fundusze na kulturę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fundusze na kulturę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fundusze na kulturę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dlaczego czasem warto przegrać w sądzie

  Dlaczego czasem warto przegrać w sądzie

  Organizacja społeczna, podejmując sprawy w interesie publicznym i dążąc do realizacji swojej misji, rzuca zazwyczaj wyzwanie istniejącemu porządkowi. Gdyby kierowała się racjonalnymi przesłankami, wielu działań w ogóle nie powinna podejmować.

  czytaj więcej

 • Kim oni byli, jeśli nie Polakami?

  Kim oni byli, jeśli nie Polakami?

  Kilka lat temu poszedłem na spacer na cmentarz żydowski i przeraził mnie ten, przepraszam za słowo, koszmar. Ten cmentarz to świadectwo zaniedbań państwa polskiego

  czytaj więcej

 • Rękopis "120 dni Sodomy" markiza de Sade skarbem narodowym Francji

  Rękopis "120 dni Sodomy" markiza de Sade skarbem narodowym Francji

  Rękopisy "120 dni Sodomy" markiza de Sade i "Manifestu surrealizmu" Andre Bretona, mające być głównymi rarytasami pierwszej aukcji ksiąg i manuskryptów z kolekcji zbankrutowanej firmy Aristophil, zostały uznane we Francji za skarby narodowe.

  czytaj więcej

 • Ponad 15 mln zł z UE trafi do wielkopolskich instytucji kultury

  Ponad 15 mln zł z UE trafi do wielkopolskich instytucji kultury

  Ponad 15 mln zł z UE trafi do wielkopolskich instytucji kultury. Unijne środki zostaną przekazane na renowację i adaptację poznańskiego Fortu VII oraz przebudowę Centrum Kultury "Scena to dziwna” w Gnieźnie.

  czytaj więcej

 • Linie politycznego frontu AD 2018

  Linie politycznego frontu AD 2018

  Wdrażanie zmian w Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, prowadzenie procedury praworządności przez Brukselę i wybory samorządowe na dokładkę to zapowiedź, że krajowe podziały będą się w przyszłym roku nadal pogłębiać

  czytaj więcej

 • Bałkany Zachodnie i nowy budżet w centrum uwagi bułgarskiej prezydencji UE

  Bałkany Zachodnie i nowy budżet w centrum uwagi bułgarskiej prezydencji UE

  Ponad 300 spotkań, w tym około 30 na najwyższym szczeblu odbędzie się w Bułgarii w pierwszym półroczu 2018 roku, gdy kraj ten będzie sprawować prezydencję UE. Hasło prezydencji: „Zjednoczenie tworzy siłę” widnieje od ponad stu lat na frontonie parlamentu w Sofii.

  czytaj więcej

 • Gmina Tarczyn powtórzyła sukces

  Gmina Tarczyn powtórzyła sukces

  Wdrożone i stosowane praktyki w realizacji świadczonych przez tarczyński samorząd usługach, zaowocowały właśnie przyznaniem czwartego w historii gminy godła Najwyższa Jakość Quality International.

  czytaj więcej

 • Gmina Tarczyn powtórzyła sukces

  Gmina Tarczyn powtórzyła sukces

  Wdrożone i stosowane praktyki w realizacji świadczonych przez tarczyński samorząd usługach, zaowocowały właśnie przyznaniem czwartego w historii gminy godła Najwyższa Jakość Quality International.

  czytaj więcej

 • Brytyjski "Observer" krytycznie o sytuacji w Polsce i na Węgrzech

  Brytyjski "Observer" krytycznie o sytuacji w Polsce i na Węgrzech

  Brytyjska gazeta "The Observer" opublikowała w niedzielę komentarze poświęcone narastającemu konfliktowi rządów Polski i Węgier z Unią Europejską. Jak oceniono, stanowią one zagrożenie dla spójności Wspólnoty.

  czytaj więcej

 • Pomorskie: Zamek w Sztumie stanie się oddziałem Muzeum Zamkowego w Malborku

  Pomorskie: Zamek w Sztumie stanie się oddziałem Muzeum Zamkowego w Malborku

  Zamek w Sztumie (Pomorskie) stanie się oddziałem Muzeum Zamkowego w Malborku. W niedzielę, w obecności wiceministra kultury Jarosława Sellina na zamku odbyła się uroczystość symbolicznego przekazania obiektu na potrzeby muzeum poświęconego historii regionalnej.

  czytaj więcej

 • Jacht „Galeb" - symbol Jugosławii czasów Tito - stanie się muzeum

  Jacht „Galeb" - symbol Jugosławii czasów Tito - stanie się muzeum

  Jacht "Galeb", symbol Jugosławii czasów Josipa Broza Tito, zostanie przekształcony w muzeum i będzie cumował w Rijece w Chorwacji. Na jachcie, zwanym "Statkiem Pokoju", podpisywano umowy międzynarodowe, a na pokładzie gościli Elisabeth Taylor i Richard Burton.

  czytaj więcej

 • Od 2018 r. nielegalne poszukiwanie zabytków jest przestępstwem

  Od 2018 r. nielegalne poszukiwanie zabytków jest przestępstwem

  Od tego roku nielegalne poszukiwanie zabytków nie jest już wykroczeniem, a przestępstwem - powiedziała PAP dyr. Departamentu Ochrony Zabytków MKiDN dr hab. Katarzyna Zalasińska. Dodała, że trzeba edukować i uświadamiać, jakie zagrożenia może nieść niewłaściwe poszukiwanie zabytków.

  czytaj więcej

 • Wójt podsumuje roczne działania w nowym raporcie

  Wójt podsumuje roczne działania w nowym raporcie

  Od nowej kadencji czeka samorządy dodatkowy obowiązek – przygotowanie corocznego raportu o stanie gminy. Informacje, jakie powinny znaleźć się w tym dokumencie, wskazuje wprowadzająca go ustawa z 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (Dz.U. z 2018 r. poz. 130). Samorządowcy z mniejszych jednostek do nowego obowiązku podchodzą sceptycznie. Skarżą się na nadmiar już istniejących obowiązków sprawozdawczych i zastanawiają się, komu z nielicznego personelu urzędu będą musieli dołożyć pracy. Tego problemu zdają się nie mieć niektórzy prezydenci miast – twierdzą, że z przygotowaniem raportu dokumentu nie powinno być większych kłopotów. Jednak i oni nie są entuzjastami nowych przepisów. Z kolei eksperci są zdania, że raporty powinny mieć przełożenie na jakość planowania strategicznego i tym samym sprzyjać tworzeniu realistycznych, pragmatycznych i konkretnych uchwał. Obawiają się jednak, że sposób procedowania nad nowymi dokumentami może być przyczynkiem politycznych awantur podczas sesji. Tym bardziej że zgodnie z nowymi przepisami rady gmin mają nie tylko prawo uszczegółowić raport, ale i zwiększyć jego zakres. ⒸⓅ

  czytaj więcej

 • Nowe kino polskie na Manhattanie. Uklański, Sasnal, Ronduda

  Nowe kino polskie na Manhattanie. Uklański, Sasnal, Ronduda

  W Nowojorskim Anthology Film Archives rozpoczyna się w piątek przegląd polskich filmów awangardowych. Ich twórcami są artyści specjalizujący się w sztukach plastycznych.

  czytaj więcej

 • Prawie 500 zł premii od państwa za oszczędzanie w PPK

  Prawie 500 zł premii od państwa za oszczędzanie w PPK

  Dziś rząd zaprezentuje projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. Tym samym rusza jedno z flagowych przedsięwzięć premiera Morawieckiego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników