fundusze na kulturę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fundusze na kulturę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fundusze na kulturę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wieś ofiarą unijnego rozdania. Pieniądze z funduszy przycięto nawet o dwie trzecie

  Wieś ofiarą unijnego rozdania. Pieniądze z funduszy przycięto nawet o dwie trzecie

  Gminy są niezadowolone z podziału europejskich funduszy na lata 2014–2020. W niektórych programach pieniądze dla nich przycięto nawet o 60 procent.

  czytaj więcej

 • MSZ: Polska spóźnia się z wdrożeniem ponad 40 dyrektyw UE

  MSZ: Polska spóźnia się z wdrożeniem ponad 40 dyrektyw UE

  Polska nie wprowadziła do przepisów krajowych ponad 40 dyrektyw Unii Europejskiej, których termin wdrożenia już upłynął lub upływa w ciągu najbliższych trzech miesięcy - poinformował w środę w Sejmie wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Stępkowski.

  czytaj więcej

 • Po co nam we wsi kultura. Samorządy oszczędzają

  Po co nam we wsi kultura. Samorządy oszczędzają

  Lokalne władze wydały na realizację projektów z tej dziedziny prawie cztery miliardy złotych mniej, niż zapisały w planach swoich budżetów. Teoretycznie nie jest źle. W kulturalnych planach budżetowych województwa czasem zabezpieczają nawet po kilkanaście czy jak Podlaskie w 2010 r. aż 22 proc. ogólnego budżetu. Tyle tylko, że plany to jedno, a realne wydatki coś zupełnie innego.

  czytaj więcej

 • Mateusz Morawiecki ma coś dla każdego

  Mateusz Morawiecki ma coś dla każdego

  Pięć ilarów planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju to: reindustrializacja, rozwój innowacyjnych irm, kapitał dla rozwoju, wsparcie ekspansji zagranicznej polskich irm, rozwój społeczny i regionalny.

  czytaj więcej

 • Ślepe uliczki Leszka Balcerowicza

  Ślepe uliczki Leszka Balcerowicza

  czytaj więcej

 • Wiceminister Piotr Dardziński: Pięć lat na rewolucję w nauce

  Wiceminister Piotr Dardziński: Pięć lat na rewolucję w nauce

  Uczelnie nie powinny być wieżami z kości słoniowej, ale miejscem spotkania i wymiany wiedzy. Zmienić trzeba też system prowadzenia zajęć ze studentami, bo jest zbyt konserwatywny - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

  czytaj więcej

 • Sprawca gwałtu uciekł, alimenty też

  Sprawca gwałtu uciekł, alimenty też

  Uzyskanie świadczenia na dziecko z gwałtu jest trudne i ryzykowne. Nie zawsze gwałciciel zostanie pozbawiony praw ojca. Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (Dz.U. z 1993 r. nr 17 poz. 78 ze zm.) dopuszcza dziś przerwanie ciąży w trzech przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki, z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczalnej śmiertelnej choroby, lub gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego.

  czytaj więcej

 • Ubogi Polak nie chodzi do kina, ale ma telefon

  Ubogi Polak nie chodzi do kina, ale ma telefon

  Porównanie dochodów i wydatków to za mało, by rzetelnie zbadać poziom życia i skalę występującego w społeczeństwie ubóstwa. Badanie Spójności Społecznej pozwala na kompleksową weryfikację codziennych warunków. Z przeprowadzonego w 2015 roku badania dowiadujemy się z jakimi problemami boryka się statystyczny Polak.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Deflacja słabnie, ale utrzyma się do końca roku

  Eksperci: Deflacja słabnie, ale utrzyma się do końca roku

  Choć deflacja pozostanie z nami do końca roku, widać symptomy, że wyraźnie słabnie - zauważają ekonomiści po publikacji danych GUS. Wzrost cen napędzi m.in. Program 500 plus.

  czytaj więcej

 • Minister Whittingdale: Media nie mogły szantażować mnie skandalem obyczajowym

  Minister Whittingdale: Media nie mogły szantażować mnie skandalem obyczajowym

  Brytyjski minister do spraw kultury i mediów John Whittingdale zaprzeczył w środę, by na jego decyzje w sprawie zmian w prawie prasowym mógł mieć wpływ fakt, że kilka gazet wiedziało o romansie, jaki utrzymywał w przeszłości z prostytutką.

  czytaj więcej

 • Wkurzone wykształciuchy

  Wkurzone wykształciuchy

  Gdyby zmartwychwstał, Edward Gierek doświadczyłby déja vu. Walka z reżimem trwa, twórcy piszą listy otwarte, a z Zachodu płyną upomnienia. Tylko Antoni Macierewicz jest nie po tej samej stronie barykady.

  czytaj więcej

 • "Pan Tadeusz" zaprasza na majówkę do Wrocławia

  "Pan Tadeusz" zaprasza na majówkę do Wrocławia

  Opowieść o rękopisie „Pana Tadeusza”, wieloaspektowa historia polskiego romantyzmu oraz jego współczesne wątki - to główne elementy wystawy stałej wrocławskiego Muzeum Pana Tadeusza, które zostanie 3 maja otwarte dla zwiedzających.

  czytaj więcej

 • Spółdzielnie pracy przetrwały. Jeszcze niejednemu mogą dać pracę

  Spółdzielnie pracy przetrwały. Jeszcze niejednemu mogą dać pracę

  Stałe zatrudnienie i równe zyski. Spółdzielnie pracy przetrwały. I chociaż można się z nich śmiać, to jeszcze mogą niejednemu z nas dać pracę. Czy działają w branży spożywczej, kosmetycznej, czy porządkowej, spółdzielnie pracy pozostają najstabilniejszymi pracodawcami na rynku. Niektóre spośród 560 istniejących działają niemal bez przerwy od ponad stu lat.

  czytaj więcej

 • 25 lat warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych

  25 lat warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych

  Od czasu pierwszej sesji na parkiecie w gmachu byłego Komitetu Centralnego PZPR, podczas której zanotowano obrót kupna i sprzedaży w wysokości 1990 złotych, Giełda weszła w orbitę wolnego rynku, stając się liderem regionu Europy Środkowej i Wschodniej, egzemplifikacją sukcesu transformacji i probierzem zaufania 905 spółek obecnych dziś na obu rynkach: głównym i NewConnect. To niebagatelny powód do dumy, zważywszy na fakt, że GPW rosła i dojrzewała w klimacie debiutującej demokracji i turbulencji ekonomicznych samego początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy Polska praktycznie była bankrutem – takie najkrótsze podsumowanie ćwierćwiecza naszego rynku kapitałowego daje w najnowszym raporcie rocznym GPW jej prezes, prof. Małgorzata Zaleska.

  czytaj więcej

 • Projekt ustawy medialnej: Rada Mediów Narodowych i powszechna składka audiowizualna

  Projekt ustawy medialnej: Rada Mediów Narodowych i powszechna składka audiowizualna

  Mediami narodowymi pokieruje Rada Mediów Narodowych powoływana na 6 lat; RMN będzie także administrować środkami z nowej powszechnej składki audiowizualnej, ściąganej wraz z rachunkiem za prąd - przewidują trzy projekty ustaw tworzące tzw. dużą ustawę medialną.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników