołeckiego. Zmieścił się więc w ustawowym terminie, który upływał 30 września. Na początku stycznia 2017 r. wśród mieszkańców sołectwa pojawiły się jednak głosy, aby w miejsce pomysłu zawartego we wrześniowym wniosku zrealizować inny. Konkretnie zamiast remontu będącej jeszcze w nie najgorszym stanie świetlicy wykonać wpisującą się lepiej w bieżące potrzeby mieszkańców Dąbków Małych budowę siłowni zewnętrznej.

  czytaj więcej

 • Wysokie emerytury już były. Młodzi popierają niższy wiek emerytalny, ale będą żałować

  Wysokie emerytury już były. Młodzi popierają niższy wiek emerytalny, ale będą żałować

  - Nie mam wątpliwości co do jednego: skończyły się czasy hojnego, administrowanego przez państwo systemu emerytalnego. Zaczynam coraz bardziej wierzyć, że państwo zdecyduje się na emeryturę obywatelską. Każdy dostanie tyle samo, ale mało. W naszych warunkach pewnie byłoby to ok. 1000 zł - uważa dr hab. Filip Chybalski Katedra Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Specjalizuje się w analizie systemów emerytalnych.

  czytaj więcej

 • Kto może zostać wezwany do służby w obronie cywilnej

  Kto może zostać wezwany do służby w obronie cywilnej

  Artykuł 139 ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Posiej (t.j.: Dz. U. z 2016r., poz. 1534) nakłada na obywateli zobowiązanie do odbycia służby w obronie cywilnej.

  czytaj więcej

 • Frankowicze bez wsparcia. Banki zadowolone

  Frankowicze bez wsparcia. Banki zadowolone

  Prezes Jarosław Kaczyński wyklucza ustawowe rozwiązanie kwestii denominowanych kredytów walutowych. Akcjonariusze giełdowych banków zadowoleni.

  czytaj więcej

 • Szumlewicz: W końcu komuś pomóżmy

  Szumlewicz: W końcu komuś pomóżmy

  Polska jest jednym z najmniej solidarnych krajów Unii Europejskiej. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nasz kraj wielokrotnie był adresatem pomocy innych państw. W czasie II wojny światowej setki tysięcy Polaków i Polek znajdowały wsparcie w Europie, Azji czy Afryce. Masowa emigracja będąca wynikiem represji politycznych miała też miejsce w wyniku ekscesów antysemickich w 1968 r. i po wprowadzeniu stanu wojennego na początku lat 80. Wreszcie, po wejściu do UE, mieliśmy do czynienia z olbrzymią skalą migracji zarobkowej. W ciągu pierwszych kilku lat po wejściu do Unii z Polski wyjechało w celach zarobkowych ponad 2 mln ludzi. Mimo to nikt nie mówił o groźnej fali polskich migrantów, nie podkreślał różnic kulturowych między Polakami a Niemcami czy Brytyjczykami, nie oczekiwał, by nasi rodacy dostosowywali się do lokalnej kultury, znali język czy wyznawali te same wartości co mieszkańcy innych krajów. Zarazem od wejścia do UE za pieniądze unijne wybudowaliśmy setki szkół, autostrad, dworców, szpitali, dróg szybkiego ruchu. Polska definicja solidarności obejmuje jednak wyłącznie otrzymywanie pomocy. Sami nie widzimy potrzeby jej udzielania.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników